МЕЂУОПШТИНСКА ЛИГА СРЕМ – ЗАПАД Слобода - Трговачки 3:1 (3:0)

Утакмица у којој су играчи Слободе славили заслужено.
Sloboda Sasinci foto: privatna arhiva

ШАШИНЦИ: Игралиште Слободе, гледалаца 100, судија Филиповић (Сремска Митровица).Стрелци: Радојчић у 6, 33. и 42.за Слободу, а Ђурић у 48. минуту за Трговачки. Жути картони: А. Томић, Тот, Маленковић (Слобода), Дебељак (Трговачки).Црвени картон: Алинчић (Слобода).

СЛОБОДА: Милановић 8, Милановић 7, Шулаја 7, Недељковић 7, Антонић 7, Маленковић 7, А. Томић 7, Тот 7, Змијанац 7, Жегарац 7 (Алинчић 7), Радојчић 9 (С. Томић 7).

ТРГОВАЧКИ: Вуковић 7, Ђокић 7, Аљић 7, Дебељак 7, Станић 7, Делић 7, Мијатовић 7 (Ђурић 7), Малешевић 7, Лукић 7, Крстић 7, Дрча 7.

Утакмица у којој су играчи Слободе славили заслужено. За то се постарао још у првом полувремену Радојчић, који је три пута поштено изиграо гостујућу одбрану.У наставку нешто боља игра трговаца, али недовољна за преокрет.

Д. Змијанац

Бикић - Слога (Ч) 6:0 (прекинуто у 45. минуту)

БИКИЋ ДО: Игралиште Бикића, гледалаца 100, судија Жидњак (Шид).Стрелци: Павић у 7, 16.и 35, Г. Момчиловић у 10, Милетић у 18.и Кнежевић у 44.минуту.

БИКИЋ: Клисурић, Тепшић, Бајрами, Г. Момчиловић, Девић, Павић, Д. Момчиловић, Кнежевић, Јовичилић (Мајхер), Милетић (Недић), Добрић (Пекић).

СЛОГА: Вукмановић, Јанковић, Пејаковић, Мрђан, Арамбашић, Моцоња, В. Кекић, Мајсторовић, Цвјетић.

Гости из Чалме допутовали  у Бикић До са само девет играча. Домаћини постигли у првом полувремену чак шест голова.

Гости у полувремену одлучили да не наставе утакмицу.Александар Павић је постигао три гола, а најлепши је био први.После изванредног центаршута Павић је највише скочио пред голом гостију и са пенала главом сместио лопту иза леђа голмана Вукмановића.

Б. Басрак

Слога (В) - БСК 1:2 (0:1)

ВОГАЊ: Игралиште Слоге, гледалаца 100, судија Граовац (Рума).Стрелци: А. Марковић у 57.за Слогу, Цвјетић у 21.и Скорупан у 77.минуту за БСК. Жути картони: Вукомановић, Пуповац, Цвијановић, Мијатовић (Слога),Рогић, М. Лакетић, Д. Племић (БСК).Црвени картони: Ивковић, представник Марко Илић (БСК).

СЛОГА: Дер, А. Марковић, Бежановић, Јоргић, Гемери, Бранковић, Вукомановић, Цвијановић, Станић (Трајковић), Пуповац (Ристић), Д. Марковић (Мијатовић).

БСК: Рогић, Т. Племић, Мрвичин (Ивковић), М. Лакетић, Смајловић, Д. Племић, Драгојевић, Скорупан, Цвјетић (А. Племић), Ж. Ћирић, Б. Ћирић.

У веома доброј игри гости су заслужено однели сва три бода иако су домаћини стварали прилике али лако их и промашивали.У јеку сталних напада домаћина гости су извели контру постигли гол и дошли у вођство.У наставку, домаћини су успели да изједначе. А. Марковић је био прецизан с 16 метара. Али, гости се нису предавали.У 77. минуту Скорупан је из слободног ударца са око 25 метара преварио голмана Дера и бодови одоше за Бешеново.

Г. Васић

Зека Буљубаша - Обилић 1:3 (0:3)

РАВЊЕ: Игралиште Зеке Буљубаше, гледалаца 50, судија Р. Петровић (Сремска Митровица).Стрелци: Миражић у 68. за Зеку Буљубашу, а Јанковић у 2. и 39. и М. Зец у 23. минуту за Обилић. Жути картони: Вуга, Симић (Зека Буљубаша), Видовић (Обилић).

ЗЕКА БУЉУБАША: Христов 6, Беловуковић 6, Копуновић 7, Н. Павловић 6, Беговић 6, Д. Павловић 7, Вуга 6, Самарџић 7, Симић 6 (Виторовић), Тодоровић 6, Ч. Миловановић 6 (Миражић 7).

ОБИЛИЋ: Медаковић 7, Шућак 7, Илибашић 7, Видовић 7, Ускоковић 7, Дробњак 7 (Бертић 7), Блажановић 7, А. Зец 7 (Радивојшић 7), М. Зец 7, Р. Микић 7, Јанковић 8.

