Градска лига Новог Сада: Чалија погодио па поцрвенео

Центар - Тител 1:0 (0:0)
mosorin

НОВИ САД: Игралиште Кабела, гледалаца 100, судија: Рикић (Шајкаш), стрелац: Чалија у 92. минуту. Жути картони: Томић, Марков, Чалија (Центар), Фодор, Павловић (Тител). Црвени картон: Чалија (Центар).

ЦЕНТАР: Вулин, Поњевић (Милешевић), Петковић, Цупарић (Кораћ), Марков, Шашић, Томић, Милић, Чалија, Вућуревић (Симић), Бесермењи.

ТИТЕЛ: Грлић, Кукрић, Караташевски, Фодор, Тркуља, Хуцки, Павлов, Милић, Бабић, Павловић, Зарић.

У мечу без респекта на обе стране главу ролу имали су голмани Мића Вулин, а поготово Титела Милош Грлић, који је чудесним одбранама спасавао мрежу. У судијској надокнади која је трајала пет минута труд домаћих се исплатио у другом минуту када је Чалија искоса са леве стране прецизним ударцем под пречку донео вредну победу.

Због превеликог радовања стрелац гола одлуке Александар Чалија добио је другу јавну опомену и црвени картон.

М. По.

Хајдук (Г) - Милетић 0:5 (0:4)

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 150, судија: Радашиновић (Нови Сад), стрелци: Пругић у 25. 43. и 81. Павков у 27. и 34. минуту.

ХАЈДУК: Цвејић 7, Петровић 6, Миљанић 5, Илић 6 (Аћимов), Клајић 6, Ракић 5, Јовчић 5 (Д. Јовановић), М. Јовановић 5, Асанов 5, Цветковић 5, Стојановић 5.

МИЛЕТИЋ: Славнић 8, Пожарев 8, Калаковић 8, Пругић 9, Бањац 9 (Рогић), Багић 8, Павков 8, Глишић 8, Тривуновић 8, Лочки 86Козарев), Ђурић 8.

У општинском дуелу одиграном на игралиште Борца у Шајкашу виђена је убедљива победа екипе из Мошорина. Утакмица била решена већ у првом полувремену мрежу су затресли по два пута Пругић и Павков. У другом делу Пругић је још једном био прецизан.

Ж. Марковић

Динамо  - Железничар 0:2 (0:2)

БУДИСАВА: Игралиште Динама, гледалаца 100, судија: Лазаревић (Нови Сад), стрелци: Ћетковић у 22. и Ковачевић у 35. минуту. Жути картон: Лаловић (Железничар).

ДИНАМО: Шегрт, Кузмановић (Ковачевић), Бикицки, Милошевић, Пинтер, Илић, Перић, Сабо, Самарyија (Н. Митрић), В. Митрић, Поповић (Петковић).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Кампић, Плавшић, Поповић, Кнежевић, Стевановић, Ћетковић, Ковачевић (Пињо), Ђорђијевски, Милутиновић (Сладић), Лаловић (Берић), Максимовић.

Добро су у првих десетак минута започели меч домаћи, а како је време одмицало тако су и момци тренера Владимира Ћетковића преузели инцијативу. Прву прилику након центаршута Максимовић имао је Ћетковић, али је његов ударац главом уздрмао пречку. Исти тандем заслужан је за вођство Железничара, а овога пута Вукашин Ћетковић скинуо је паучину са гола Динама. Одлична акција везног реда гостима је донео повећање резултата уз ефектан гол Ковачевића. Покушавали су домаћи до краја меча свим силама да барем постигну почасни гол, али је одбрана на челу са голманом Кампићем и резервистима Пињом, Берићем и Сладићем успешно одолела.

М. По.

Борац - Сусек 8:0 (4:0)

РАКОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца око 100, судија: Грмуша (Нови Сад), стрелци: Маричић у 8. Миладиновић у 14. Месарош у 17. Сапунyић у 38. и 56. Тинтор у 54. Васиљевић у 58. и 75. минуту.

БОРАЦ: Сакан, Рапић 7, Матић 7 (Тинтор 7), Месарош 8, Маричић 7 (БУрсаћ 6), Дражић 7, Сапунyић 8, Јовановић 7 (Шумар 6), Васиљевић 8, Миладиновић 8, Војновић 7.

СУСЕК: Драгић 5, Нићетић 6, Бегојевић - (Тардић 5), Вукмировић 6, Шипка 5, М. Вукмировић 6, Јуришић 5, Бегојевић 5, Боднар - (Станојевић 6, Михајловић 6, Шовљански 5.

Разиграним играчима Борца није се могла достојно супротставити млада екипа Сусека. Стрелци су се надметали ко ће лепши поготак постићи. Серији погодака започео је Маричић а завршио је двоструки стрелац Васиљевић.

Б. Ст.

Обилић - Ченеј 4:1, Хајдук - Милетић 0:5, Динамо - Железничар 0:2, Центар - Тител 1:0, Фрушкогорац - Москва 4:0, Борац - Сусек 8:0. Слободна је била Бачка.

1. Обилић                    5      4      0      1      12:5  12

2. Бачка                        4      3      1      0      15:2  10

3. Фрушкогорац           4      3      1      0      14:2  10

4. Милетић                   4      3      0      1      15:5  9

5. Москва                     5      3      0      2      8:7   9

6. Центар                     5      3      0      2      5:6   9

7. Борац                       4      2      1      1      9:1   7

8. Железничар             5      2      1      2      9:5   7