Новосадска лига: Темеринци 13 утакмица без пораза

Рачунајући и јесењи део првенства, Темеринци су у серији од 13 мечева без пораза.
fudbal, pixabay

ТСКФрушкогорац 1:0 (1:0)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 200, судија: Чурчић (Тител), стрелац: Пашка (из пенала) у 35. минуту, жути картони: Томић, Николић (ТСК), Н. Сапунџић, Милојевић (Фрушкогорац), црвени картон: Буквић (ТСК) у 79. минуту.

ТСК: Војводић 7, Пантош 7, Лахош 6,5 (од 56. Обрадовић 6,5), Стричевић 7,5, Радичић 7, Влаисављевић 7, Татић 7, Пашка 8, Буквић 6, Пролић 8, Томић 7 (од 89. Николић - ).

ФРУШКОГОРАЦ: Медић 7, Бранковић 6 (од 46. В. Сапунџић 6), Ушћумлић 6,5, Перовић 7, Туцаков 7, Драгојловић 7, Јевтић 7, Сапунџић 6,5, Милојевић 6,5 (од 90. Кукурузовић - ), Богданов 7,5, Радаковић 6 (од 69. Адамек - ).

Двобој са гостима из Сремске Каменице био је очекивано тежак, као и свака премијера, али домаћини су освајањем три бода испунили циљ. Победника је одлучио Балаж Пашка, реализатор најстроже казне, пошто је претходно Боро Пролић непрописно заустављен у казненом простору. Од 79. минута, домаћини су били без Буквића, због ударања Драгојловића, добио је црвени картон.

М. Мен.

Црвена звезда - Футог 1:4 (1:2)

НОВИ САД: Игралиште на Видовданском насељу, гледалаца 150, судија: Станић (Будисава), стрелци: Станковић у 8. за Црвену звезду, а Стевановски у 31. и 64. Сирар у 34. и Бероња у 63. минуту (из пенала) за Футог. Жути картони: Бјелановић, Хеско (Црвена звезда), Карановић, Стевановић, Тополић (Футог).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шовљански, Милак, Бјелановић, Шаренац, Николић (Хеско), Лепојевић, Хајризи, Станковић, Марковић (Ћулум), Роксандић, Мудри (Срдановић).

ФУТОГ: Марковић, Бероња, Вулић, Карановић, Сакач, Стевановски, Мартић (Гери), Драгутиновић, Сирар (Тополић), Меселџија, Бероња (Милаковић).

У сусрету два млада тима тријумфовали су фудбалери Футога. Додуше домаћи су повели голом Станковића већ у 8. минуту, али гости су врло брзо преокрену резултат а за свега три минуту постигли су два гола. У наставку су за два минута два пута су погодили мрежу Шовљанско и славили заслужену победу.

Г. Н.

Бачка (Ђ) - Динамо 1:1 (1:1)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 200, судија: Николаш (Нови Сад), стрелци: Дангубић у 43. за Бачку, а Панић у 18. минуту за Динамо. Жути картони: Рогић (Бачка), Цвијић, Митрић (Динамо).

БАЧКА: Радишић, Г. Тривуновић, Ћирин, Максимовић (С. Тривуновић), Вујовић, Балог, Дангубић, Марковић, Рогић (Вујовић), Дејановић (Душ. Тривуновић), Деј. Тривуновић.

ДИНАМО: Мартиновић, Ђаковић, Покоњак, Цвијић, Суботин, И. Панић (Прерадовић), Илић (Р. Панић), Сладић (Станимировић), Митрић (Пешић), Сабо, Мишкић (Дубравац).

У компијском дербију није било победника. Играло се сасвим солидно, али су стрелци затајили. Повели су гости преко Илије Панића, али је Днагубић у последњим минутима првог полувремена успео да погоди мрежу Мартиновића и да изједначи резултат.

Ф. Р.

Славија - Јединство 3:0 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије у Салајки, гледалаца око 100, судија: Кресић, стрелци: Вучковић у 9. Стајић у 80. и Ферати у 84. минуту. Жути картони: Дражић, Јешовић (Славија), Станчић (Јединство).

СЛАВИЈА: Чавић, Жакула, Гајић, Радовановић, Убовић, Стајић (Јашовић), Дражић, Кучинић, Стојичић (Ферати), Ђанковић (Ружић), Вучковић.

ЈЕДИНСТВО: Полић, Ђурђевић, Медић, Зорић, Бећански, Ковачевић, Станчић, Малиновић, Бубњевић, Крстић, Тепић.

Теже него што су очекивали фудбалери Славије су савладали екипу Јединства који су допутовали са 11 играча. Поготком Вучковића Салајчани су повели и све до финиша меча нису успели да савладају солидног голмана гостију Немању Полића. Онда је на сцену ступио Игор Стајић а мало касније и Един Ферати и Салајчани су ипак укњижили сигурну победу.

