Подручна лига Суботица: Комшијски дерби Добропољцима

Прави комшиски дерби на стадиону „Крај сушаре“.Шансе ,голови ,преокрети ,неизвесност  и борба до последљег звиждука судије.
fudbal

Сутјеска –  Пролетер  4:3 (0:1)

БАЧКО ДОБРО ПОЉЕ: Стадион крај Сушаре , гледалаца 100.

Судија: Бедић (Ђурђин). Стрелци: Јакић у 51. 56. Вуковић у 58, и  Пејић у 64. за Сутјеску, а  Маћиженски у 33. Степанов у 70.  и Нешковић у 90.  минуту за Пролетер. Жути картони : Николић, Делић, Осмајић (Сутјеска).

СУТЈЕСКА : Гашовић 7, Голубовић 7 , Николић 7 (Осмајић 7) ,Тадић 7, Лопушина 7, Пековић 7, Делић 8, Врекић 7,  Пејић 8, Јакић 9, Вуковић 8.

ПРОЛЕТЕР :  Чобрда  6, Попржен  6 (Степанов 6), Дабић 6, Ери 7, Јовановић 6, (Готовац 6) Гаџић 7, Огризовић 6,  Маћиженски 7, Којчић 6, ( Недељков 6 ) Нешковић  7, Гајин 7.

Домаћи  су заслужено славили ,одиграли  маестралиних двадесетак  минута, почетком другог дела игре, и збрисали  са терена госте из Равног Села.  Почетак утакмице је припао домаћима, али су гости повели  и то са беле тачке. Почетак другог дела  апсолутно је припао домаћину. Постигли су четири поготка за свега 13 минута .Јакић је био  у главној  улози. Посебно  леп  је био други његов погодак  када је главом савладао гостујућег голмана. У 58. минуту Вуковић је лобовао Чобрду, а мало затим и погодио пречку. Шлаг на торту био  је погодак  Пејића, који је „бомбом“ са неких двадесетак метара поцепао  мрежу гостију. А онда као да је неко изгасио моторе домаћој  екипе . Гости су успели да постигну два поготка . а у зауставном времену права драма. Нешковић је пропустио велику шансу за изједначење, голман домаћих  Гашовић је сјајно интервенсао.

И. Вуковић

Његош - Јадран 2:2, Бајша - Виноградар 5:1, Искра - Панонија  5:0, Хоргош  - Сента 1:2, Напредак - Обилић 2:3, Раднички - Суботица 2:3, Сутјеска - Пролетер (РС) 4:3 Врбас - Пролетер (Њ) 1:1.