Аба лига: Пораз кошаркаша Звезде у Бару од Морнара

БАР: Кошаркаши Црвене звезде изгубили су вечерас у Бару од домаћег Морнара са 71:63 (20:9, 19:14, 23:15, 9:25), у 19. колу АБА лиге.

Од очекиване узбудљиве утакмице између Црвене звезде и Морнара виђена је само изузетно лоша игра Београђана и лаган тријумф Барана, с обзиром на то су се гости пробудили тек у последњој четвртини. У мечу од велике важности за обе екипе у 19. колу АБА регионалне лиге црногорски тим осветио се црвено–белима за пораз у првом сусрету у Београду и тако оставио карте отворене када је реч о плеј–офу. Тим тренера Драгана Шакоте после четири везане победе поразом је пропустио прилику да зацементира трећу позицију на табели. Поред великог проблема са пребукираним распоредом у два такмичења, актуелни шампион је у меч у Бару ушао и без Лоренца Брауна, који је одсуствовао због болести.

Катастрофално је Звезда одиграла прве три четвртине и поштено се испромашивала. Проценат шута после првих 20 минута био је очајних 25 посто, што је домаћин и те како користио. Морнар је повео 9:0 преко Луковића који је постигао све поене. Београђани нису могли да повежу конце, играли су потпуно неорганизовано, конфузно и брзоплето. У другој деоници нису, међутим, блистали ни домаћи, поготово са линије слободних бацања. Њихова предност је, упркос бројним промашајима на обе стране, расла и достигла је, заиста за Звезду поражавајућих плус 19 (39:20). Једини који је црвено–беле донекле одржавао у животу био је Пантер, али није могао сам. Иста слика на паркету била је и у наставку у ком су домаћи имали и максималних 24 поена предности. Тек пред крај последње четвртине Звезда је показала да се не предаје и тројкама Берона у два наврата смањила је заостатак на осам разлике, али тако је само ублажила пораз.

К. Б.

Морнар – Црвена звезда 71:63 (20:9, 19:14, 23:15, 9:25)

БАР: Дворана Тополица, гледалаца: 3.200, судије: Јовчић, Петек, Радојковић.

МОРНАР: Пулен 13, Херис 2, Хант 2, Нидам 4 (8ск, 4ас), Шеховић 6, Вајтхед 10, Вујошевић, Волер, Маркота 5, Врањеш 3, Бјелица 3, Луковић 23 (7ск).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кузмић, Пантер 22 (4ск, 3ас), Перпероглу, Давидовац 3, Лазић 5, Берон 16, Добрић 2, Гист 8 (5ск), Јагодић Куриџа (7ск), Џенкинс 2, Симанић, Штимац 5.

Шакота: Морнар у сваком погледу био бољи

Тренер кошаркаша Црвене звезде Драган Шакота изјавио је вечерас да његов тим у сусрету с Морнаром у Бару није успео да игра онако како су желели.

"Честитам противнику који је у сваком погледу био бољи. Ми нисмо успели да успоставимо игру какву смо желели и какву можемо и испод коша и на периферији.Наши проблеми се не тичу никога, то је чињеница и са тим треба да се боримо. Тако је то кад играш Евролигу", рекао је Шакота на конференцији за медије после меча.

Црвено-бели су у Бару изгубили са 71:63, што им је седми пораз у АБА лиги.

"Све се некако догађа у лошем моменту, ово је четврта утакмица у седам дана. Очигледно нисмо издржали. Противник је био веома мотивисан и добро је одиграо. Све честитке", рекао је Шакота.

Он је истакао да је Морнар одиграо добро у одбрани, као и да је добар старт ривала одредио ток меча.

"Ми смо у последњи час остали без јединог плејмејкера, нисмо могли да организујемо нападе и дошло је до конфузије која нас је коштала тог почетног разултата и велике разлике која је одредила ток утакмице и психологију. Почели смо добро у одбрани у другом полувремену, али у нападу нисмо то повезали, па је разлика остала велика. Дошли смо амбицијом да победимо и знамо да нам је то била битна утакмица. Ипак смо се на путу до Бара истрошили. Да смо победили, били бисмо безбедни, али са три победе код куће ми смо и теоретски у плеј-офу", закључио је Шакота.