Новосадска лига: Ђурђевчани успорили Темеринце

​​​​​​​Бачка - ТСК 1:1 (0:1)
Omladinac Mladost

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 200, судија: Накомчић (Нови Сад), стрелци: Д. Тривуновић у 75. за Бачку, а Косић у 34. минуту за ТСК. Жути картони: Љ. Тривуновић (Бачка), Росић, Пуповац (ТСК).

БАЧКА: Игњић 6, Ердељан 7, Љ. Тривуновић 6 (Ђаковић 6), Дејановић 7 (Т. Тривуновић 7), Павлов 7, Рогић 6 (Ђурић), Петровић 7, Марковић 7, Дангубић 7, Солдат 7, Гелић 8.

ТСК: Војводић 7, Драгољевић 7, Косић 7, Ђукић 7, Милосављвић 7, Дринић 7, Секулић 7, Росић 7 (Блануша 7), Савић 7 (Пантош 6), Пуповац 7, Зукић 7.

У 34. минуту гости су дошли до предности. На одличан центаршут Росића слабо је интервенисао голман Игњић испустио је лопту, а поклон је у вођство Темеринаца претворио је Косић. Покушавали су домаћи у наставку да ударцима из даљине дођу до изједначења, али је голман Војводић био на висини задатка, али ништа није могао да уради када је најбољи актер утакмице Душан Гелић упослио Душана Тривуновића, а овај са ивице казненог простора погодио ближи угао.

И поред иницијативе екипа Бачке није успела до краја меча направи потпуни преокрет.

М. По.

Омладинац - Младост 0:4 (0:3)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца 100, судија: Чобанов (Руменка), стрелци: Вучковић у 12. Витановић у 31. Драгојловић у 40. Зорић у 85. минуту.

ОМЛАДИНАЦ: Латиновић 6, Савић 6, Милошевић 6, Пецељ 6, Самарџић 6, Максимовић 6, Мирковић 6, Макарић 6 (Ђедовић 6), Томичић 6 (Стојановић 6), Живковић 6 (Чурчић 6), Живојнов 6.

МЛАДОСТ: Иванишевић 7, Тришић 7 (Зорић 7), Гачеша 7, Слијепчевић 7, Бараћ 8, Шијан 7, Вучић 7, Витановић 8, Вучковић 8 (Малиџан 7), Ренић 7 (Јанић 7), Драгојловић 7.

Екипа тренера Немање Ђође лако је победом сачувала врх. У 12. минуту голман Латиновић одбранио је ударац Ренића, одбијену лопту Вучковић је са око 14 метара из прве сместио у мрежу. У 31. минуту, Витановић је са десне стране десетак метара испред шеснаестерца топовским ударцем погодио супротан горњи угао. Десетак минута касније капитен Драгојловић је из слободног ударца са око 25 метара погодио леви горњи угао, лопта је очешала пречку и стативу. У наставку гости су задовољни убедљивим вођством повукли.  Домаћи су се мало тргли али нису успели да озбиљно угрозе Иванишевића. У 85. минуту Малиџан је лепо проиграо Зорића који је погодио мрежу.

Д. Иванић

Милетић - Шајкаш 3:1 (2:0)

МОШОРИН: Игралиште Милетића, гледалаца 150, судија Ћулум (Шајкаш), стрелци: Суботин у 8. Мрачајац у 34. и Тривуновић у 43. за Милетић, а Николас у 53. минуту за Шајкаш . Жути картони: Н. Лишић (Милетић), Рулић (Шајкаш)

МИЛЕТИЋ: А. Лишић А. 7, Калаковић 7, Ђурић 7, Н.Лишић 7, Мрачајац 8, Павков 7, Бањац 7, Тривуновић 7 (Пругић) ,Рогић 7 (Бачкалић), Суботин 8, Станковић 7 (Б. Лишић).

ШАЈКАШ: Попин 6, Гојков 6, Заов 6 (Граорац), Рулић 6, Пантелић 6, Маљурић 6 (Живанов), Павков 6 (Вујиновић), Карас 6, Стефановић 6, Николас 6, Панић 6.

Одлична игра домаћих у првом полувремену. Гости су покушавали да врате у меч, али домаћини су све време игру држали у својим рукама. Одлична утакмица Мошоринаца у којој се истакао Суботин са две асистенције и једним поготком.

Ж. Марковић

Фрушкогорски партизанПетроварадин 2:1 (1:0)

БУКОВАЦ: Игралиште у Буковцу, гледалаца 150, судија: Субашић (Ветерник). Стрелци: В. Девић у 44. и Ферати у 72. за Фрушкогорски партизан, а Шарац у 52. минуту за Петроварадин. Жути картони: Клинцов, В. Девић, Ферати, Чергић и Кантар (Фрушкогорски партизан), Митровић, Кокановић, Гавришић, Иконић и Шарац (Петроварадин). Црвени картони: Чергић (Фрушкогорски партизан) и Гавришић (Петроварадин).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин, Д. Девић, Мисини (Илић), Макивић, Клинцов, В. Девић, Дулић, Ферати, Чергић, Кантар, Томљановић (Подрашчанин).

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан, Шавија, Гавришић, Митровић, Момчилов, Торбица (Мудрић), Ковачевић, Павлов (Половина), Кокановић, Иконић (Радвањи), Шарац.

