clear sky
18°C
21.07.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

НОВО МЕСТО ОКУПЉАЊА У ПЕТРОВАРАДИНУ Комуна концепт почео да ради у индустријском парку „Марера“

20.07.2026. 12:21 12:26
Пише:
Извор:
Дневник
Marera
Фото: Anđela Lukić

НОВИ САД: У оквиру индустријског парка „Марера“ у Петроварадину почео је да ради „Комуна концепт“, нови простор који ће објединити гастрономију, концерте, изложбе, радионице и друге културне и друштвене садржаје.

Нови закупац у индустријском парку „Марера“ осмишљен је као место сусрета запослених у више од 50 компанија које послују у парку, али и грађана Новог Сада и посетилаца града.

„Комуна концепт“ ће посетиоцима нудити разноврстан програм – концерте, изложбе, радионице, тематске вечери и друга дешавања, уз гастрономску понуду и сарадњу с локалним произвођачима, уметницима и креативним колективима.

Из компаније „Марера“ наводе да отварање овог простора представља наставак развоја индустријског парка од традиционалне индустријске зоне ка савременом пословном екосистему, у којем су, поред инфраструктуре и локацијских предности, важни и садржаји који унапређују радно и друштвено окружење.

„Индустријски паркови више нису само инфраструктура и квадрати. Компаније све чешће бирају локације које њиховим запосленима нуде квалитетније радно окружење, додатне садржаје и осећај заједнице. Наш циљ је да индустријски парк ‘Марера’ развијамо као пословни екосистем у којем се вредност ствара кроз стално унапређивање парка, пословног модела и атрактивности за инвеститоре, али и кроз садржаје који свакодневни живот чине лепшим и једноставнијим“, изјавио је Милe Штрбац, директор сектора управљања индустријским простором компаније „Марера“.

Индустријски парк „Марера“ укључен је и у пројекат „Еко-индустријски паркови Западног Балкана“, који спроводе Међународна финансијска корпорација и Група Светске банке, с циљем развоја одрживих и конкурентних индустријских зона.

Извор:
Дневник
Пише:
Пошаљите коментар
Марера индустријски парк поставља нове стандарде управљачке изврсности
победа

Марера индустријски парк поставља нове стандарде управљачке изврсности

25.03.2026. 11:48 12:03