СОМБОРСКА ЛИГА Парожани сигурни у Гајдобри

Доживели су новогајдобрански „соколови’’ нови убедљив пораз.
lopta

Соко - Будућност (П) 0:4  (0:3)

НОВА ГАЈДОБРА: Игралиште Сокола, гледалаца 300, судија: П. Вујић (Кула), стрелци: Ј.Стојковић у 9. А. Ковачевић у 22. и Р. Пајкановић у 43. и у 75. минуту.

СОКО: Н. Црнчевић, С. Адамовић, Стојановић, Гушић, Тасовац (Лучић), Ђурица (Борић), Младеновић, Р. Тривуновић, Нешковић (Дангубић), Радаковић, М. Адамовић.

БУДУЋНОСТ: Дражић, Р.Пајкановић, С. Јелић (Ј.Кулић), А. Ковачевић, Н. Јелић, Ј. Стојковић, Дино Гајдобрански, Попов, Стокић (Ј. Баћанов), М. Тривуновић, Јандрић.

А, маестрални фудбалер парошке Будућности Ристо Пајкановић био је централна фигура овог потпуно неравноправног надметања.

Крила Крајине - Полет (К) 3:1  (2:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца,300, судија, Н.Митровић (Оџаци), стрелци, Вујић у 28. и у 45. и С. Станковић (аутогол) у 61. за Крила Крајине, а Илић у 60. минуту за Полет, жути картони, Ђекић (Крила Крајине), а Н. Спасић, Р. Миленковић (Полет), црвени картон, Маринковић (Крила Крајине) у 45.минуту.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Ђ. Крндија, Ступар, Лучар, Медан, Радић, Зелинчевић, Радивојевић (Макар), Вујић (Шикман), Будисављевић (Трифуновић), Маринковић, Ђекић.

ПОЛЕТ: М. Спасић, Алексић, Дорословац, С. Станковић, И. Спасић (Веселиновић), Н. Миленковић, Р.Миленковић, А.Стошић, Илић, Гостовић (М. Стошић), Д. Богдановић.

Иако су Бачкопаланчани, у току читавог другог полувремена, наступали са десеторицом играча на терену, ипак, успели су да сачувају предност од два гола, из првог дела сусрета.Овом победом, изабраници тренера Милана Бељанског опростили су се од својих навијача ове јесени.

Будућност (М) - ЧСК Пивара 1:0  (1:0)

МЛАДЕНОВО: Стадион Будућности, гледалаца, 300, судија, Л. Цвјетичанин (Сомбор), стрелац: Кљајић у 20. минуту, жути картони, Марио Гајдобрански (Будућност), а Ђумић (ЧСК Пивара).

БУДУЋНОСТ(М): Д. Бојанић, Марио Гајдобрански, Меселџија, Н. Ковачевић, В. Поповић, Секулић (Момчило Буквић), Батиница (Дукић), Јурчевић (Н. Бошњак), Зељко, Кљајић, Д. Баланго (Неговановић).

ЧСК ПИВАРА: М. Танкосић, Ђумић, Јованић, Павловић, Шовен, Вулевић, Зорић (Лабус), Ерак, В. Пилиповић, Кецман (Мајсторовић), Миланов.

Окршај између општинских ривала обележила је обострано тврда и позициона игра. Малобројна била су узбуђења испред голмана Душана Бојанића и Мирослава Танкосића, а прву повољну прилику на утакмици виспрени Марко Кљајић претворио је у ефектан погодак. А, касније испоставило се да то био је и гол одлуке.

ЖАК - Липар 4:2  (2:1)

СОМБОР: Игралиште поред железничке станице, гледалаца,300, судија: Н. Илинчић (Бачка Паланка), стрелци: Макар у 12. и у 82. и Крстић у 35. и у 78. за ЖАК, а Марчетић у 20. и И. Јовановић у 88. минуту за Липар, жути картони: Гргић, Шимунов (ЖАК), а Баста (Липар).

ЖАК: В. Козлина, Дабић, Шимунов, Гламочанин (Штимац), Крстић (Вулин), Милић, Макар, Видовић, Шарчански, Хорват (Вујиновић), Гргић.

ЛИПАР: Л. Живко, Ђукић, Кутлачић, Токоди (Ћовин), Марчетић (Ракић), Авдаловић, Новаков, Шеган, Ђоровић (Баста), И. Јовановић, Ђурић.

