Градска лига Новог Сада: Гардиновчани зауставили Мошоринце

У општинском дербију играчи Хајдука остварили су значајну победу над водећом екипом из Мошорина.
fudbal

Хајдук (Г) - Милетић 2:1 (1:0)

ГАРДИНОВЦИ: Игралиште Хајдука, судија: Кресић (Тител), стрелци: Галић у 29 и М. Илић у 65. за Хајдук, а Суботин у 71. минуту  за Милетић. Жути картони: Тосић и Галић (Хајдук), Н. Лисић, З. Ђурић и Калаковић (Милетић).

ХАЈДУК: М. Радаковић 7, Д. Смиљанић 6, Б. Смиљанић 7, Ј. Радаковић 7, Ракић 7, Миленковић (Чурић), Јовановић 7 (В. Илић), М. Илић 8, Тошић 7 (Јовчић), Цветковић 7 и Галић 8.

МИЛЕТИЋ: А. Лисић 6, Павков 6, Рогић 5, Јанковић 6, Бањац 6, Голић 5 (Гелић 5), Н. Павловић 6, М. Павловић 5 (Н. Лисић 5), Калаковић 6, Суботин 7 и З. Ђурић 6.

Ж. М.

Москва - Пролетер 2:4 (1:1)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, судија: Јуришић (Нови Сад), стрелци: Ковачевић у 37. Ступар у 56. за Москву, а Ж. Пролић у 2. Човић у 49. Малиџан у 63. и Крстић у 89. минуту за Пролетер. Жути картони: Човић, Ковачевић (Москва), Крстић (Пролетер).

МОСКВА: Бичкаји, Човић (Томић), Калаба, Божић, Чамџић, Манасијевић, Ступар, Митровчан, Кременовић, Ковачевић, Ђурковић, Комазец.

ПРОЛЕТЕР: Вебер, Крстић, Човић, Малиџан, Кирти, Папић, Шевановић, Ж. Пролић (Ердељан), М. Пролић, Катона, Вуковић.

Екипа из Баноштора пребродила је гостовање у Новом Саду. Гости су дошли у вођство голом Жељка Пролића, да би до полувремена Ковачевић успео да изједначи, па се са тим резултатом отишло на одмор.

У наставку је Иван Човић донео нову предност за госте, да би Ступар голом поравнао резултат. Међутим, то је било све што су домаћи урадили, па су до краја меча головима Николе Малиџана и Светозара Крстића гости однели бодове у Баноштор.

М. По.

Виноградар - Хајдук (НС) 3:0 (1:0)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, судија: Вујановић (Нови Сад), стрелци: Сладић у 15. (из пенала) и 52. С. Елез у 73. минуту. Жути картон: Владисављевић (Хајдук).

ВИНОГРАДАР: Н. Елез 7, Поповић 7, С. Елез 8, Топаловић 7, Ербез 8, Буквић 7, Владисављевић 7, Периновић 8, Сладић 9, Предојевић 7, Газивода 7.

ХАЈДУК: Чуровић 6, Паштар 7, Крснићи 7 (Атељевић 6), Дубак 7, Балић 6, Даниловић 7, Фучак 7, Томић 7, Лалуја 6, Лазаревић 6, Ефендић 6.

Снажан отпор пружили су гости из Новог Сада нарочито у првом полувремену. У другом делу фудбалери Виноградара сау ипак успели дас сломе отпор младих Новосађана и  да постигну три поготка. Треба издвојити гол Млађана Сладића са преко од 20 метара.

Б. Старчевић

ЧенејБорац 2:2 (0:2)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја. Судија:Милојевић (Буковац). Стрелци: Божић у 47. и Васић у 81. (из пенала) за Ченеј, Маричић у 21. и Јовановић у 45. минуту за Борац. Жути картони: Драгин, Ћурчић, Вилотијевић (Ченеј).

ЧЕНЕЈ: Костић, Ћурчић, Д.Драгин, Салонски, Ковачевић (Човић), Васић, Божић (Ивковић) Вилотијевић (Лукић),Крстић (Паулињи), Милошев, Крстевски (Стојковић).

БОРАЦ: Војновић, Бертић, Карановић (Перић), Недељковић, Лабовић, Маричић, Идризи, Н. Степанов (И. Степанов),Јовановић, Милошевић, Миљковић (Бурсаћ).

Екипа из Раковца одлично је одиграла прво полувреме и на одмор отишла са два гола предности. Бољу игру крунисали су голом Маричића, а пре одласка на одмор Јовановић је био неумољив. И овога пута показало се да овај резултат може да завара.

Домаћи су уласком Човића играли пуно ангажованије и агресивније што је уродило плодом прецизним ударцем Божића. У финишу меча судија Милојевић досудио је казнени ударац јер је лопта у казненом простору погодила у руку неког из одбране гостију.Сигуран са пеналтика био је Васић за поделу бодова.

М. По.

Резултати:

Виноградар - Хајдук 3:0, Железничар - Динамо (одложено), Хајдук (Г) - Милетић 2:1, Ченеј - Борац (П) 2:2, Москва - Пролетер 2:4, Обилић - Борац (НС) 0:0, Сланобарац - Слога 3:1.