НОВОСАДСКА ЛИГА Ветерничани убедљиви у дербију

Фудбалери Ветерника савладали су Фрушкогорски партизан са 4:0 (1:0).
1

Ветерничани су и у дербију наставили јесењу жетву бодова и са новом победом побегли су ривалима.

У отвореној игри на обе стране Миљан Срдановић је у финишу првог дела донео предност Ветерничанима. У наставку се разиграо Алекса Ушћумлић, повећао резултат, а до краја се још два пута се уписао у стрелце за убедљиву победу.

М. По.

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, судија: Кампић (Нови Сад), стрелци: Срдановић у 41. А. Ушћумлић у 55. 70. и 78. минуту. Жути картони: Тешановић, Шурлан( Фр. партизан)

ВЕТЕРНИК: Ивић, Огњановић, Швоња (Томић), Турало (Јовановић), А. Ушћумлић (Ђурица), Срдановић (Субашић), Гвозден, Вуковић, Малиновић, Николић, Чичић (Ђокић).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан, Девић (Грлица), Симић, Мирић, Клинцов, Бабић (Бјелић), Ружић, Дулић, Трифуновић (Грубјишић), Лазић (Пролић), Тешановић.

Шајкаш - Петроварадин 5:0 (3:0)

За екипу Шајкаша утакмица са Петроварадином после два кикса била од велике важности. Кренули су момци Душана Шведића од првог минута агресивно, гости су се свим средствима бранили и успели да одолевају до 29. минута, а онда је из слободног ударца Милан Тривуновић начео мрежу солидног Александра Јовановића. Наставили су домаћи у истом ритму, па је до полувремена Милан Станковић са два гола донео лепу предност. У наставку су Ковиљчани повећали резулта, а млађани Стојан Малешевић је првенцем у дресу Шајкаша  поставио коначан резултат.

М. По.

КОВИЉ: Игралиште у  Ади, судија: Ћурчић (Тител), стрелци: Тривуновић у 29. Станковић у 34. и 45. Играчев у 72. и Малешевић у 83. минуту. Жути картони: Тривуновић (Шајкаш), Мусели, Коска (Петроварадин).

ШАЈКАШ: Попин, Вујиновић (Малешевић), Павков, Тривуновић (Граорац), Радивојевић, Мајурић, Милановић (Рулић), Марцикић (Кунић), Играчев, Николаш, Станковић (Бишкуповић).

ПЕТРОВАРАДИН: Јовановић, Шавија, Ристивојевић (Мусели), Шимулија (Стефановић), Тодоровић, Момчилов (Владисављевић), Сурдучки, Коска, Кнежић, Дермиши, Поповић (Марковић).

Тител  - Бачка (Б)  1:2 (1:0)

У одличној утакмици домаћин је искористио бољу игру на почетку и након центаршута Дорословачког Куља се лепо снашао и погодио мрежу. У другом полувремену домаћин су из контре имали три одличне прилике али су их промашилиа казна је стигла у 90. и  93 минуту.стрелци су били Мандић и Милић.

ТИТЕЛ: Игралиште Титела,судија: Ћулум )Шајкаш), стрелци: Куља у 7. за Тител, а Мандић у 90. и Милић у 93. минуту за Бачку. .

ТИТЕЛ: Мајор 7, Радаковић 7, Дорословачки ( Фодор 6), Јованов 6 ( Хуцки), Цвијић 6 (Караташевски 6), Куља 7, Гардиновачки 7, Тодоровић -(Синани 6), М. Хорњик 7. А. Хорњик 6, Паунић 6.

БАЧКА: Тодоровић 6, Брнбота 7, Слепчев 6 ( Шумар-), Лињачки 6, Танцик 6, Роквић 7, Кресоје 6 ( Штрбац), Милић 8, Милаковић 7, Ковачевић 6, Радосављевић 6 ( Мандић 7).

