Сомборска лига: Бачкопаланчани учврстили вођство

Већ на почетку утакмице, Максим Миладиновић предочио је јасно свим посетиоцима са каквим амбицијама Бачкопаланчани допутовали су у Липар.
Fudbal

Липар - Стари град 0:2 (0:1)

ЛИПАР: Игралиште Липара, гледалаца:100, стрелци: Миладиновић у 6. и Влајић у 55. минуту, жути картони: Лалић, Лазић, Жарић, Авдаловић (Липар), а Гајдобрански, Кнежевић, Рађеновић, Трифуновић (Стари град).

ЛИПАР: Манојловиçћ, Поповић (Ђукић), Мијић, Марчетић, Авдаловић, Новаков (Крупљанин), Лалић, Шеган, Жарић, Лазић, Честић.

СТАРИ ГРАД: Бугарски, Трифуновић, Рађеновић, Влајић, Гајдобрански (Гостовић), Марчета, Кнежевић, Зељко, Миладиновић (Митић), Валентик (Јовицки), Радић

А у наставку искусни Зарко Влајић потврдио је нову победу Старог града, која учврстила га је на лидерској позицији на табели.

Ђ. Штрбац

Крила Крајине - ЖАК 0:0

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца:150, судија: Н. Шћепановић (Крушчић), жути картони: Дувњак, Чешљевић, Париповић (Крила Крајине), а Шимунов, Радусин (ЖАК), црвени картони: тренер Д. Бељански (Крила Крајине), а Шимунов (ЖАК).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевич, Вигњевич, Ступар (Миличевић), Дувњак, Медан, Зелинчевић, Чешљевић (Гајдобрански), Марковић, Пандуров, Париповић, Дукић (Тома).

ЖАК: Лагунџин, Банда (Бубања), Бечановић, Шимунов, Мацановић, Ковачевић, Хернаус (Асан), Радусин, Станковић, Ненадић, Ђорђевић.

У току био је 83. минут утакмице, када нападач Крила Крајине Никола Чешљевић није реализовао једанаестерац. Његов шут са беле тачке завршио је тик поред леве стативе гола Сомбораца, у гол-ауту. Пре и после тога, играло се обострано тврдо, углавном, у простору између два   шеснаестерца.

Ђ. Шт.

Тврђава - Славија 1:4 (0:3)

БАЧ: Стадион Трвђаве, гледалаца 100, судија: Шолаја (Обровац), стрелци: Џенадија у 72. за Тврђаву, а Бајић у 9. (аутогол), Кученић у 32. Батиница у 24. и 55. минуту за Славију. Жути картони: Бадивук, Крстић, Човић (Тврђава).

ТВРЂАВА: Ступар, Девић, Бајић, Баланго, Станивук, Шољмоши, Крстић. М. Агбаба Човић (Ћулибрк), Д. Агбаба (Ђенадија).

СЛАВИЈА: Брња, Заскалицки, Бабић, Триувновић, Ћорда, Котив, Кухта (Баљински), Петровић, Батиница (Милећ), Кућенић, Нимет (Будић).

Заслужена победа гостију који су имали теренску иницијативи и били ти који су диктирали темпо. Да су нападачи гостију били присебнији победа би била убедљивија. Повели су госи у 9. минуту када је Батаница набацио лопту с леве стране, на лопту је стартовао Бабић и послао у соптвеној мрежи.

У 24. Батиница је повећао резултат а у  32. минуту Заскалицки је упослио Кученића који је послао лопту у мрежу. У 55. Батиница је поново био стрелац.

У 72. минуту резервиста Џенадија поставио коначан резултат када је са 25 метара савладао голмана Брњу.

Ј. Шустер

Раднички (Р) - Оџаци 3:1 (1:0)

РАТКОВО:  Стадион Радничког, гледалаца 80, судија: Пилић (Кула), стрелци: Петковић у 30. Милојевић у 59. Ђокић у 90. за Раднички, Петковић у 52. минуту за Оџаци.

РАДНИЧКИ: Јовановић 7, М. Алексић 8, Лазаревић (Виг 7), Петковић 8, Кесић 7, Сантрач 6 (Коцић 7), Ј. Алексић 7, Кувељић 7, Милојевић 8, Гвозденовић 7 (Ђокић 7), Кардинал 7.

ОЏАЦИ: Кузмановић 8, Минчић 7, Матијевић 7, Лазић 7 (Пречаница 6), Д. Николић 7, Петковић 8, Кања 7, Медић 7, Зорић 6, Кудузовић 6 (М. Николић), Богдановић 7.

Комшијски дерби добили су Ратковчани, а ослабљени гости пружили су жилав отпор. Поред постигнута три гола домаћи нападачи пропустили су још неколико веома повољних прилика. Најлепши гол постигао је Милојевић у 59. минуту шутем искоса са 30 метара када је погодио саме рашље одличног голмана Кузмановића.

