Новосадска лига: Темеринци зауставили Каменичане

ТСК – Фрушкогорац 2:0 (0:0)
tsk

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, судија: Чобанов (Руменка), стрелци: Клаић у 73. и Пуповац (из пенала) у 78. минуту, жути картони: Стричевић, Војводић, Солдат, Бобот, Којовић (ТСК), Глишић, Јевтић (Фрушкогорац).

ТСК: Војводић 7,5, Кнежевић 7,5, Бобот 7, Стричевић 7,5 (од 79. Којовић - ), Милосављевић 8, Солдат 7, Варга 7, Косић 7,5 (од 79. Миавец - ), Радин – (од 33. Клаић 8), Пуповац 8, Новаковић 7 (од 90. Грлица - ).

ФРУШКОГОРАЦ: Слободан Лалић 7, Сапунџић 6,5, Васојевић 7, Срђан Лалић 7, Старовлах 6,5, Глишић 6,5 (од 90. Стојшић - ), Јевтић 7, Шкрбић 6,5, Варничић 7, Пећић 7,5, Милосавић 6,5 (од 78. Рис - ). Темеринцима је било довољно пет минута да напишу сценарио за први пораз гостију из Сремске Каменице. Пут ка бодовима, трасирао је Дејан Клаић, из другог покушаја је савладао голмана Слободана Лалића, крунисавши дијагоналу Немање Милосављевића.

Као брзи воз, Јово Пуповац је улетео у казнени простор, где га је непрописно зауставио Стефан Старовлах. Пуповац, је  и овог пута потврдио да је мајстор за казнене ударце.

Гости су претили преко Дамјана Варничића, два пута је ударце осујетио голман Драган Војводић, док је у надокнади времена, уз помоћ стативе, после покушаја нападача Фрушкогорца, сачувао мрежу.

М. Менићанин

Бачка (Б) - Бачка (Ђ) 1:1 (1:0)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, судија: Кампић (Нови  Сад), стрелци: Бекер у 30. за Бачку (Б), а Марковић у 74. минуту за Бачку (Ђ). Жути картони: Карановић, Лињачки, Шумар (Бачка Б), Станковић-. Ж. Тривуновић (Бачка Ђ).

БАЧКА (Б): А. Тодорић, Радосављевић (Брнбота), С.Тодорић (Слепчев), Лињачки, Танцик, Карановић, Роквић (ШУмар), Милић, Хорват (Радичевић), Ковачевић, Бекер (Кресоја).

БАЧКА (Ђ): Смољан. Др. Тривуновић, Ћирин, Станковић, Проданов (Љ. Тривуновић), Днагубић, Ж. Тривуновић, Марковић, Багић, Рогић, Де. Тривуновић.

Ни после 6. кола екипа из Бегеча није успела да оствари победу. Наишла је на расположеног имењака из Ђурђева, а по приказаној игри и те како могу да буду презадовољни освојеним бодом, јер су се гости испромашивали. Након испитивања снага домаћи су голом Александара Бекера дошли до предности. Одолевали су Алекса Тодорић и другови нападима капитена гостију Предрага Марковића све до 74. минута, а онда је најбољи у редовима Марковић успео да изједначи. Сви покушаји да однесу цео плен остали су без успеха, па су ривали поделили плен.      М. По.

Јединство - Фрушкогорски патизан 1:1  (1:1)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства. Судија Кукуда (Нови Сад). Стрелци: П. Бубњевић у 34. за Јединство. а Ружић у 11. минуту за Фрушкогорски партизан. Жути картони: Видовић (Јединство) , Рогановић, Ружић и Чергић (Фрушкогорски Партизан).

