Преокрети Динама и Земуна, Вождовац оверио место у Суперлиги

БЕОГРАД/ВРАЊЕ: Фудбалери Вождовца голом Лазара Арсића у 83. минуту победили су данас Бачку у шестом колу плеј-аута Суперлиге и тим тријумфом оверили су место у елитном рангу српског фудбала.
Superliga Srbije sezona 2 2018/19

Важну победу остварио је и Динамо из Врања, који је после преокрета победио Спартак из Суботице 2:1.

Голове за Динамо постигли су Лефтерис Мацукас и Данијела Гашић у 48. и 51. минуту, а претходно је Милан Марчић средином првог дела утакмице погодио за госте.

Преокрет је виђен и у Земун, где је домаћин био бољи од Радника из Сурдулице 2:1.

Двоструки стрелац за Земун био је Немања Томић, док је Иван Кричак погодио за Радник.

Земун је сада на 20 бодова, колико има и Динамо, па ће гостовање Раду у последњем колу одлучити коначни пласман на табели.

У последњем колу за опстанак у Суперлиги бориће се Бачка, Земун, Динамо Врање и Рад, а после данашњих утакмица плеј-аута своје место у највишем рангу српског клупског фудбала оверили су Радник из Сурдулице, Мачва, Вождовац и Спартак из Суботице.

Резултати и стрелци 6. кола плеј-аута:

Динамо - Спартак 2:1 (Матсукас 48, Гашић 51 - Марчић 34), Вождовац - Бачка 1:0 (Арсић 83), Мачва - Рад 0:0, Земун - Радник 2:1 (Томић 50, 63 - Кричак 29).

Табела: Радник 25, Воздовац 25, Мачва 25, Спартак 24, Рад 22, Динамо 20, Земун 20, Бачка 18.