Новосадска лига: Висок лет „канаринаца”

Нови Сад - ТСК 4:0 (3:0)
novi sad-TSK guzva pred golo TSK

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 400, судија: Чуданов (Руменка), стрелци: Ђанковић у 10. и 28. (оба из пенала), Тривуновић у 45. и Стојановић у 65. минуту. Жути картон: Милосављевић (ТСК).

НОВИ САД: Шурлан, Стакић, Паповић, Илић, Сувајџић, Бајат, Ђанковић (Лукаја), Стојановић, Миличевић (Мрђан), Тривуновић, Симић (Ћирић).

ТСК: Војводић, Драгољевић, Косић, Ђукић, Милосавевић, Дринић, Секулић, Росић, Пантош (Брежњак), Пуповац (Блануш), Зукић (Савић).

Дерби је био само на папиру с обзиром да су фудбалери Новог Сада током целог меча доминирали. До вођњства су дошли у 10. минуту из оправдано досуђеног казненог ударца, пошто је у шеснаестерцу руком играо Немања Милосављевић, а Ђанковић био сигуран егзекутор. По други пут је судија Чуданов свирао казнени ударац за дмаћина, Симића је у казненом простору оборио Ђукић, а Милан Ђанковић по други пут је преварио Драгана Војводића. У последњем минуту првог дела Тривуновић је потврдио доминацију. У наставку је све било ствар рутине уз још један гол Николе Стојановића за висок лет „канаринаца”.

М. Поповић

Бачка - Фрушкогорац 1:1 (0:0)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 100, сдуија: Секулић (Футог), стрелци: Д. Тривуновић у 47. за Бачку, а Јевтић у 50. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Марковић (Бачка), Глишић, Перовић (Фрушкогорац).

БАЧКА: Игњић 7, Ердељан 7, Дангубић 7, Дејановић 7 (Балог), Павлов 7, Пантић 7 (Ђурић), Рогић 7 (Петровић 7), Марковић 7, Багић 7, Солдат 7, Д. Тривуновић 7.

ФРУШКОГОРАЦ: Боројевић 7, Старовлах 7 (Милосавић 7), Васојевић 7, Перовић 7, Кукурузовић 7, Поповић 7, Јевтић 7, Глишић 7 (Малешевић 7), Шкрбић 7, Бркљача 7 (Ушћумлић), Спасојевић 7.

Већ у 1. минуту Душан Тривуновић избио је сам испред Боројевића, али није успео да га савлада. Имали су домаћи преко Багића и Тривуновића још две прилике уз слабу реализацију. На почетку другог полувремена Душан Тривуновић се голом искупио за претходне промашаје, довео је Бачку до предности. Нису се Каменичани предавали, па је три минута касније после центаршута с леве стране на другој стативи лет лопте испратио Милојко Јевтић и Игњић је био савладан.

М. По.

Јединство - Младост 1:2 (0:0)

РУМЕНКА:  Игралиште Јединства, гледалаца 200, сдуија: Ћулум (Шајкаш), стрелци: Станчић у 58. за Јединство, а Вучковић у 65. и Каурин у 73. минуту за Младост. Жути картони: Ђекић, Вучићевић (Јединство), Шијан, Слијепчевић, Бараћ (Младост).

ЈЕДИНСТВО: Савић 7, Филиповић 7, Пекез 7, Стрчевић 7, Латиновић 7, Берић 7, Стаменковић 7, Ђекић 8, Станчић 7, Китић 8 (Марић), Вучићевић 7.

МЛАДОСТ: Иванишевић 8, Тришић 7 (Јанић 7), Гачеша 7, Шијан 7 (Витановић 7), Вучић 7, Ренић 7, Каурин 8, Барач 7, Вучковић 8, Слијепчевић 8, Зорић 7 (Драгојловић).

Прописно су се момци тренера Јове Нинковића изпромашивали, погодили су пречку из шута Стаменковића и уз одличне одбране Иванишевића први део завршен је најнепопуларнијим резултатом. У наставку су Руменчани пропустили колосалну прилику да из оправдано досуђеног казненог ударца дођу до предности. Међутим, ударац Милослава Ђекића ефектно је одбранио најбољи актермеча Данијел Иванишевић. И поред неизскоришћеног једанаестерца први су до предности дошли играчи Јединства уз гол Дарка Станчића. У тим тренуцима чинило се да ће домаћи успети да направе велико изненађење. Међутим, нису се гости предавали, па су најпре голом Андреја Вучковића успели да изједначе резултат, да би се за потпун преокрет потрудио Драгомир Каурин.

М. По.

Милетић - Индекс 1:5 (1:3)

МОШОРИН: Игралиште Милетића, гледалаца 50, судија Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Павков у 44.за Милетић, а Лаврек 9. Бањац у 26. Киш у 34. Зорић у 82. и Кисић у 88 минуту за Индекс. Жути картони: Павков, Лишић Н. (Милетић), Ковачевић (Индекс).

