МЕЂУОПШТИНСКА ЛИГА СРЕМ – ЗАПАД: Три црвена картона у Руми

Јединство (Р) - Напредак 3:2 (0:2)
fudbalska lopta

РУМА: Игралиште Јединства, гледалаца 150, судија Трећаковић (Сремска Митровица). Стрелци: Адамовић у 70. и 78. и Крстић у 80. (из пенала) за Јединство, Брекић у 17. и Ристић у 35. минуту за Напредак. Жути картони: Цвјетићанин (Јединство), Гавриловић, Кулачанин, В. Петровић (Напредак). Црвени картони: Станојчић, Бибић, Њежић (Напредак).

ЈЕДИНСТВО: Честић 7, Крстић 7, Мирић 7, Јеж 7 (Пањак 7), Ч. Миловановић 7, Адамовић 8, Зец 7, Момчиловић 7, Певач 7 (Бикић 7), Аврамовић 7 (Бабић 7), Цветићанин 7.

НАПРЕДАК: Добројевић 7, Брекић 7, Гавриловић 7, П. Петровић 7 (Б. Младеновић 7), Кртинић 7, Станојчић 5, Ристић 7 (Новаковић 7), Кулачанин 7 (В. Петровић 7), Бибић 5, Њежић 5.

У првом полувремену постигли су гости два веома лепа гола и пропустили шансу да постигну још који. У наставку игре домаћини су били изузетно предузимљиви, а гости су се бранили свим средствима и при томе  зарадили три црвена картона. А онда је на сцену ступио Адамовић и у року осам минута два пута је погодио мрежу.  Нешто касније гости су скривили и најстрожу казну, а стрелац са беле тачке био је Крстић.

В. Михајловић

Борац (ВР) - Фрушка гора 4:0 (2:0)

ВЕЛИКИ РАДИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 150, судија Павловић (Сремска Митровица). Стрелци: Сантрач у 1, 45. и 64. и Церовац у 74. минуту. Жути картони: С. Николић, Н. Николић (Борац).

БОРАЦ: Ерцег 7, Лукић 7 (Кекић), Козомора 7, Н. Николић 7 (Маглић), Плавшић 7, Граовац 7 (Тодоровић), Церовац 8, Сантрач 8 (Лазић), С. Николић 7, Станишић 7, Ковачевић 7.

ФРУШКА ГОРА: Милановић 7, Перић 6 (Мишкулин), Матић 6, Каранфиловић 6 (Пузић), Несторовић 6, Самарyија 6, Марковић 6 (Путник), Д. Бежановић 7, Ђермановић 6 (Гојковић 6), Лазаревић 7.

Играчи Борца коначно славе. Били су много бољи ривал, мада су и гости у првом полувремену имали неколико добрих шанси. Лазаревић је чак уздрмао десну стативу. После тога, гости су били кажњени због великих промашаја.

Б. Лаћарац

Обилић - Змај 5:0 (1:0)

КУКУЈЕВЦИ: Игралиште Бикића, гледалаца 150, судија Вучетић (Шид). Стрелци: Илибашић у 38, М. Петровић у 46, С. Војновић у 62. и 71. и Милосављевић у 82. минуту.

ОБИЛИЋ: Мркоњић 7, Илибашић 8 (А. Зец), Васић 7 (Војиновић), Девић 7, Павловић 7, Миросављевић 7, Војновић 7, Шућак 7, Болић 8 (М. Зец), Петровић 7 (Војновић 8), Медић 8, Р. Микић 7.

ЗМАЈ:  Кљајић 5, Петровић 6, Ђурчић 5, Синђић 6, Поповић 6, Тојић 6, Вученовић 6, Ковачевић 6, Митровић 6, Заскалицки 6, Панић 6.

И поред тога што су Кукујевани заслужено славили, играчи Змаја нису били слаб ривал, али нису искористили добре шансе. Онда су их домаћи стрелци казнили.

С. Марић

ЛСК - Зека Буљубаша 5:2 (4:0)

ЛАЋАРАК: Игралиште ЛСК-а, гледалаца 150, судија Цвијетић (Чалма). Стрелци: Грбић у 13. и 37, Лацковић у 19, Давогић у 35. и Мађаровски у 88. за ЛСК, Скорупан у 56. и Копуновић у 58. минуту за Зеку Буљубашу. Жути картони: Грбић, Малиновић (ЛСК), Будечевић, Банчевић, Пармаковић, Д. Миловановић, У. Беговић  (Зека Буљубаша).

ЛСК: Чупић 7, Опарушић 7, Радуловић 7, Давидовић 7 (Петковић), М. Малиновић 7 (Мађаровски 7), Лацковић 8, Давогић 8 (Дрионић), Сладојевић 7 (Зарић), Вајић 7 (Шћурк), Чоњагић 8, Грбић 8.