ЈЕДИНСТВО: Видовић 8, Зорић 7 (М. Бубњевић 7), Ђорђевић 7, Самарџић 7, Ковачевић 7 (Кезија), Тепић 7, Ђурђевић 7, Малиновић 7, Росић 8, П. Бубњевић 8, Тепић 7.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Перић 6, Девић 6, Симић 7, Пролић, Бабић 7 (Подрашчанин 5), Рогановић 7, Дулић 7, Миловановић 8, Трифуновић 7 (Мирић 6), Кантар 8  Ружић 7 (Чергић 7)

Госпођинчани су једва скупили тим за почетак утакмице, све је слутило да ће доживети још један пораз. Примили су гол у у раној фази утакмице. Фаворизовани Буковчани су  веровали да ће укњижити сигурне бодове, међутим,  играчи Јединства су се тргли на време и изузетном борбеношћу  успоставили равнотежу која је крунисана вредним поготком Петра Бубњевића, који је искористио кикс голмана гостију Перића.

Утакмица је обиловала оштрим и повремено грубим стартовима, што је резултирало оправданим искључењем гостујућег играча Подрашчанина, који је својом несмотреношћу у 67. минуту довео у питање резултат свог тима.

З. Сиришки

Шајкаш - Сириг 1:0 (0:0)

КОВИЉ: Игралиште на Ади, судија: Тепић (Шајкаш), стрелац: Тривуновић у 49. минуту. Жути картони: Марцикић, Мајурић, Милановић, Радивојевић, Попин (Шајкаш), Дражић, Стојановић, Мисини, Брежњак (Сириг).

ШАЈКАШ: Попин, Вујиновић, Зечевић, Алемпић, Радивојевић, Мајурић, Милановић, Марцикић (Малешевић), Тривуновић (Станковић), Николаш, Панић.

СИРИГ: Тарабић, Вулић, Б. Брежњак, Петровић, Наранчић, Дражић, Декић (С. Брежњак), Миловановић (Рајачић), Ферати, Радовановић, Стојановић (Мисини).

Домаћи су били спретнији за гол Милана Тривуновића и на крају заслужено укљижили сва три бода. У првом полувремену прилике су имали Тривуновић и Панић, али је голман Тарабић  бранио врло добро.  Одлично су Ковиљчани отворили меч у наставку, пробио је Панић по левој страни, упутио центаршут а на правом месту био је Милан Тривуновић да ударцем главом савладао Тарабића. Покушали су Сирижани да дођу до изједначења, али су се све акције завршавале пред стаменом одбраном на челу са голманом Срђаном Попином. У таквом односу снага на терену домаћи су се определили за контранападе, али без праве завршнице, што им није сметало да на крају остваре победу.        М. По.

Ветерник - Славија 4:1 (2:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, судија: Ивановић (Нови Сад), стрелци: А. Ушћумлић у 2. 14. и 72. и Китић у 73. за Ветерник, а Стојичић у 52. минуту за Славију. Жути картони: Малиновић, А. Ушћумлић, Вуковић, Китић (Ветерник), Остојић, Стајић, Милановић (Славија).

ВЕТЕРНИК: Ивић, Томић, Огњановић, Турало, А- Ушћумлић, Ђокић (Чичић), Китић (Николић), Срдановић (Субашић), Гвозден, Вуковић, Малиновић.

СЛАВИЈА: Чавић, Пуанић, Лазаревић, Галић (Милановић), Жакула, Стајић, Кувекаловић (Јашовић), Иконић (Остојић), Стојичић, Бркљача (Ћулум), Убовић.

Момци тренера Бобана Дашића након шест одиграних кола имају стопостотни учинак. Убедљиво су савладали екипу Славије. Предвођени расположеним стрелцим Алексом Ушћумлићем домаћи су на одмор отишли са два гола предности, а стрелац је био Ушћумлић. Успели су упорни Салајчани да преко искуног Бојана Стојичића смање резултат и покушају да дођу до изједначења. Међутим, Алекса Ушћумлић је трећим голом повећао резултат,а тачку на убедљиву победу минут касније ставио је голом Бојан Китић.

М. По.

ТатраФутог 2:1 (0:1)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 50, судија Шарић (Нови Сад), стрелци: Живојин 54. и 68. за Татру,а Мирсон у 28. минуту за Футог. Жути картон: Самарџија (Футог).