Г. К.

Омладинац - Шајкаш 0:3 (0:0)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца око 100, судија: Спасојевић (Нови Сад), стрелци: Гојков у 63. Веселиновић у 80. и Котуљач у 83. минуту. Жути картон: Максимовић (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ: Вулин, Мартиновић, Савић, Пецељ, Вујичић, Максимовић (Зељковић), Макарић (Хернаус), Суботић (Келемен), Бакић (Ђукановић), Дубачки (Зечевић), Стојановић.

ШАЈКАШ: Мандић, Гојков, Павков, Алемпић, Заов, Мајурић, Карас (Милановић), Станковић (Панић), Веселиновић (Живанов), Николаш (Ковачев), Играчев (Котуљач).

Фудбалери Омладинца док су имали снага добро су се носили са фудбалерима Шајкаша. У наставку меча понестало им је снаге па су Ковиљчани стигли до убедљиве победе. Гојков је начео мрежу Вулина, а у финишу меча у листу стрелаца уписали су се искусни Стеван Веселиновић и Котуљач.

М. Р.

Југовић - Борац 1:1 (1:1)

КАЋ: Игралиште у Ади, гледалаца око 100, судија: Миловановић (Нови Сад), стрелци: Вуковић у 29. за Југовић, а Ђаковић у 35. минуту за Борац. Жути картони: Вулетић, Николић, Пилиповић (Југовић), Кнежевић, Јашовић (Борац). Црвени картон: Кнежевић (Борац).

ЈУГОВИЋ: Ковачевић, Срдић, Черњак, Вулетић, Симикић, Вукелић, Ђекић, Николић (Станић), Рис, Бабић (Терзић), Пилиповић.

БОРАЦ: Тошић, Видовић, Берић, Кнежевић, Јашовић, Папрић, Поповић (Чолак, Тодоровић), Димић, Марић, Ђаковић, Ђорђијевски (Коларов).

У неизвесној утакмици фудбалери Југовића и Борца са Клисе играли су нерешено. Више од игре имали су Каћани, али нису успели да матерализују теренску иницијативу, а у моментима у последњих 15. минута имали играча више нису успели да савладају голмана гостију, па је на крају резултат био нерешен.

Р. С.

Татра - Петроварадин 2:1 (2:1)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 150, судија: Каплијев (Нови Сад), стрелци: Живановић у 21. и Маројевић у 39. за Татру, а Шимурија у 29. минуту за Петроварадин. Жути картони: Маројевић (Татра), Радојковић, Рогановић (Петроварадин).

ТАТРА: Костуранов, Петровић, Живановић, Грубовић (Мушикић), Лаковић, Пекић, Маројевић, Ђаковић (Ђорђевић), Свитић (Радин), Шмит, Папић.

ПЕТРОВАРАДИН: Поповић, Будечевић, Радојковић, Гардиновачки (Станишић), Рогановић, Проле (Влајнић), Кнежић (Шавија), Муратовић, Васић (Алексић), Шимуља, Павков.

Кисачани су са новим тренером Светозаром Мијином стартовали победом у сусрету са Петроварадинцима. Била је то добра утакмица, изједначиних противника где се играло фер и коректно. Домаћи су повели преко Живановића, али је Шимуља у 29. минуту изједначио. У 39. минуту Маројевић је довео своју екипу до победе.

Л. З.

ЖСК - Фрушкогорски партизан 0:1 (0:0)

ЖАБАЉ: Стадион ЖСК-а, гледалаца око 150. Судија: Јуришић (Нови Сад). Стрелац: Дулић у 90. минуту. Жути картони: Лазендић, Пињо (ЖСК),  Антонић, Дулић, Кантар (Фрушкогорски партизан).

ЖСК: Калајџић 7, Марков 7, Н. Тривуновић 7, Димић 7, Џамбас 7, Бороја 7, Пињо 7, Ђурђић 7, Нинковић 7, Клисара 7, Т. Тривуновић 7 (Лазендић).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан 8, Д. Девић 7, Малиновић 7, Макивић 7, Клинцов 8, Антонић 7, В. Девић 7, Дулић 7, Чергић 7, Пролић 7 (Томљановић), Кантар 7.

Све вредно помена у сусрету у коме су се састали Жабаљци и Буковчани догодило се у надокнади у којој су гости стигли до победе голом Луке Дулића. Протест домаћина није био без разлога јер чини се да је голу гостију претходила недозвољена позиција а потом и прекршај над голманом ЖСК-а.

П. Бундало

Резултати:

Бачка - Динамо 1:1, ТСК - Фрушкогорац 1:0, Славија - Јединство 3:0, Црвена звезда - Футог 1:4, ЖСК - Фрушкогорски партизан 0:1, Југовић - Борац 1:1, Омладинац - Шајкаш 0:3, Татра - Петроварадин 2:1.