Међуопштинска лига Срем – Исток: Чортановчани изненадили Ирижане

ЧСК - Раднички (И) 2:1 (0:0)
lopta2

ЧОРТАНОВЦИ: Игралиште ЧСК-а, судија Васић (Ириг). Стрелци: Стаменковић у 65. и Симић у 71. за ЧСК, а Мадацки у 60. минуту за Раднички. Жути картон: Вишњовски, Д. Митровић (Раднички).

ЧСК: Гашић, Пејић, В. Кнежевић, Д. Суботин, Ђокић (Б. Кнежевић), Шпоња (Душан Димић),  Стаменковић, Першић (Станишљевић), Милић (Ненадовић), Симић (Драгомир Димић), Мутић.

РАДНИЧКИ: Н. Савић, Поткоњак, Николић, Крстић, Таглиавиа, Кошутић, Вишњовски (Анђић), Шевић (Д. Митровић), Спремић (Бакаи), В. Поповић, М. Поповић (Мадацки).

Да су домаћи стрелци били бар мало прецизнији резултат је могао бити и бољи за домаћине. Мада су   Ирижани имали сталну иницијативу и повели, када је голман Гашић одбио лопту на ногу Мадацког, који је потом лако пласирао лопту у мрежу. Победоносни гол за домаћине постигао је Симић, после акције његових саиграча, добио је дубинску лопту, био је бржи од одбране гостију и са неких седам метара је пласирао лопту у гостујућу мрежу.

П. Станчев

Граничар (О) - Сремац (Деч) 3:5 (0:2)

ОБРЕЖ: Игралиште Граничара, судија Милица Лемајић (Стара Пазова). Стрелци: Обрадовић у 52, С. Кнежевић у 79. и Бабић у 86. за Граничар, а Младеновић у 7, Стојчевић у 18, Милић у 65, М. Мајсторовић у 82. и Симић у 83. минуту за Сремац.

ГРАНИЧАР: Деспотовић 6,5, Николић 6,5, Д. Кнежевић 6,5, Кекић 6,5, Врачев 6,5, Ољача 6,5, Обрадовић 6,5, С. Кнежевић 6,5 (Бабић 6,5), Игњатовић 6,5, Деврња 6,5, Китанов 6,5.

СРЕМАЦ: Шљукић 7,5 (Саџак),  В. Петровић 7,5, Стојковић 7,5, Недељковић 7,5, Т. Мијатовић 7,5, Младеновић 7,5,  П. Мајсторовић 7,5, М. Петровић 7,5, Иличић 7,5 (М. Мајсторовић), Стојчевић 7,5 (Милић 7,5), Марко Марчета 7 (Милан Марчрта).

Гости су брзо повели са 2:0, после добре и агресивне игре. После тога, домаћини, пропуштају неколико повољних шанси. Гол Обрадовића у наставку дао је наду домаћем тиму да може нешто више да учини. Али, квалитетнији гости то нису дозвоилили и на крају су заслужено тријумфовали.

Д. Орловић

Хртковци - Дунав 2:0 (0:0)

ХРТКОВЦИ: Игралиште Хртковаца судија Лепотић (Добринци). Стрелац: Антонић у 78. и 93. минуту.

ХРТКОВЦИ: Крпан, Међед, Конц, Дрљић (Антонић), Манојловић, Кукић (Сабо), Обровац, Рудић (Вукојевић), Рајда (Отржан), Глумчевић,  Перић.

ДУНАВ: Котарац, Чинчурак, Шуковић, Вученовић, Дудић (Прелић), Мрчетић, Сурдучки, Бугарин, Јовановић, Мрђа, Срјемац.

После сталне иницијативе и више упропаштених шанси, домаћини су, ипак на крају славили. Антонић је срећно и спретно савладао Параносића.

Д. Вичик

Полет - Фрушкогорац 3:3 (1:2)

НОВИ КАРЛОВЦИ: Игралиште Полета, судија Ђурић (Инђија). Стрелци: Јовић у 24. (из пенала), Р. Савић у 70. и И. Савић у 90. за Полет, а Бојановић у 16. и 51. и Медић у 26. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Месаровић, Дробац  (Фрушкогорац). Црвени картон: Крнета (Фрушкогорац).

ПОЛЕТ: Башић 7, И. Савић 6, Р. Савић 7, Бакић 6 (Поповић), Костић 6, Караклајић 7, Маринковић 7, Кораћевић 7 (Лончар), Р. Кесић 7, Јовић 7 (Ђаниш), Л. Милић 6.

ФРУШКОГОРАЦ: Тувеџић 7, Крнета 6, Тртица 7, Месаровић 7, Зељуг 7 (Дробац), Бојановић 7, С. Петровић 7, Пешељ 6, Ланг 6, С. Вучић 7 (Радановић), Медић 7.

У доброј, и занимљивој утакмици, гост је у једном тренутку водио са 3:1, имао, више шанси, али се на крају морао задовољити и бодом. Илија Савић је својим голом у последњим секундама утакмице успео да изједначи.

