СОМБОРСКА ЛИГА Преокрет Липараца

Липар – ЧСК Пивара 3:1 (0:1)
s

ЛИПАР: Стадион Спортског центра „Марко Родић“,  гледалаца 100. Судија: Влатковић (Апатин). Стрелци: Јовановић у 57. Ђукић у 70. и Шеган у 80. за Липар, а Јованић у 13. минуту (из пенала) за ЧСК Пивару. Жути картони: Мијић и Ћовин (Липар),  а Ерак и Пилиповић (ЧСК Пивара).

ЛИПАР: Живко 9, Мијић 7, Кутлачић 7, Токоди 6 (од 46. Ђукић 7),  Марчетић 7, Авдаловић 7, Шеган 7, Поповић 6, Ђоровић 7 ( од 85. Баста),  Јовановић 7.  Ћовин 7 (од 85. Зракић).

ЧСК ПИВАРА: Рајшп 6,  Ђумић 6, Вулевић 7, Радивојков 7 (од 82. Зорић -),  Ерак 6, Пилиповић 7 (од 38. Лабус 6), Миланов 6, Јованић 6, Кецман 6 (од 82. Штајн), Шовен 7 (од 82. Марковић) и Милошевић 6. Два различита полувремена обележила су дуел Липара и ЧСК Пиваре. У првом апсолутна доминација полетних гостију,  али на њихову жалост од пет зицера која је било лакше погодити него промашити,  захваљујући сјајном голману Липара Луки Живку гости нису успели да реализују ни један. Чудесно је Живко заустављао ударце Пилиповића. Кецмана,  Радивојкова... Гости су своју бољу игру у првом делу ипак крунисали вођством. У 13. минуту Кутлачић је главом желео да врати лопту свом голману,  његову намеру прозрео је Радивојков,  стигао до лопте пре Живка и у контакту са њим пао,  па је судија показао на „белу тачку“. Сигуран извођач казненог ударца био је Јованић.

У другом делу друга слика, домаћин надмоћан, а гост принуђен на одбрану. Изједначење Липару у 57. минуту донео је Јовановић који је искористио грешку голмана ЧСК Пиваре (промашио лопту),  вођство резервиста Ђукић у 70. минуту када је испратио центаршут Ћовина. да би коначних 3:1 поставио капитен Липара Шеган сјајним голом из слободног ударца.

Ђ. Бојанић

Кулпин - Кула 2:0 (1:0)

КУЛПИН: Игралиште поред канала ДТД, гледалаца: 300, судија: Г. Јанковић(Оџаци), стрелац: Мрђан у 18. и у 65.минуту, жути картони: Икрашев, Б.Тројановић, Плавшић(Кулпин), црвени картон: Савић (Кула).

КУЛПИН: М.Младеновић, Митровић, И. Валентик(Зеленак), Кнежевић, Мрђан, Б.Тројановић, Бокан (Зелен), Плавшић, Веселиновић, Стаменковић (Богдановић).

КУЛА: Миле Радуловић, Бодиш, Н. Чвокић(Бабић), Војновић (Давидовић), Тапаи, Савић, О. Марковић, Полић, Ј. Чвокић(Д. Будински), Фуртула, Ромић.

Сјајни нападач Кулпинаца Петар Мрђан наставио је серију голова. А, нервозни првотимац Куљана Марко Савић физички је напао једног свог саиграча и ‘’зарадио’’ је искључење.

Ђ. Шт.

Раднички - Борац (О)2:0 (1:0)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 200, судија: Цвијетићанин (Сомбор), стрелци: Алексић у 36. и Трифуновић у 62. минуту. Жути картони: Петковић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Игњатовић 7, Алексић 7,5, Петковић 7,5, Панић 7, Гуглета 7 (Агбаба 7), Стојановић 7 (Филиповић 7), Ђокић 7 (Црњански 7), Новаковић 7 (Трифуновић 8), Кардинал 7 (Милуновић 7), Влајић 7,5, Ћеран 7,5.

БОРАЦ: Ђукић 7, Ћосић 6, Влаисављевић 6,5, Ковачевић 7, Вјетровић 6,5, Вранац 6, Вулић 6,5, Гламочанин 6, Козомора 7, Дробњак 6, Станишић 6.

Ратковчани су одиграли солидно и освојили бодове, против ослабљених гостију. Први гол постигао је Алексић шутем са 30 метара, а голман гостију лоше је интервенисао. Други гол је дело најбољег играча утакмице, младог Трифуновића.

А. Чичић

Будућност (Г) - Будућност (П) 0:2 (0:0)

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности, гледалаца: 500, судија: Н. Милешевић(Бачка Паланка), стрелци: Дино Гајдобрански у 66. и Н. Јелић у 90. минуту, жути картони: Лончар, Срнка, тренер З. Ратковић, физиотерапеут В. Кришка(Будућност,Г), а Радаковић, Н. Јелић, Ј. Баћанов, Дино Гајдобрански, Живић, М. Дражић(Будућност,П).

БУДУЋНОСТ (Г): О. Чучковић. Лончар, Леђанац, Жембери, Сарачевић (Кућенич), Срнка, Адамек, Немет (Дувњак), Докић, Медић (Семартонски), Липтак (Ралевић).

