Подвиг Швеђана у Групи Ф, а светски прваци испали

У последњој утакмици Светског првенства у Русији по групама селекција Шведска је савладала Максико 3:0 (0:0) а Немачка је поражена од Јужне Кореје са 0:2 (0:0).
EPA-EFE/ROBERT GHEMENT

Очекивала се лака победа Немаца а велика борба Швеђана и Мексиканаца. Међутим фудбал је приредио нешто сасвим друго.

Кренули су Швеђани одмах у напад против Мексиканаца.

Повратна лопта Берга на пет метара али закаснио је један играч Шведске у другом минуту.

Берг је покушао преко главе после набачене лопте и одигравања главом саиграча, лопта је отишла поред стативе.

Вела је имао одличну прилику за Мексико у 17. минути, шутирао је са ивице шеснаестерца поред стативе.

Одмах потом Швеђани су преко Форсберга имали прилику, шутирао је трку високо изнад  пречке.

Мексико је дошао до игре и направио неколико полуприлика. У 29. минуту Ћићарито је повукао лопту руком у казненом простору судија је консултовао ВАР али није донео одлуку о пеналу.

Вела је поново покушао шутем да угрози гол Шведске у 39. минуту високо изнад пречке.

Лајун је шутирао а Олсен одбранио шут са дистанце у 46. минуту.

Берг је имао одличну прилику после брзог напада Шведске, отишао је сувише у страну и шутирао поред стативе у 47. минуту.

Полувреме 0:0.

У 50. минуту Августинсон је погодио гол за 1:0. После шута Гвидетија и лоше захваћене лопте, сачекао је лопту на другој стативи и погодио гол.

Форсберг у 53. минуту шутира изнад пречке.

Поново је Августинсон шутирао после одличног дриблинга по лево страни, лопта је отишла изнад пречке у 53. минуту.

Пенал за Шведску досуђен је након што је Берг срушен у контранападу 61. минуту. Гранквист је закуцао лопту у мрежу за 2:0.

Фабијано је покушао шутем са око 20 метара од гола лопта је фијукнула у корнер тик изнад пречке у 66. минуту.

Ћићарито је главом тукао у 70. минуту поред стативе.

Аутогол за 3:0. После набачене лопте из аута у преглавања, Веласкез је неспретно реаговао и лопта му се одбила од ноге у гол.

Ћићарито је имао прилику у 81. минуту, шутирао је из мртвог угла, она је некако прошла до Веле који на другој стативи није успео да реагује.

Шведска је била боља од Мексика за 3:0 (0:0).

Шведска-Мексико 3:0 (0:0)

ЈЕКАТЕРИНБУРГ: Централни стадион, судија: Питана (Аргентина).

ШВЕДСКА: Олсен, Лустиг, Линделоф, Гронквист, Августинсон, Ларсон, Екдал, Берг, Форсберг, Класон, Тоивонен.

МЕКСИКО: Очоа. Салседо, Лајун, Карлос, Хернандез, Моерно, Херера, Гуардадо, Алварез, Лозано, Гаљардо.

Немачка је одмах кренула у нападе. Самих Кедира покушао је у 14. минуту главом после корнера да угрози гол Корејанаца али је голман одбранио.

Сон је имао одличну прилику за Јужну Кореју, требао је само гурнути лопту у мрежу али је промашио гол у 25. минуту.

У наставку се играло између шеснаестераца.

Хумелс је имао одличну прилику за панцере изашао је сам испред голмана и тукао по средини гола, Чо је био на месту и одбранио је.

Полувреме без голова 0:0.

Јонг Јунг имао је одличну прилику за гол, шутирао је са дистанце по средини гола, Нојер је био наместу у 46. минуту.

Горецка је имао шут главом у 48. минуту, гађао је сам угао, голман одбранио.

Вернер је имао одличну прилику у 65. минуту шутирао је поред стативе.

Мун је распалио по лопти у шеснаестерцу Немачке али је изблокиран у 66. минуту. Потом је Марио Гомез шутирао главом под пречку, голман је одбранио у 68. минуту.

Сон је у 79. минуту опасно тукао са шеснаест метара од гола поред леве стативе Нојера.

Уследили су напади пансера. Прво је главом тукао Милер у 82. минуту, а минут касније Ројс је шутирао са дистанце и промашио гол.

Озил је центрирао а Хумелс тукао главом тик изнад пречке у 87. минуту.

Крос је потом шутирао у 88. минуту али је Јо био на месту.

Шок је уследио у 94. минуту. Гвон је сачекао одбијену лопту и закуцао је у мрежу Нојера за 0:1.

У 96. минуту и Нојер је отишао у напад и изгубио лопту, играч Кореје је шутирао ка голу са сдвоје половине а Мин је дотрчао и спровео лопту мрежу за 0:2.

Немачка-Јужна Кореја 0:2 (0:0)

КАЗАЊ: Стадион Арена, судија: Гајгер (САД).

НЕМАЧКА: Нојер, Хектор, Хумелс, Кедира, Крос, Вернер, Озил, Ројс, Горецка, Шуле, Кимих,

ЈУЖНА КОРЕЈА: Јо, Ли, Јун, Сон, Ко, Хонг, Јунг, Ли, Мун, Ким, Јанг.

Шведска ће као прва у Групи Ф играти са другим у Групи Е где су Бразил, Швајцарска и Србија 3. јула од 16.00 на стадиону Санкт Петербург. Док ће Мексико играти са првим 2. јула у Самари од 16.00.