СОМБОРСКА ЛИГА: Судија бежао па се повредио

Борац (О) - Полет 4:3 (1:1)
fudbal

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 300, судија: Десница (Апатин), стрелци: С. Баланго у 18. и 46. Вјетровић у 57. и Јовановић у 88. за Борац, а Стојковић у 44. А. Стошић у 62. и Малиновић у 67. минуту за Полет. Жути картони: Гламочанин, С. Баланго, Д. Баланго (Борац), А. Стојшић, Стојковић, Милуновић (Поле).

БОРАЦ: Крстић 7, Лакатош 7, Гламочанин 7 (Д. Баланго 7), М. Козомора 7, Вјетровић 8, Столдат 7, С. Баланго 9, Гајић 7, Јандрић 7, Јовановић 9, Станишић 8 (Дробњак).

ПОЛЕТ: Ивановић 7, Милуновић 7, Дорословац 7, Анђелковић 7, А. Стошић 7, Стојковић 7, Малиновић 8, Миленковић 7, М. Стошић 8, Никић 7, Јовчић 7.

Одлична уткамица. Прво су домаћи повели голом најбољег играча  Саше Баланга. Гости су нису предавали и пред крај првог полувремена из брзе акције изједначили резултат. Борац је више нападао, али тек у другом полувремену преко Саше Баланга повели. Када су играчи Борца постигли и трећи гол настала је гужва,  наводно  је неко играо руком. Међутим, судија је остао доследан својој одлуке. У тој гужви судија је бежећи од играча истегао мишић и повредио се, а онда га је заменио први помоћни судија Јовица Јериловић који је утакмицу довео до краја.

Капитен Борца Миодраг Јовановић је у 88. минуту ставио тачку на ј сусрет.

Б. Гајић

Русин  - Раднички (С) 7:1 (4:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца: 200, судија: Н. Малић (Бачка Паланка), стрелци: Малацко у 9. и у 13, Бранковић у 17.,Ф.Вујовић у 28. и у 55. (из једанаестерца),А.Тома у 72. и В.Вујовић у 88. за Русин, а Вукадиновић (из једанаестерца) у 78. минуту за Раднички, жути картон: В. Вујовић (Русин).

РУСИН: Кронић (Ф. Тома), Чернок (Њаради), Холик, Малацко, В.Вујовић, Колошњаи (Ковачевић), Ф.Вујовић, Сушић (Чонка), Кулић (А.Тома), Бранковић, Сајанковић.

РАДНИЧКИ: Тадијан, Бујак, Вукадиновић, Микац, Лујић (Киш), Смилановски, Лукић, Туркић, Вадић (Толић), Радуловић (Пиплица), Ђенић.        Подмлађени састав Русина декласирао је најслабију екипу у лиги. Голобради фудбалери тренера Златка Сајанковића, у потпуности, искористили указано поверење.

Ђ. Шт.

Липар - Братство 0:3 (0:2)

ЛИПАР: Игралиште Липара, гледалаца:200,судија: М. Кисин (Бач), стрелци: Макар у 13. С. Вуковић у 32  и Стојшић у 54. минуту.

ЛИПАР: С. Зракић, Ђукић, Трешњић, Басарић, В. Зракић, Тутић, Поповић, Несторовић, Зивко, Н. Вуковић, Давидовић.

БРАТСТВО: Ићитовић, Владетић, Стојшић, С. Вуковић, Коњевић, Макар (Перовић) Штрбац, Вејиновић (Бојић), Стојаковић (Цвокић), Крстић (Сапозњиченко), Влајић.

Три гола постигли су Пригревчани за нова три бода. Овога пута, посао им је олакшала тешка и неугодна повреда дефанзивца Липараца Вељка Зракића,који је у 25. минуту морао да заврши утакмицу. До краја меча, домаћи тим наступао је десеткован, јер није имао ко да уђе у игру.

Ђ. Шт.