ТАТРА: Милошевић 6, Буђик 6 (Зељковић 6), Крповић 7, Којичић 6, Новичевић 7, Хашка 6 (Пановић 6), Радић 6, Д. Ожват 6, Јанковић 6 (А. Ожват 6), Живојин 9, Дубачкић 6

ФУТОГ:  Марковић 7, Самарџија 6, Родић 6. Стевановски 6, Мирсон 7, Латиновић 6, Меселџија 7, Сирар 7, Фунћик 7, Сакач 6, Латиновић 6,

У првом делу игра је била равноправна и гости су једину праву прилику у 28. минуту претворили у гол.

У другом делу домаћини су доминирали играли боље и са два ефектна поготка  најбољег домаћег играча Живојина преокренули резултат. Тако су Кисачани забележили прву победу у јесењем делу првенства.

П. Палик

Хајдук (Ч) - Петроварадин 1:4 (0:2)

ЧУРУГ: Игралиште Хајдука, судија: Ковачевић (Будисава), стрелци: Самоловац у 85. за Хајдук, а Коска у 20. и  75. Кокановић у 40.  и Стефановић у 88. минуту за Петроварадин. Жути картони: М. Микулић, Дамјановић (Хајдук),  Радојковић (Петроварадин).

ХАЈДУК: Шарић 6, Лазић 6, М. Микулић 5 (Вучковић), Срећков 6, Мајски 6 (Јојкић), Дамјановић 6 (Миловановић), Петрић 5 (Максимовић), Зракић 5, Стјепановић 6 (Поповић), О. Микулић 5, Самоловац 6.

ПЕТРОВАРАДИН: Племић (Јовановић 7), Ристивојевић 7 (Шавија), Радојковић 7, Сурдучки 7, Момчилов 7, Тодоровић 7 (Поповић), Кнежић 7 (Татић), Кокановић 8, Стефановић 7, Коска 8, Дервиши 7.

Иако је напредак у игри фудбалера Хајдука био видљив, то им није помогло да избегну нови  шести узастопни пораз, овог пута од врло доброг састава Петроварадина. Уместо да поведу, јер су на самом почетку имали добру прилику, коју није искористио Благоје Стјепановић, казна их је убрзо стигла јер је на другој страни Душан Коска био неумољив, а потом и Игор Кокановић.

Преостали део утакмице рутински су одиграли гости постигавши још два гола,

П. Бундало

Тител - Омладинац 0:0

ТИТЕЛ: Игралиште у Спортском центру, судија: Радиновић (Нови Сад), жури картони: Гардоновачки, М. Хорњак, Цвијић (Тител),  Макарић (Омладинац), црвени картон: Грујић (Тител).

ТИТЕЛ: Мајор 7, Фодор 6 (Караташевски), Гардоновачки 7, Јованов 7 (Синани), Цвијић 7, Куља 7, Дорословачки 7, Тодоровић 7 (Грујић), М. Хорњак 7,  А.- Хорњак 7, Паунић 7.

ОМЛАДИНАЦ: Вулин 8, Савић 7, Гавранчић 7 (Бакић 7), Д. Зељковић 7 (Макарић 7), Вујчић 7, Хернаус 7, Штефек 7, Јанић 7, Томљановић 8 (Јовановић), Ј. Зељковић 7, (Пецељ), Стојановић 7  (Самарџић)

Била је то одлична утакмица. Домаћин силно појачан са пет нових играча био је бољи, међутим голман гостију Вулин је бранио одлично.       Ж. Марковић

Тител - Омладинац 0:0, Татра - Футог 2:1, Бачка (Б) - Бачка 1:1, Хајдук - Петроварадин 1:4, Јединство - Фрушкогорски партизан 1:1, Сусек - ЖСК 2:4, ТСК - Фрушкогорац 2:0, Шајкаш - Сириг 1:0, Ветерник - Славија 4:1.

1. Ветерник       6      6      0      0      28:5  18

2. Фр. партизан  6      5      1      0      14:4  16

3. Фрушкогорац 6      5      0      1      21:5  15

4. ЖСК      6      4      2      0      13:6  14

5. ТСК       6      4      1      1      14:5  13

6. Сириг    6      4      0      2      13:4  12

7. Бачка    6      3      2      1      15:5  11

8. Петроварадин 6      3      2      1      10:3  11