Евертон бољи до Лестера (4:2) (Видео)

БЕОГРАД: У утакмици пуној преокрета, лепих голова и потеза, Евертон је  победио Лестер сити 4:2
Premijer liga
Већ у првих десет минута било је јасно да ће премијерлигаши на Гудисону приредити спектакуларан меч, јер је на семафору стајао резултат 1:2, а домаћин је повео!

Том Дејвис је маестрално реаговао већ у првом минуту. Сјајно се снашао између дефанзиваца Лестера, десном ногом је пребацио лопту на леву, чиме је ослободио простор ка голу, а онда из близине, искоса са леве стране, упутио неодбрањив шут према голу "лисица".

Гости нису клонули и одмах су узвратили ударац.

Ислам Слимани је контру Лестера у четвртом минуту претворио у изједначење, да би Марк Олбрајтон голчином из "слободњака" у десетом минуту одушевио све на стадиону, па чак и оне најзагриженије навијаче "карамела".

Фаул је направљен мало испод места где се спајају бочна и попречна линија шеснаестерца. Очекивао се центаршут, али је "кифла" завршила у "малој мрежи" гола Евертона.

"Небески скакачи" Ромелу Лукаку и Фил Јагиелка демонстрирали су одличну игру главом у 23. и 41 минуту, чиме је резултат поново био преокренут. Белгијски нападач потврдио је победу Евертона у 57. минуту.