Б. Рађеновић

Срем (СМ) - Камени 4:0 (0:0)

СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Игралиште Срема, судија Лепак (Инђија). Стрелци: Босанчић у 51, Пуљић у 56, Ф. Матић у 61. и Рауковић у 65. минуту.

СРЕМ: Вукашиновић 7, С. Ранковић 7, Миловановић 7, Маричић 7, Ф. Матић 7, Рауковић 7, Босанчић 7, Весић 7, Вукајловић 7, Пуљић 7, Стојановић 7 (А. Ранковић 7).

КАМЕНИ: Бантић 6, Вукић 6, Станчић 6, Јефтић 6, Блануша 6, Радовановић 6, Асани 6, Ђорђевић 6, Сали 6, Миљуш 6, Добриковић 7.

Гости могу бити задовољни коначним резултатом, јер су домаћи стрелци, имали безброј шанси, а постигли су само четири гола. И то све у наставку игре.

Ж. Јовановић

Јединство (П) - Брестач 3:0 (2:0)

ПЛАТИЧЕВО: Игралиште Јединства, судија Николић (Рума).Стрелци: Д. Шофаузер у 12. и Жакула у 34. и 52. минуту. Жути картони: Шкара, Трумић (Јединство).

ЈЕДИНСТВО: В. Сабо, Поповић, Стојић, Г. Петровић (Шкара), Жакула, Стојановић, Гавриловић, Д. Шофаузер (Н. Шофаузер), Босиљков (Ђурашковић), Д. Петровић (Стевановић), Трумић.

БРЕСТАЧ: Праносић, Глушац, Марин, Обреновић, Младеновић, Сретковић, Цветковић, Милутиновић (Вукосављевић), Ковачевић, Топић, Анђелковић.

Платичевци су били бољи током целе утакмице, и убедљива победа није изостала.

М. Пантовић

Шумар - Младост (Б) 1:3 (1:0)

ОГАР: Игралиште  Шумара, судија Каназир (Нови Бановци). Стрелци: Лазић у 35. за Шумар, а Прљић у 60. (из пенала) и Јокић у 77. и 95. минуту за Младост. Жути картони: Драганић, Ивановић (Шумар), Корашић (Младост).

ШУМАР: Хаџић 7, Миличевић 7, Врачевић 7,5, Максић 8, Драганић 7, Козлина 7, Томић 7,5 (Симић), Лазић 7,5, Рајић 7 (Лалић), Ивановић 7,5 (Ђокић), Рагастовац 7 (Најић).

МЛАДОСТ: Корашић 7,5, Љуштинић 7, Д, Кривошија 8, Стјепановић 7,5, Нешковић 7, Прљић 8, Цветиновић 8 (Кошутић), Ђурђевић 8 (Јокић 8), Кривошић 7 (Лилић), В. Југовић 8.

Домаћини су пружили добру партију, водили заслужено у првом полувремену, али недовољно да се савлада срећни и спретни гост из Буђановаца. Гости су постигли три гола из три шансе и освојили сва три бода.

С. Дангић

Крушедол - Напредак (Ж) 3:2 (2:1)

КРУШЕДОЛ: Игралиште Крушедола, судија Павловић (Огар). Стрелци: Н. Цурковић у 25. и 85. и М. Цурковић у 39. за Крушедол, М. Савић у 9. и 52. минуту за Напредак. Жути картони: Иванишевић, Радуловић, Крунић (Крушедол), С. Савић, Љубинковић, Генмери, Топић, (Напредак).

КРУШЕДОЛ: Иванишевић 8, Ђурђевић 7, Мићин 7, Крунић 7, Карас 7, Гостојић 7, З. Клаић 7, Н. Цурковић 8, М. Цурковић 8 (Радуловић 7), Белановић 7 (Станчетић), Марчетић 7 (Радин 7).

НАПРЕДАК:  Крнић 7, Стојчевић 7 (Мијаиловић), Вуковић 6, С. Савић 7, Кнежевић 7, М. Савић 7, Божић 7, Гемери 7, Љубинковић 7, Топић 7, Деврња 7.

После утакмице, представник гостију Ненад Крнић, је био огорчен суђењем Павловића. У току утакмице, један од помоћних судија је хтео да чак напусти своје место због одлука главног арбитра.

КРУШЕДОЛ: Крушедол - Напредак (Ж) 3:2, ПЛАТИЧЕВО: Јединство -Брестач 3:0, СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Срем - Камени 4:0, ОБРЕЖ: Граничар -Сремац (Деч) 3:5, ОГАР: Шумар - Младост (Б) 1:3, ХРТКОВЦИ: Хртковци -Дунав 2:0, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет - Фрушкогорац 3:3, ЧОРТАНОВЦИ: ЧСК -Раднички (И) 2:1.

1. Срем. (Д) (-4) 28     21     5      2      71:33        64

2. Раднич.(И)     28     19     3      6      61:21        60

3. Полет    28     16     5      9      59:50        51

4. Напред.(Ж)    28     14     8      6      54:33        50

5. Срем (СМ)      28     14     5      9      58:39       47

6. Младост (Б)   28     14     4      10     70:56        46

7. Јединст. (П)   28     12     7      9      43:29        43

8. Граничар (О)  28     12     7      9      51:41        43