Права првенствена утакмица. Чврства и борбена игра ривала. И поред тога што су домаћини играли нешто слабије од очекиваног, играли су само добро у пољу, у првом полувремену гости су то одмах искористили и дошли до убедљивих 3:0. У другом полувремену домаћини су кренули на све или ништа, али гости су били одлични у одбрани.

Ж. Релић

Сремац (Б) - Једнота 4:0 (0:0)

БЕРКАСОВО: Игралиште Сремца, гледалаца 100, судија Кончар (Ердевик).Стрелци: Леваја у 47.и 49, Н. Смајић у 56.и Вранов у 65. минуту. Жути картони: З. Смајић (Сремац), Хрчек, Н. Котарлић (Једнота).

СРЕМАЦ: Милановић 8, Чавић 8, Вранов 8, Алексић 8, Субић 8, Леваја 9, Н. Смајић 8, З. Смајић 8, Мијатовић 8, Владисављевић 8 (Јовановић 7), Ерор 8 (Јанковић 7).

ЈЕДНОТА: Стојадиновић 7, Ђурђевић 7, Шумаруна 7, Хрчек 7, Петровић 7, Милутиновић 7, Колошњај 7, Недић 8 (Р. Котарлић), Н. Котарлић 7 (Станкић), Шолаја 7 (Гојковић), Шипка 7 (Полуга).

Гостујући играчи у првом полувремену зауставили су скоро све опасне нападе домаћина, али у наставку, као да им је понестало снаге, па су на сцену ступили Леваја, стрелац два гола, и Н. Смајић и Вранов.

Тако су домаћини дошли до убедљиве победе.

З. Видовић

Фрушка гора - Словен 2:2 (1:1)

РУМА: Игралиште Фрушке горе , гледалаца 100, судија Блажон (Рума).Стрелци: Тешић у 44. и Рокса у 49. за Фрушку гору, а Адамовић у 29. и Пузић у 77. минуту за Словен..

ФРУШКА ГОРА: Мандић 7, Кнежевић 7 (Влајсевић), Савић 7 (Лазаревић), Стојисављевић 7 (Мијајловић), Грубјешић 7, Рокса 7, Вуковић 7 (Јањић), Тешић 7, Дејановић 7, Цветићанин 7, Самарyија 7.

СЛОВЕН: Васовић 7, Батањски 7, Бјелобрк 7, Калајyић 7 (Путник), Јовић 7, Самарyић 7(Ерор), Батало 6, Бирињи 7 (Кљајић), Бероња 7, Адамовић 6, Топић 7 (Пузић 7).

Веома добра и занимљива утакмица. Права првенствена. И поред тога што су гости у првом полувремену и донекле били бољи ривал, у наставку су домаћини по шансама могили доћи и до веће разлике када су преокренули резултат у своју корист.

Изједначујући гол за госте постигао је млади Пузић, који је ушао у игру, и тако спречио пораз своје екипе.

Д. Чучин

Граничар (А) - Фрушкогорац 1:2 (0:0)

АДАШЕВЦИ: Игралиште Граничара, гледалаца 100, судија Владић (Шид).Стрелци: Вурдеља у 46.за Граничар, Ж. Ђорић у 50.и Душан Грабић у 85. минуту (из пенала) за Фрушкогорац. Жути картони: М. Гајић, Трнић, Мачкић (Фрушкогорац).

ГРАНИЧАР: Козељац, Васиљевић, Трлајић, М. Мијановић, Радмановић, Вурдеља, Папуга, Старчевић, В. Мијановић, Вујић (Опојевлић), Миличић, Малић (Џинић).

ФРУШКОГОРАЦ: Милић, Драгољуб Грабић, М. Гајић (Кочић), Трнић, И. Ђорић, Душан Грабић, Р. Крстић (Тодић), Ж. Ђорић, Мачкић (Тешановић), Панић (М. Недић), Д. Крстић (Ђуричић).

Гости из Манђелоса, борбеном игром, дошли су до заслужене победе.Гости први гол постигли после корнера. Ж. Ђорић  се најбоље снашао испред гола домаћина, а Душан Грабић је донео победу свом тиму из оправдано досуђене најстроже казне.

П. Симић

БИКИЋ ДО: Бикић - Слога (Ч) 6:0 (прекинуто у 45.минуту), БЕРКАСОВО: Сремац - Једнота 4:0, РАВЊЕ: Зека Буљубаша - Обилић 1:3, ВОГАЊ: Слога - БСК 1:2, ШАШИНЦИ: Слобода - Трговачки 3:1, АДАШЕВЦИ: Граничар - Фрушкогорац 1:2, РУМА: Фрушка гора - Словен 2:2.

1. Фрушког.                 10     7      1      2      27:14        22

2. БСК                       10     7      1      2      23:10        22

3. Сремац (Б)           10     6      1      3      23:15        19

4. Словен                10     4      5      1      22:7          17

5. З. Буљубаша       10     5      2      3      20:18        17

6. Бикић                   10     4      4      2      28:17        16

7. Фрушка гора       10     5      1      4      25:15        16

8. Обилић               10     4      1      5      23:19        13