ЖАК - Будућност (М) 1:0 (1:0)

СОМБОР: Игралиште ЖАК-а, гледалаца :200, судија: Б. Борота (Кула), стрелац: Опачић у 36. минуту, жути картони: Видовић, Опачић (ЖАК), а Л. Копања  Радичић, Кућенич, Гојић  Ж, Стоисављевић (Будућност).

ЖАК: В. Козлина, Шимунов, Дабић, Видовић, С. Тевановић, Банић, Пауновић, Хосциеславски (Штимац), Опачић (Јовановић), Лучић, В. Ковачевић (Сазданић).

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Марио Гајдобрански, У. Копања (Предојевић), Л. Копања, Радичић, Зељко, Кућенич, Гојић (Стоисављевић), Бошњак, Зорић (Бојанић), Н. Ковачевић.

Искусни Дамир Опачић, измакао је пажњи свога чувара и осигурао је минималну победу домаћој екипи. Узалудна била су настојања Младеновљана да стигну до изједначења.

Ђ. Шт.

Борац (БГ) - Будућност (Г) 2:1 (1:0)

БАЧКИ ГРАЧАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија: Нађ (Руски Крстур), стрелци: Ћук у 45. Радаковић у 49. за Борац, а Ђокић у 88. минуту за Будућност.

БОРАЦ: Не. Обрадовић 7, Мијатовић 8, Чутурило 7 (Ковачевић 7), Зелић 7, Покрајац 7 (Крнетић 7), Жегарац 7, Ћук 7 (Иванић 7), Радаковић 7 (Стокић 7), Даутовић 7, Илић 7, Ни. Обрадовић 7.

БУДУЋНОСТ: Дукић 6, Ројка 6, Докић 7, Станковић 7, Чампар 7, Качјак 7, Јоксимовић 6, Ђокић 7, Јованов 6, Јакуш 7, Кришка 6.

Од првог минута домаћин је кренуо агресивно. Промашено је пет повољних прилика, да би у 45. минуту Ћук постигао водећи погодак. У наставку домаћин је наставиу у идстом ритму. Други гол је постигао Радаковић, а за госте Радаковић лоб ударцем.

А. Чичић

Војводина  - Наша звезда  0:3 (0:2)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца:200, судија: Д. Шево (Челарево), стрелци: М. Владисав у 5., П. Владисав у 19. и Писарев у 47.минуту, жути картони: Т. Николић, Рамић (Војводина), црвени картон: Танчић(Војводина).

ВОЈВОДИНА: В Бугарски, Т .Николић (М. Станојев) ,Рамић, Д. Ранисављев (Ненадић), Тури, М. Ранисављев, Милованов, В. Јованов, Танчић, Алекси, Љ. Јованов (М. Јованов).

НАША ЗВЕЗДА: Ђурковић, Балиновић (Мирков), Валентик (Панић), М. Владисав, Мркоњић, Инђић (Туцић), П. Владисав, Грња, Шовен, Писарев, Лукић (Торић).

Ушли су амбициозно фудбалери товаришке Војводине у дуел са Силбашанима.Али, то им није било довољно да избегну пораз.

Ђ. Шт.

Русин - Раднички (С) 7:1, Борац (О) - Полет 4:3, Борац (БГ) - Будућност (Г) 2:1, Раднички (Р)- Будућност (П), Црвенка - Кордун 2:3, Војводина - Наша звезда 0:3, Липар - Братство 0:3, ЖАК - Будућност (М) 1:0.

1. Братство        15     15     0      0      60:6  45

2. ЖАК      15     10     2      3      37:13        32

3. Раднички (Р)  14     10     0      4      32:17        30

4. Н. звезда      15     9      1      5      38:22        28

5. Русин    15     9      1      5      35:24        28

6. Полет    15     8      2      5      32:13        26

7. Кордун  15     7      3      5      33:22        24

8. Борац (БГ)     15     7      1      7      21:29        22