А. Чичић

Кулпин - Херцеговац 0:1 (0:0)

КУЛПИН: Стадион Кулпина, гледалаца:100, судија: Р. Радановић (Бачка Паланка), стрелац: Новчић у 90. минуту, жути картони: Збућновић, С.Хашка, Зорић (Кулпин), Терзић , Немет (Херцеговац), црвени картони: С.Хашка (Кулпин), Смајић (Херцеговац).

КУЛПИН: А.Ђуга, Коларски, Анђић, Миленковић (Зорић), Трњанов, Булатовић, Збућновић, С.Хашка, А.Хашка, Попржен (Переза), Зорзић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Немет,Смајић, Тасовац, Вукосав, Растовић, Тривуновић, В. Хрњез (Поткоњак), Терзић (Телебак), Новчић, Јовановић, Бабић (Брдар).

Разочарали су фудбалери Кулпина своје верне навијаче. Доживели су минималан пораз од Гајдобрана, који су до освајања читавога плена дошли у самој завршници меча.

За овакав епилог побринуо се виспрени нападач гостију Зоран Новчић, чије реализаторске способности су још једном дошле су до изражаја.

Ђ. Шт.

Војводина (Т) - Полет (С) 1:0 (1:0)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца:160, судија: Н. Манић(Каравуково), стрелац: Танчић у 42. минуту, жути картони: Д. Ранисављев, Пилиповић (Војводина), а Ромић, Плавшић, Вукашиновић, Ровчанин, Илић (Полет), црвени картон: Илић (Полет).

ВОЈВОДИНА (Т): Дукић, Т.Николић, Д.Ранисављев,Мустафовић, Радаковић, М. Ранисављев, Г. Станојев, Цвијић (Пилиповиçћ), Д.Николић, Танчић (М.Станојев), Бојанић (Башић)

ПОЛЕТ (С): Милан Живковић, Марковић, Боснић (Мартиновић), Илић, Перовић, Плавшић, Ровчанин, Вукелић, Јанковић (Вукашиновић), Ромић (Ракочевић), Комазец.

Минималну, али сасвим заслужену победу Товаришанима, евроголом са 18 метара донео је Срећко Танчић. Госте је од катастрофалног пораза спасао искусни голман Милан Живковић.

У заоставном времену, робусни штопер  Полета Предраг Илић серијал вулгарних речи, прво, упутио је судији Немањи Манићу из Каравукова, а, затим, и делегату Радовану Срдићу из Обровца.

Ђ. Шт.

Русин - Кула 2:0 (2:0)

РУСКИ КРСТУР: Стадион Русина, гледалаца:200, судија: Н.Ђурђевић (Алекса Шантић), стрелци: Холик у 14. и Веселиновић у 18. минуту.

РУСИН: М. Нађ, Ланчужанин, Холик, Харди, Малацко (Мањош), Орос (Боднар), Веселиновић, Будимски, Ђукановић, Катона, Б.Нађ (Д.Нађ).

КУЛА: Зивко, Бодиш, Гачевић (Јањић), Тапаи, Митрић, Радуловић, Давидовић, Анђелковић, Бабић (Војновић), Симић (Стојанов), Барна.

На експресан начин стигли су фудбалери Русина до тријумфа, у комшијском окршају за бодове. Три нова бода Крстурцима осигурали су Бојан Холик и Дражен Веселиновић, који оверили су теренску иницијативу своје дружине из првог дела првог полувремена. Безуспешни били су малобројни покушаји Куљана да анулирају резултатску предност домаћег тима, који остао је у трци за највиши пласман.

Ђ. Шт.

Будућност (П) - Борац 0:1 (0:0)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца:150, судија: М. Боснић (Бачка Паланка), стрелац: М. Јовановић у 49. минуту, жути картони: Поњевић, Попов, Марић (Будућност), а Лакатош, Драшко, Максимовић (Борац), црвени картони: Лаћарак (Будућност), а Ђукић (Борац).

БУДУЋНОСТ (П): Ђурковић, Попов, Лаћарак, Вјетровић, Тури, Поњевић, Јандрић, Вулић, Алимпић (Секеруш,Живић) , М.Козомора, Марић.

БОРАЦ 46 (О): Ђукић, Лакатош, Кнежевић, С. Козомора, Максимовић, Гајић, Танкосић , Драшко, Тркуља (Николић), М.Јовановић, Станишић.

Општински дерби припао је Обровчанима. Имали су и фудбалери парошке Будућности својих повољних прилика, али мрежа гостију остала је нетакнута.

Судија Милан Боснић из Бачке Паланке имао је пуне руке посла. У финишу меча, Боснић досудио је пенал за Парожане, али, на интервенцију помоћног   арбитра, преиначио одлуку.

Ђ. Шт.

Кулпин - Херцеговац 0:1, Војводина (Т) - Полет (С) 1:0, Русин - Кула 2:0, Крила Крајине - ЖАК 0:0, Раднички - Оџаци 3:1, Липар - Стари град 0:2, Будућност (П) - Борац 0:1, Тврђава - Славија 1:4.