ЗЕКА БУЉУБАША: Сватић 6, Боровац 6 (Мартиновић), Д. Миловановић 6, М. Беговић 6, У. Беговић 6, Беловуковић 6, Пармаковић 6, Б. Крстић 6 (Скорупан 7), Будечевић 6 (К. Крстић 6), Банчевић 6, Копуновић 6.

Лаћарци су већ у првом полувремену сломили какав-такав отпор играча Зеке Буљубаше. Фактички, Грбић и Лацковић су донели свом тиму победу. Грбић је био је стрелац два гола и уз то је био и најбољи појединац у домаћој екипи.

И. Дивљак

Борац (Р) - БСК 2:8 (0:3)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца 100, судија Мушицки (Рума). Стрелци: М. Владисављевић у 48. и 70. за Борац, Врањковић у 15. и 20, Зељковић у 30, Совиљ у 50, Кованyић у 62, Недимовић у 72. и 88. и Босанчић у 85. минуту за БСК. Жути картони: (Борац).

БОРАЦ: И. Станић 6, С. Владисављевић 6 (Шулаја), Михаиловић 6, Синиша Рудић 7, Антонић 6, Јовановић 6, Славољуб Рудић 6, Ђорђић 6 (М. Владисављевић 7), Вићентић 6 (Савић 6), Д. Станић 7, Шуман 6 (Ђуканловић 6).

БСК: Христов 7, Лазић 7, Б. Ћирић 7, Стевић 7 (Лакетић 7), Врањковић 8, Цвијетић 8, Совиљ 7, Зељковић 8, Ж. Ћирић 7, Кованyић 8 (Милетић 7), Недимовић 8.

У Бешенову се поново игра добар и ефикасан фудбал. И одмах славље није изостало. Домаћини могу бити презадовљни коначним резултатом.

Д. Станић

Срем (СР) - Бикић 3:1 (2:0)

СРЕМСКА РАЧА: Игралиште Срема, гледалаца 110, судија Поповић (Шуљам). Стрелци: Љ. Копрић у 39. (из пенала), Радосављевић у 43. и Сремац у 66. за Срем,а  Миклош у 86. минуту за Бикић. Жути картони: Опојевлић, Јовичилић, Добрић, Милутиновић (Бикић).

СРЕМ: Томашевић 7, Несторовић 7 (Никола Вићентић), Шумарски 7, Кривокапић 8, Сремац 8 (Марјановић), Радосављевић 8 (Бабић 7), Зарић 7, Кљајић 7 (Поповић), Петровић 7 (Небојша Вићентић 7), Љ. Копрић 7, Калинић 7.

БИКИЋ: Милутиновић 6, З. Смајић 6, Опојевлић 7, Павић 7 (Н. Смајић), Телгетија 7, Шумаруна 7, Добрић 7, Влаисављевић 7, Сарић 7, Ђурђевић 7, Јовичилић 6 (Радека), Миклош 7.

С. Голубовић

Граничар (А) - Ердевик 2:1 (1:0)

АДАШЕВЦИ: Игралиште Граничара, гледалаца 150, судија Тодоровић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Радмиловић у 11. и Нешковић у 74. за Граничар, а Ширадовић у 56. минуту за Ердевик.

ГРАНИЧАР: Илић 7, А. Васиљевић 7, Старчевић 7 (Вурдеља 7), Андришка 7 (Миличић 7), Нешковић 8, Николић 7 (Грбатинић 7), Мирчетић 7, Ненад Шуша 7, Мијановић 7, Веиновић 7, Радмановић 7.

ЕРДЕВИК: Панић 7, Вукадиновић 7, Бабић 7, Владисављевић 7, Штрбац 7, Ширадовић 8, Ненадовић 7, Радић 7 (Станивуковић 7), Марчок 7, Ганић 7 (Васић), Мергл 7.   Б. Илић

РУМА: Јединство - Напредак 3:2, АДАШЕВЦИ: Граничар - Ердевик 2:1, ЛАЋАРАК: ЛСК - Зека Буљубаша 5:2, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Борац - БСК 2:8, КУКУЈЕВЦИ: Обилић - Змај 5:0, СРЕМСКА РАЧА: Срем - Бикић 3:1, ВЕЛИКИ РАДИНЦИ: Борац - Фрушка гора 4:0.

1. Граничар (А)  11     10     0      1      32:7  30

2. Јединство (Р) 11     9      0      2      31:13        27

3. ЛСК      11     8      2      1      33:10        26

4. Обилић  11     7      2      2      22:9  23

5. БСК       11     7      1      3      36:19        22

6. Срем (СР)      11     6      1      4      30:15        19

7. З. Буљубаша 11     6      1      4      31:18        19

8. Бикић    11     6      1      4      15:10        19