Потиска лига: Падејци славили у Санаду

Све је решено у првом делу утакмице, када је спремнија екипа из Падеја головима Љубише Јакшића и Мирослава Колдана успела да обезбeди победу.
М. Митровић/ Екипа Јадрана из Санада

Јадран - Тиса  0:2 (0:2)

САНАД: Игралиште Јадрана, гледалаца 80. Судија: И. Стојадинов б(Кикинда). Стрелци: Јакшић у 16. и Колдан у 43. минуту. Жути картон: З. Поповић (Јадран).

ЈАДРАН: Јосиповић, З. Поповић, Мађар, Лупшић, Ж. Кесег, Станић, М. Јованов, Кнежевић, Татић.

ТИСА: Радић, Колдан, Јакшић, Шили, Келеува, Матијевић, Липтаи, Губи, Зомбори, Кочиш, Важић.

Гости су оправдали високу позицију на табели и заслужено славили у Санаду.

Славија - Шампион 2:0 (1:0)

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије, гледалаца 40. Судија: А. Торњански (Нови Кнежевац). Стрелци: Бишчевић у 15. и Агоштон у 63. минуту.

СЛАВИЈА: Радаковић, Ремете, Кујунџић, Кијац, Пантелин, Мичевић, Агоштон, Ј. Хусак, И. Хусак, Бишчевић, Малуцков.

ШАМПИОН: Видаковић,  Хаднађ, Ковач, Вираг, Саша Стојичић, Мора, Кадар, Слободан Стојичић, Малагурски, Пеић, Гавран, Шили, Јурић.

Домаћини су пружили добру партију, и у и. Вођство је уследило у 15. минуту, када је Денис Бишчевић успео да надмудри одбрану Оромчана, а победу је у 63.минуту потврдио Ђерђ Агоштон.

Јединство - Хоргош  0:3 (0:3)

МАРТОНОШ: Игралиште јеиднства. Гледалаца 50. Судија: С. Зрим (Нови Кнежевац). Стрелац: Пуљаи у 4, 7. и 10. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Макра, Балинт, Нађ, Атељевић, Јухас, Прекпалај, Перњес.

ХОРГОШ 1911: Барањаш, Мухи, Хаталак, Ружа, Тертели, Бате, Косо, Какаш, Пуљаи, Берец, Коломпар.

Мартоношани нису успели да за празник сакупе комплетан тим па је сурет комшијских екипа потрајао само 15 минута. За то време Игор Пуљаи је брзопотезно три пута затрерсао мрежу Иштвана Макре, а када је Тамаш Балинт из домаћа екипе одустао, судији Сави Зриму је само преостало да одсвира крај утакмице.

Хајдук - Тромеђа  2:0 (2:0)

ПОДЛОКАЊ: Игралиште Хајдука, гледалаца 40. Судија: С. Зрим (Нови Кнежевац). Стрелац: Бањац у 13. и 64.минуту. Жути картон: Нађ (Тромеђа).

ХАЈДУК: Радаковић, Остојић, А. Хорват, Бодрожа. Елезовић (Ранков), М. Хорват, Хајдер, Бањац, Мухи, Њежић, Оњин.

ТРОМЕЂА: Бицок, Д. Пап, Хорват, К. Домонкош, Нађ, Фаркаш, Дашић, Михок Куцора, Заплетан, Палатинуш, Марта (Ваш).

У коректном комшијском надигравању спремнија екипа домаћина укњижила је победу. Оба пута мрежу голмана Акоша Бицока затресао је Немања Бањац.

Припремио: М. Митровић

Резултати

ПОДЛОКАЊ: Хајдук - Тромеђа (Мајдан) 2:0, МАРТОНОШ: Јединство - Хоргош 0:3, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија - Шампион (Ором) 2:0, САНАД: Јадран - Тиса (Падеј) 0:2, ЂАЛА: Граничар - Чока и СРПСКИ КРСТУР. Јединство - Потисје (Кањижа) одложено.