ТСК – Бачка (Ђ) 1:0 (1:0)

После корнера Јове Пуповца, највиши у скоку, био је Александар Плавшић, пославши лопту иза леђа голмана Златана Смољана. Недуго потом, центарфор домаћина, због повреде ложе, морао је ван игре и то је отупело оштрицу напада Темеринаца.  Гости из Ђурђева у протоколу су имали седморицу Тривуновића, а најопаснији био је Душан, капитен Бачке у 57. минуту, гађао је под пречку, али голман Драган Војводић је преусмерио лопту у корнер. Финиш су обележиле две добре одбране Смољана, осујетио је покушаје Пуповца и Радина.

М. Менићанин

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, судија: Радиновић (Беочин), стрелац: Плавшић у 22. минуту, жути картони: Стричевић, Бобот (ТСК), Дејановић, Багић (Бачка).

ТСК: Војводић 7, Кнежевић 7,5, Бобот 7, Стричевић 7,5, Милосављевић 8, Солдат 6,5 (од 46. Радин 7), Косић 7, Клаић 7, Плавшић 7,5 (од 37. Гргић 6, од 90. А. Николић - ), Пуповац 7, Граховац 6,5 (од 56. Грлица 6, од 90. Н. Николић - ).

БАЧКА (Ђ): Смољан 7,5, Драган Тривуновић 6,5 (од 85. Проданов - ), Ћирин 7, Дејановић 6 (од 46. Рогић 6), Вујовић 7, Дангубић 6,5, Ж. Тривуновић 7, Станковић 7, Багић 6,5 (од 65. Т. Тривуновић - ), Душан Тривуновић 7, Дејан Тривуновић 6,5.

Сириг – Фрушкогорац 0:0

Према свему што су актери показали, исход је праведан. Током првог полувремена, Лука Тарабић, голман Сирижана, имао је неколико добрих интервенција, а нарочито се истакао у 23. минуту, када је изашао као победник из двобоја са Милојком Јевтићем, најопаснијим играчем гостију из Сремске Каменице. У наставку, ритам је опао, домаћини су јалово нападали, па нису решили ребус пред голом Слободана Лалића.

М. Мен.

СИРИГ: Спортски центар Препород. Судија: Тепић (Шајкаш). Жути картони: Вулић, С. Брежњак, Стојановић (Сириг), Стојшић, Перовић, Глишић (Фрушкогорац).

СИРИГ: Тарабић 7,5, Вулић 6,5, Б. Брежњак 7 (од 73. С. Брежњак - ), Петровић 7, Наранчић 7, Дражић 7, Декић 6,5, Стојановић 6,5 (од 89. Томов - ), Ферати 6,5, Радовановић 7, Рајачић 6,5 (од 60. Мисини - ).

ФРУШКОГОРАЦ: Слободан Лалић 7, Сапунџић 6,5, Стојшић 6 (од 60. Милосавић - ), Перовић 7, Драгојловић 7, Шкрбић 7, Јевтић 7, Глишић 6,5, Варничић 6,5, Пећић 7, Срђан Лалић 6,5.

Хајдук - Татра 0:2 (0:0)

Мирисало је дуго да би фудбалери Хајдука у сусрету против фудбалера Татре могли до првог  бода у првенству, али у томе их је спречио најмлађи у саставу гостију из Кисача, Иван Муха(16) који је донео предност савладавши свог парњака на голу домаћина, Стефана Николића. Да би на самом крају победу гостију потврдио Мирослав Живојнов.

П. Бундало

ЧУРУГ: Игралиште Хајдука. Судија Каплијев (Нови Сад). Стрелци: Муха 65. и Живојнов 90. минуту. Жути картони: М. Микулић, О. Микулић Хајдук.

ХАЈДУК: Николић, М. Микулић (П. Самоловац), Лазић (Бранчић), Грбић, Мајски, Марковић, Зракић, Петрић (Поповић), Р. Самоловац, Вујичић, О. Микулић.

ТАТРА: Милошевић, Симчевић, Дубачкић, Којичић, Новичевић, Хашка, Радић, Муха (Пејашиновић), Пожват (Пановић), Живојнов (Муњас), Кеџа.