МИЛЕТИЋ: А. Лишић 7, Калаковић 6, Ђурић 6, Н. Лишић 6, Павков 7, Бањац 6, Рогић 6 , Бачкалић 5 (Петковић) , Суботин 6, Лишић Б. 6, Славнић 6.

ИНДЕКС: Субашић 7, Зорић 7, Ковачевић 7, Кнежевић 7, Вуковић 7, Сандерак 7, Звекан 7, Киш 7, Бурсаћ 8 (Сатанковић), Бањац 8 (Марешчук), Лаврек 7(Кисић).

Расположени гости одиграли одличну утакмицу и однели сва три бода из Мошорина. Заслужена и убедљива победа против доста ослабљене екипе из Мошорина. Све што су домаћи урадили је одлично изведен слободан ударац Павкова.

Ж. М.

СиригСлавија 2:2 (0:1)

СИРИГ: Спортски центар Препород, гледалаца: 100, судија: Митровић (Нови Сад), стрелци: Декић у 74. и Јовановић у 79. за Сириг, Жакула у 4. и Марков у 93. минуту за Славију, жути картони: Тепић, Мишчевић, Наранчић (Сириг), Гајић, Магочевић (Славија).

СИРИГ: Мишчевић 7, Нежић 6,5 (Декић 7,5), Јелић 7, Гаџић 6,5, Васић 6,5, Наранчић 7, Радић 6,5 (Миловановић - ), Грујичић 7, Тепић 6,5 (Јовановић 7,5), Вујановић 7, Вулић 6,5.

СЛАВИЈА: Чавић 7, Хованец 6,5 (Димитров - ), Радаковић 7, Милановић 6,5 (Ружић 6,5), Марков 7,5, Гајић 7, Магочевић 6,5 (Грлица - ), Окиљевић 7, Грубовић 7, Радовановић 7,5, Жакула 7.

У мечу пуном нервозе, Новосађани су рано повели ударцем главом Стефана Жакуле, после корнера имењака Радовановића. Домаћи су потом тражили пенал, због играња руком у казненом простору Славије, а судија Митровић је проценио да нема елемената за казнени ударац, што је створило додатну тензију.

Измене тренера Небојше Суботића, уродиле су преокретом, јер је најбољи актер меча Драгомир Декић постигао евро-гол са 25 метара, док је Радојица Јовановић, пет минута касније, био најприсебнији у гужви. Сирижанима је победа измакла у последњим секундама, када су гости све карте бацили на напад. Улогу асистента је одиграо капитен Милан Грубовић, а Александар Марков је послао лопту тамо где је била неухватљива за голмана Мишчевића.

М. Менићанин

Фрушкогорски партизанЖСК 2:0 (0:0)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 100, судија: Кампић (Нови Сад). Стрелац: Ферати у 69. и 90. минуту. Жути картони: Дулић и Томљановић (Фрушкогорски партизан), Танасић (ЖСК).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин, Д. Девић, Подрашчанин (Грубишић), Макивић, Клинцов, Бабић, В. Девић, Дулић, Ферати, Кантар, Томљановић.

ЖСК: Калајџић, Мрђен (Голић), Ћирин, Ђурђић, Танкосић, Марић, Богданов, Чичић, Каурин, Клисара, Ђурић.

Фудбалери Фрушкогорског партизана убележили су и двадесети бод.  Овога пута из Буковца, с два гола у мрежи, отишли су Жабаљци. Међутим, мора се признати да су гости оставили бољи утисак у већем делу утакмице. Иначе, почело је у знаку црно–белих, који су стално нападали, а гости су се одлично бранили и истицао се голман Калајџић. Ипак, у 34. минуту управо су они били у сјајној прилици. Тада се Каурин нашао на осам метара од гола домаћих и истакао се голман Вулин, који је ушао у шут и зауставио лопту.

У другом делу Жабаљци су преузели иницијативу и већ на почетку погодили су пречку, а у 50. минуту Вулин је одлично интервенисао. Међутим, у 61. минуту судија није свирао очигледан једанаестерац за Буковчане.И онда се догодили оно што су домаћи дуго чекали. Един Ферати је дошао до одбијене лопте и искоса је погодио за вођство. Он је у главној роли био и у 90. минуту. Лобовао је голмана Калајџића шутем с око 40 метара.

М. Павловић

Милетић - Индекс 1:5, Фрушкогорски партизан - ЖСК 2:0, Софекс - Шајкаш (није одиграно), Омладинац - Петроварадин 1:1, Бачка - Фрушкогорац 1:1, Јединство - Младост 1:2, Нови Сад - ТСК 4:0, Сириг - Славија 2:2.

1. Младост            11     9      2      0      30:5  29

2. Нови Сад          11     9      0      2      28:7  27

3. ТСК                    11     7      3      1      18:10        24

4. Фрушког.           11     6      3      2      22:12        21

5. Ф. партизан      11     6      2      3      25:12        20

6. Бачка                11     5      4      2      15:11        19

7. Индекс             11     4      4      3      17:14        16

8. Шајкаш            10     3      3      4      16:15        12