Реми Ајакса и Јувентуса, тријумф Барселоне на Олд Трафорду

АМСТЕРДАМ/МАНЧЕСТЕР: Фудбалери Ајакса и Јувентуса ремизирали су 1:1 (0:1) у Амстердаму у првом мечу четвртфинала Лиге шампиона, док је Барселона победила у гостима Манчестер Јунајтед 1:0 (1:0).
Tanjug - AP Photo/Martin Meissner

Шампион Италије повео је на "Јохан Кројф" арени голом Кристијана Роналда у 45. минуту, а изједначио је одмах на старту другог полувремена Давид Нерес након мајсторског дриблинга.

Домаћин, за кога је свих 90 минута играо Душан Тадић и имао неколико одличних потеза, био је ближи победи, али пре свих Хаким Зијех није искористио добре прилике.

У другој утакмици, Барселона је аутоголом Лука Шоа славила на Олд Трафорду и стекла велику предност пред реванш на Ноу Кампу.

Одлучујући тренутак догодио се уз помоћ ВАР технологије, пошто је помоћни судија прво сигнализирао офсајд Луису Суарезу, пре него што је ипак преиначена одлука "асистента" и нападача који је "натерао" Шоа да затресе сопствену мрежу.

За Јунајтед српски везиста Немања Матић није се нашао у протоколу.

Реванши у Торину и Барселони на програму су 16. априла.