Јединство - Омладинац 3:2 (1:2)

Тешко су Госпођинчани дошли до тријумфа, иако су већ у другом минуту повели после лепог гола Петра Бубњевића. Потом су гости головима Зељковима и Делића преокренули резултат. Гости из Степановића су и даље опседали гол Јединства, и право је чудо како су у другом полувремену пропустили 3-4 изванредне прилике. . Сам финиш је припао Јединству, па су Младен Тепић у 82. и Виторац у 85. минуту својим головима довели до прве победе ове јесени.

З. Сиришки

ГОСПОЂИНЦИ:  Игралиште Јединства. Судија Ковачевић (Будисава). Стрелци: П. Бубњевић у 2. М.Тепић у 82. и Виторац у 85. за Јединство, . Д. Драган  Зрљковић у 24. и Девић у 34.минуту за Омладинац. Жути картони: М.Тепић (Јединство. Вулин (Омладинац). Црвени картон: Зељковић (Љ) Драган (Омладинац.

ЈЕДИНСТВО: Гавриловић 7, Кезија 6 (Ђорђевић 6), Зорић 6, Самарџић 6 (М.Бубњевић), Ковачевић 7, Р.Тепић 7, Ђурђевић ( Виторац 8), Малиновић 7, Росић 7, П. Бубњевић 7, М.тепић 7.

ОМЛАДИНАЦ: Вулин 6, Стојановић 7, Штефек 7, Зељковић (Љ) Драган 7, Вујичић 6, Самарџић 6, Девић 7, Јанић 6 (Макарић 6), Томјановић 7, Зељковић (Д) Драган, 7, Пецељ 6 (Бакић).

Славија - ЖСК 2:2 (1:0)

Два пута су Салајчани водили, а екипа из Жабља успевала да изједначи резултат. Повели су домаћи из оправдано досуђеног казненог ударца. Џамбас је оборио Јашовића, а сигуран са пеналтика је био Кувекаловић.

У наставку је Танасић у скоку на центаршут Топића надвисио чуваре и савладао Чавића. До новог вођства домаћи су дошли искористивши грешку уже одбране екипе из Жабља а стрелац је био Немања Бркљача.

Кратко је трајала радост због постигнутог гола, јер је Урош Топић после акције Маркова савладао Чавића. У 90. минуту гости су преко Танасића постигли гол који је на интервенцију помоћника поништен.

М. По.

НОВИ САД: Игралиште Славије, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Кувекаловић у 26. (из пенала), Бркљача у 72. за Славију, а Танасић у 48. и Топић у 74. минуту за ЖСК. Жути картони: Јашовић, Глигорић, Паунић, Бркљача, Богданов (Славија), Џамбас (ЖСК).

СЛАВИЈА: Чавић, Ћулум, Паунић, Галић, Жакула, Глигорић, Кувекаловић (Богданов), Иконић (Петровић), Јашовић (Стајић), Бркљача, Убовић.

ЖСК: Савановић, М. Марков, Малић, Ђурђић, Танасић, Џамбас, Богданов, Топић, Д. Марков, Клисара, Пињо (Кронић).

Тител - Бачка (Б) 1:2, Хајдук - Татра 0:2, Јединство - Омладинац 3:2, Сусек - Футог 2:2, ТСК - Бачка (Ђ) 1:0, Шајкаш - Петроварадин 5:0, Ветерник - Фрушкогорски партизан 4:0, Славија - ЖСК 2:2, Сириг - Фрушкогорац 0:0.

1. Ветерник       10     8      1      1      38:8  25

2. ТСК               10     7      2      1      21:6  23

3. Сириг            10     7      1      2      18:5  22

4. Фр. партизан  10     7      1      2      22:13        22

5. Фрушкогорац 10     6      2      2      25:11        20

6. ЖСК              10     5      5      0      20:12        20

7. Омладинац     10     6      1      3      19:10        19

8. Бачка (Ђ)      10     5      3      2      23:8  18