Комшијски дерби између Буковчана и Петроварадинаца је протекао у нервозној игри. Наиме, већ у 9. минуту домаћи су остали с 10 играча, јер је црвени картон добио Страхиња Чергић, наводно због ударања судије Субашића, који је био све време у главној роли на утакмици. Он је тврдио да га је Чергић, после жутог картона, ударио песницом, а сви играчи на терену и они из Петроварадина, тврдили су да то није истина и да ће и они, ако треба, сведочити. Међутим у записнику с утакмице судија је написао да га је ударио отвореном шаком.

И поред свега, домаћи су повели голом одличног Владимира Девића, који се најбоље снашао у гужви пред голом Петроварадинаца. Међутим, у 52. минуту изједначио је из слободног ударца искусни Бошко Шарац. Чини се да је гостима одговарао бод, али бројчано слабији Буковчани су кренули на све или ништа. Одлични Дејан Девић је зауставио напад гостију, његови саиграчи су одиграли лепу акцију, а мрежу је погодио  Един Ферати с једног метра. Утакмица је била прилично мирна и зато чуди толико број картона обема екипама.

М. Павловић

Фрушкогорац - Софекс 3:0 (0:0)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорарца, глдалаца 100, судија: Стумпф (Нови Сад), стрелци: Варничић у 59. Јевтић у 69. и Спасојевић у 81. минуту. Жути картони: Поповић, Глишић (Фрушкогорац), Попадић, Милић, Човић (Софекс).

ФРУШКОГОРАЦ: Боројевић, Старовлах, Караћ, Перовић, Поповић (Малешевић), Јевтић, Глишић, Варничић, Бркљача (Лукић), Пећић (Спасојевић), Шкрбић.

СОФЕКС: Јокић, Шкрбић, Ракочевић, Човић, Милић, Трифуновић, Радин, Ђурикин, Попадић, Митровић.

Мада са десеторициом играча екипа Софекса успела је да одоли нападима Каменичана у првом полувремену. Вишак играча и те како се осетио у наставку па је Дајмјан Варничић успео да нађе пут ка мрежи Футожана. У 69. минуту Милојко Јевтић је повећао резултат, да домаћи дођу до убедљиве победе потрудио се голом резервиста Огњен Спасојевић.

М. По.

Нови Сад - Сириг 6:1 (4:0)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 150, судија: Граховац (Нови Сад), стрелци: М. Тривуновић у 12. и 32. Ђанковић у 41. и 82. Бајат у 42. Лукаја у 80. за Нови Сад, а Грујичић у 59. минуту за Сириг. Жути картони: Мрђан (Нови Сад), Наранџић (Сириг).

НОВИ САД: Шурлан, Мирић, Паповић, Стојановић, Сувајџић, Бајат (Максимовић), Ђанковић, Миличевић, Мрђан (Спиридоновић), Тривуновић, Илић.

СИРИГ: Мипшчевић (Гогић), Кнежић, Јелић, Грујичић, Васић, Наранџић, Декић, Радић, Ранђеновић, Вулић, Митровић (Јока).

Након неочекиваног пораза на „ђачком” момци тренера Дејана Вулетића предвођени капитеном Александром Бајатом до врха су напунили мрежу Сирижана. Посебно су расположени били двоструки стрелци Милан Тривуновић и имењак Ђанковић уз гол капитена Бајата и на крају меча и Радета Лукаје. Почасни гол за госте постигао је Марко Грујичић.

М. По.

Јединство - Славија 0:4 (0:0)

РУМЕНКА: Игралише Јединства, гледалаца 100, судија: Митровић (Нови Сад), стрелци: Жакула у 54. Грубовић у 62. Грлица у 76. Ждеро у 85. минуту. Жути картони: Бакић, Берић, Вучићевић (Јединство), Радовановић (Славија).

ЈЕДИНСТВО: Савић 6, Филиповић 6, Пекез 6, Марић 5, Латиновић 5, Берић 6, Стаменковић 6, Стричевић 6, Станчић 5, Вучићевић 5, Зељковић 6 (Бакић 6).

СЛАВИЈА: Чавић 7, Хованец 7, Радаковић 7, Радовановић 8, Марков 7, Гајић 7, Ружић 7 (Магочевић 7), Окиљевић 7, Грубовић 8 (Грлица 7), Жакула 8, Димитров 7 (Ждеро 7).

Ништа није функционисало у редовима Јединства, али се и поред иницијативе гостију резултат у првом полувремену није мењао. У наставку је Стефан Жакула ударцем са 18 метара откључао браву гола Николе Савића. Готово на исти начин и Млан Грубовић је увећао капитал Салајчана. Да гости дођу до убедљиве победе потрудили су се резервисти Горан Грлица и Владимир Ждеро.

М. По.

ЖСК - Индекс 0:3, Милетић - Шајкаш 3:1, Фрушкогорски партизан - Петроварадин 2:1, Софекс - Фрушкогорац 0:3, Омладинац - Младост 0:3, Бачка - ТСК 1:1, Јединство - Славија 0:4, Нови Сад - Сириг 6:1.

1. Младост            9      8      1      0      27:4  25

2. ТСК                    9      7      2      0      17:5  23

3. Нови Сад          9      7      0      2      23:7  21

4. Фр. партизан     9      5      2      2      22:9  17

5. Фрушкогорац     9      5      2      2      16:8  17

6. Бачка                  9      5      2      2      14:10        17

7. Индекс                9      3      3      3      10:11        12

8. Шајкаш               9      2      3      4      13:14        9