Успех парастреличара из тителске општине: Три медаље у гађању луком и стрелом

ТИТЕЛ: У организацији Стрељачко-стреличарског клуба особа са инвалидитетом “Деспот Ђурађ Бранковић” у Смедереву одржан је турнир на отвореном у парастреличарству - лук и стрела, према календару Парастреличарског савеза Србије  на којем су учествовали чланови Спортског Стрељачког Стреличарског удружења особа са инвалидитетом ,,Пријатељи Шајкашке,, са члановима  сарадничког удружења ,,Пријатељи Титела“-секција за особе с инвалидитетом.
strela

На тврђави у Смедереву такмичио се 23 парастреличар у категорији компаунд лук 50 метара, олимпијски лук 30 метара,олимпијски лук 18 метара и олимпијски лук 10 метара, под надзором националног судује Радована Николића из Панчева. Учествовало је пет клубова, а парастреличари “Пријатељи Шајкашке” остварили су запажене резултате. Ветеран Паво Мајданжић из Вилова с олимпијским луком у гађању на 18 метара освојио је друго место, сениор Раде Цуцић из Титела с олимпијским луком на 18 метара освојио је златну медаљу, а исто одличје освојила је и сениорка Светлана Марић из Мошорина с олимпијским лука на 10 метара. Државно првенство парастреличара Србије одрће се 22. септембра уз подршку домаћина СК ,,Око соколово,, из Крагујевца на спортском терену Шумарице.