ДЕБАКЛ НАШИХ МЛАДИЋА У КВАЛИФИКАЦИЈАМА Невиђена брука „орлића“ у Нотингему

После уводне, сигурне и очекиване победе над Азербејџаном у Старој Пазови, пред „орлићима“ се нашао изузетно тежак задатак.
Фудбалски савез Србије

Ривал им је био актуелни првак Европе у конкуренцији до 21 године, селекција Енглеске, па је дуел у Нотингему представљао баш велики испит зрелости наших момака. Нажалост, изабраници селектора Душана Ђорђевића, иако су повели у 27. минуту, нису га положили. Домаћин је био пуно бољи, па су наши момци деловали као да су се  изгубили у оближњој Шервудској шуми и доживели су праву бруку.

Домаћин је запретио већ у 4. минуту, шутирао је Џејден Филоџен, али је Вељко Илић избио лопту у корнер. У 17. минуту поново је наш голман зауставио ударац Филоџена, а два минута касније, Мадуеке је шутирао је поред гола.

Када се то најмање очекивало, из првог ударца на гол Трафорда, Владимир Лучић је сјајно нанишанио гол Енглеза и Србија је повела 1:0. Понадали смо се да је наш тим добио додатни стимуланс тим поготком, али...

До тог тренутка сјајни голман Илић катастрофално је испуцао лопту у 38. минуту, упосливши Филоџена, који је са 16 метара погодио горњи леви угао његовог гола. У 42. минуту Енглеска је преокренула резултат голом Лијама Делапа, да би, у седмом минуту надокнаде, Харви Елиот одапео је „стрелу“ са 17 метара и изабраници селектора Лија Харвија повели су с великих 3:1.

Није се пуно тога променило у наставку, у 53. минуту Мадуеке је постигао четврти гол за своју репрезентацију, да би исти играч, шест минута касније, повисио на огромних 5:1. Што је најгоре, ни ту није био крај: у 63. минуту поново је Филоџен био стрелац, на додавање Делапа. До краја, у 87. минуту Ергелаш је погодио Суботића и повисио предност ривала, да би Роу у 89. минуту повисио на 8:1, а онда је Елиот постигао и девети гол у првом минуту надокнаде. Дебакл и тешка срамота српских младића!

Енглеска – Србија 9:1 (3:1)

НОТИНГЕМ: Сити граунд стадион, гледалаца: 15.000. Судија: Свен Јаблонски (Немачка). Стрелци: Филоџен у 38. и 63, Делап у 42, Елиот 45+7. и 90+1, Мадуеке у 53. и 59., Суботић (аутогол) у 87. и Роу у 89. за Енглеску, а Лучић у 27. минуту за Србију. Жути картони: Лазетић, Роган, М. Илић (Србија).

ЕНГЛЕСКА: Трафорд 7,5 – Луис 7,5, Хемфрис 7, Кресвел 7,5, Брентвајт 7,5 (Кванса 7) – Палмер 7,5 (Ливраменто 7), Елиот 8, Хекни 7,5 – Делап 8 (Роу 8), Филоџен 9 (Мекати 7,5), Мадуеке 8,5 (Бино-Гитенс 7).

СРБИЈА: В. Илић 6 – Роган 5, Суботић 5, М. Илић 5, Ергелаш 5, Станковић 5 (Лукић 5), Васић 5 (Миладиновић 5), Стевановић 5 (Матић -) – С. Митровић 5, Лучић 5 (Јојић -), Лазетић 5 (Пантовић 5).