БУДУЋНОСТ (П): Б. Ивановић, Радаковић, Р. Пајкановић, С. Јелић (Ј. Баћанов), Стојковић(М. Дражић), А. Ковачевић, Н. Јелић, Ј. Кулић (Живић), Дино Гајдобрански, М. Тривуновић, Јандрић.

Фудбалерима парошке Будућности припао је међуопштински дерби. И то - сасвим заслужено. А, Гложанци доживели су и други пораз на домаћем терену.

Ђ. Шт.

Соко - Црвенка 0:0

НОВА ГАЈДОБРА: Игралиште Сокола, гледалаца: 300, судија: Н. Малбашић (Сомбор), жути картони: Тасовац, М. Адамовић (Соко), а Холик, Зелић, представник клуба М. Пуача (Црвенка).

СОКО: Н. Црнчевић, С. Адамовић, Стојановић, Гушић, Тасовац, Ђурица (Ћурић), М. Хрњез (Дангубић), Р. Тривуновић, Радаковић (Лучић), П. Станковић, М.Адамовић.

ЦРВЕНКА: Д. Јокић, Ивић, Ј. Суботић, М. Суботић, Вујнић, Божичић, Холик, Р. Трифуновић (Гостовић), А. Бошковић, В. Бошковић, Зелић.

Само с времена на време било је занимљиво надметање узмеђу новогајдобранских и црвеначких фудбалера.

ЂШт.

БСК - Русин 5:2 (3:0)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Стадион БСК-а, гледалаца 250, судија: Радун (Бачка Паланка), стрелци: Ћурћина у 4. Божић у 28. Кораћ у 44. и 51. Плавшић у 69. за БСК, Сушић у 78. и 87. минуту (из пенала) за Русин. Жути картони; Ћурчића, Божић (БСК) Маројевић (Русин),

БСК: Лагуџин 8 (И. Бељански), Станић 7, Радаковић 7, Божић 7,5, Милошевић 7, С. Станковић 7, Д. Станковић (Д. Бељански 7), Ћурћија 8 (Теслић 7), Кораћ 8,5 (Вукобратовић 7), Плавшић 7, Медић 7.

РУСИН: Нађ 6, Тома 6 (Поповић 6), Хрњчар 7, Кочиш 6,5, Павловић 7, Сушић 7,5, Мулиновић (Иличић 6), Маројевић 6, Сајанковић 7, Малацко 6, Чернок 6.

БСК је био много бољи. Најлепши гол постигао је капитен Божић.

А. Ч.

Крила Крајине - Будућност (М) 0:0

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца: 300, судија: С. Митровић (Оџаци), жути картони: Јовановић, Будисављевић, Шикман, С. Рађеновић (Крила Крајине).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Ђ. Крндија, Јовановић (С. Рађеновић), Будисављевић, Лучар, Радић, Зелинчевић, Радивојевић, Вјештица, Поша (Трфифуновић), Вулета (Шикман), Ђекић.

БУДУЋНОСТ (М): Д.Бојанић, Марио Гајдобрански, Меселyија (Марчета), Н. Ковачевић, В. Поповић, Д. Рађеновић (Д. Баланго), Н. Бошњак (Миодраг Буквић), Батиница (Секулић), Јурчевић, Зељко, Кљајић.

Окршај између комшија и општинских равала једва да може да заслужи прелазну оцену. Ваља истаћи да голмани Ђурађ Крндија и Душан Бојанић нису били под великим притисцима.

Ђ. Шт.

ЖАК - Полет (К) 2:0 (1:0)

СОМБОР: Игралиште поред железничке станице, гладалаца: 300, судија: Н. Митровић(Оyаци), стрелци: Видовић у 4. и Макар у 81. минуту, жути картони: Макар, Банић, Вулин, Гргић(ЖАК),  а С. Станковић(Полет).

ЖАК: В. Козлина, Шимунов, Видовић, Банић, Дрвар, Крстић, Милић(Вулин), Вујиновић(Чуљак), Макар(Хернаус), Гргић, Дабић(Гламочанин).

ПОЛЕТ (К): М. Спасић, Алексић, С. Станковић, Н. Миленковић, Р. Миленковић, Цветковић (Гостовић), М. Стошић, А. Стошић, Илић (Богдановић), Веселиновић (Стаменковић), Гојић.

Својим првим голом, у овој сезони, сјајни Бранко Видовић наговестио је нову победу „жаковаца”. Водећи стрелац Сомбораца, виспрени Никола Макар, избегао је пажњи својих чувара и поставио крајњи резултат.

Ђ. Шт.

ЖАК - Полет 2:0, Будућност (Г) - Будућност (П) 0:2, Кулпин - Кула 2:0, Липар - ЧСК Пивара 3:1, Раднички (ЈТ) - Борац (О) 2:0, БСК - Русин 5:2, Крила Крајине - Будућност 0:0, Соко - Црвенка 0:0.

1. Будућност (П)        8      8      0      0      24:5  24

2. Раднички (ЈТ) 8      7      0      1      21:2  21

3. Кулпин  8      6      1      1      20:8  19

4. ЖАК      8      5      1      2      11:11        16

5. Црвенка        8      4      2      2      19:10        14

6. БСК       8      4      1      3      16:15        13

7. Будућност (Г) 8      4      0      4      21:13        12

8. Липар   8      3      2      3      17:15        11