У дербију између старих међуопштинских ривала тријумфовали су Сомборци.

Русин - Борац(О) 1:1  (1:1)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца 300, судија: С. Митровић (Оџаци), стрелци: Н. Поповић у 6. за Русин, а Миловац у 7. минуту за Борац, жути картони:С. Тома (Русин), а Д. Ковачевић, резервни играч П. Вранац, тренер Д. Зечевић (Борац).

РУСИН: М. Нађ, С. Тома, Холик, А. Кочиш, Ф. Вујовић, Сушић, Н. Поповић (А. Тома), Маројевић, Сајанковић, Иличић, Малацко (Хрнчар).

БОРАЦ: М. Ђукић (Ђ. Обрадовић), Миловац, Д. Ковачевић, С. Козомора, Вјетровић, Солдат, Бељин (Гламочанин), М. Гајић (Вулић), Н. Козомора, В. Станишић.

Крајњи исход утакмице у Руском Крстуру добијен је већ у њеном почетном делу. А у 22. минуту сусрета, нападач домаће екипе Дарко Сушић није реализовао једанаестерац.

Припремио: Ђ. Штрбац

Раднички - Кулпин 1:2 (1:2)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 70, судија: Ракић (Апатин), стрелци: Новаковић у 21. за Раднички, Веселиновић у 30. и Плашић у 45. минуту за Кулпин. Жути картони: Агбаба, Милуновић (Раднички), Митровић, Плавшић, Веселиновић (Кулпин). Црвени картон: Митровић (Кулпин),

РАДНИЧКИ: Игњатовић 7, Милуновић 7, Алексић 7, Недељковић 6,5, Петковић 6,5, Ђокић 7,5, Картинал 7 (Гуглета), Агбаба 6,5 (Црњански 7), Влајић 6,5 (Стојановић), Ћеран 7 (Трифуновић), Новаковић 7 (Прелић 7.)

КУЛПИН: Млађеновић 7,5, Митровић 6,5, Икрашев 7, Кнежевић 7, Мрђен 6,5 (Стаменковић), Тројановић 6,5 (Кончар 6,5), Бокан 7, Плавшић 7,5, Балиновић 6,5, Веселиновић 8, Зелен 7.

Гостима је припао први део и заслужено су га решили у своју корист. Виђена су два евро гола. Новаковић је довео Раднички у вођство у 21. минуту, а у 30. минуту је Веселиновић узвратио. Плавши је захватио лопту главом и погодио мрежу. Други део Раднички је играо добро, али није успео да постигне гол. Резервиста Радничког Црњански је погодио пречку.

А. Чичић

БСК - Будућност (Г) 1:3 (0:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Стадион БСК-а, гледалаца 250, судија: М. Нађ (Руски Крстур), стрелци: Чурчића у 75. за БСК, Немет у 16. 53. и 76. минуту за Будућност. Жути картони: Прелић, Станић, Ћурчија (БСК), Медић (Будућност). Црвени картони: Бељански (БСК), Жембери, Срнка (Будућност).

БСК: Лагунџин 7,5, Станић 7, Божић 7,5, Милошевић 6,5 (Теслић 6,5), Станковић 6,5 (М. Кораћ), Ј. Кораћ 6,5, Плавшић 6 (Дивљак 6,5), Медић 6, Ћурћија 7, Радаковић 7, Бељански 6.

БУДУЋНОСТ: Гавриловић 7,5, Сарачевић 7, Лончар 7, Срнка 6, Жембери 6, Кућенић 7 (Семартонски), Ралевић 7,5, Немет 9 (Захорец), Адамек 7,5, Медић 6,5 (Дувљак 7), Липтак 7 (Леђанац).

Квалитетнија и физички спремнија екипа из Гложана заслужено је однела бодове. Троструки стрелац Немет био је незадржив. Домаћин је пружио жилав отпор. Имао је домаћин прилика, али је гостујући голман Гавриловић је био на висини задатка.

А. Чичић

Табела и резултати:

ЖАК - Липар 4:2, Раднички (Р) - Кулпин 1:2, БСК - Будућност (Г) 1:3, Крила Крајине - Полет 3:1, Соко - Будућност (П) 0:4, Црвенка - Кула 4:5, Будућност (М) - ЧСК Пивара 1:0, Русин - Борац (О) 1:1.