Арсенал победио Наполи, Бенфика боља од Ајнтрахта

Фудбалери Арсенала победили су Наполи са разликом од 2:0 у првом мечу четвртфинала Лиге Европе.
у

Прво је Рамзи искористио убацивање Матилан Нила, да би Кулибали променио кретање лопте након ударца Тореире и савладао Мерета.

Арсенал је направио велики корак ка полуфиналу, а Валенсија им је у томе помогла пошто је као гост победила Виљареал 3:1.

Гуедеш се у шестом минуту одлично снашао након што Парехо није реализовао пенал.

Изједначио је Казорла из пенала у 36. минуту.

Крај утакмице обележили су гости који су у судијској надокнади стигли до велике предности. Вас у 91. и Гуедеш у 93. погодили су за 1:3.

Челси је победио у Прагу. Микел Алонсо је поготком у 86. минуту енглеском тиму подарио победу од 1:0.

Највише голова било је у Лисабону где је Бенфика са 4:2 савладала Ајнтрахт. Млади Жоао Феликс је постигао чак три гола, а асистирао је Диасу за четврти.

Голове за госте који су од 20. минуту играли са десеторицом дали су Јовић и Пасиенсиа 18 минута пре краја.