Српска лига - група Војводина: Панчевци ухватили ритам

​​​​​​​Динамо –  Хајдук 2:1 (1:0)
lopta_u_mrezi_1

ПАНЧЕВО: Градски стадион, гледалаца: 300. Судија:Петровић (Шајкаш). Стрелци: Ахчин у 23, Милојевић у 55. за Динамо, а Ерак у 86.  минуту за Хајдук. Жути картони: Миликић, Исаиловић (Хајдук).

ДИНАМО: Анџић 7, Бобар 7 (Ђокић -), Дашић 7, Каришик 7  (Недучић 7), Стојанов 7, Милојевић 7,5, Ахчин 8, Шарчевић 7, Станић 7, Стојановски 7,5, Чордашић 7 (Петровић -).

ХАЈДУК: Браћ – (Шмит 7,5), Варга 6,5, Тутњевић 7, Бабић 7, Миликић 6,5 (Исаиловић -), Радмановић 6,5, Божовић 6,5 (Богићевић -), Ерак 7,5, Вуковић 7, Матијашевић 6,5, Секулић 6,5.

Фудбалери „брзог воза“ пружили су још једну добру игру и забележили четврту победу у последњих пет кола уз један реми, овај пут су савладали госте из Куле. Током целог сусрета домаћи тим имао је више од игре и прилике и резултат је требао бити убедљивији да су Стојановски, Станић и Милојевић били пресизнији пред голом гостију.

У првом полувремену пулени тренера Жарка Тодоровића диктирали су темпо и у петом минуту после доброг продора Шарчевића и центаршута, Стојановски је главом шутирао поред стативе голмана Браћа. Нову прику за вођство домаћи су имали када је Ахчин са неких 25 метара шутирао поред саме стативе гостујућег гола.

Неколико минута касније после лепе акције Стојановски је упутио центаршут Станић је са неколико метара главом погодио голмана Браћа, а оддбијену лопту Ахчин је послао у мрежи за вођство домаћина. До одмора добра игра домаћина и прилике које нису искористили пред голом Шмита који је заменио Браћа због повреде.

У другом полувремену домаћи тим имао је више од игре и прву прилику имао је Милојевић када је његов шут Шмит одбранио и избацио лопту у корнер. У 55 минуту после корнера који је извео Стојановски Милојевић је на другој стативи прво погиодио пречку, а затим и мрежу голмана Шмита. Прилику да постигне имао је млади Станић са ивице шеснаестерца, Шмит је изашао као победник и лопту избио у корнер.

У последњих десетак минута гости су се отворили и постигли почасни гол када је Ерак на другој стативи био усамљен и савладао Анџића.

Б. Стојковски

Бечеј - Дунав 3:0 (1:0)

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе, гледалаца: 200. Судија: Петровић (Вршац). Стрелци: Кобиљски у 16, Ердељан у 77. и Зличић у 86. минуту. Жути картони:  П. Илић, Куртиши, Остојић, Миљевић (Бечеј), Васовић (Дунав).

БЕЧЕЈ: Марковић 7, Воргучин 7, Миљевић 7, Јањуш 7, Остојић 7, Б. Јелић 7, Куртиши 7,5 (од 82. Ћулум -), Кобиљски 8 (од 86. Савин -), Зличић 8, Ердељан 8, П. Илић 7,5 (од 77. Адамек -).

ДУНАВ: Опачић 6,5, Росић 5,5 (од 46. Живковић 5,5), Бајић 5,5, Васовић 5,5, Мирчетић 6, Кркобабић 7, Јакшић 6,5, Сладаковић 6, Шарац 5,5 (од 55 Лазић 6), Дујић 6 (од 65. Цвјетиновић -), Ђокић 5.

Према очекивању, три бода су остала крај Тисе и велико су  самопоуздање пред финиш првенства у ком Бечејци планирају да стигну до жељене бодовне „зимнице“. Иако су се многи прибојавали утакмице са „фењершијама“, победа је могла бити и убедљивија.

Домаћин је урагански почео. У првих шест минута имали су четири прилике, а тек из пете у 16. минуту су стигли до вођства. Петар Илић је шутирао искоса са леве стране, голман је одбио, Зличић је натрчао, али је његов ударац изблокиран, а онда је Жарко Кобиљски прихватио лопту и из прве снажно шутирао и погодио мрежу. Два минута касније гости су припретили преко Сладаковића, али Марковић је био на месту.

У 49. минуту је Зличић избацио у празан простор Ердељана, овај шутирао и лопта се одбила од стативе до, у одсуству повређеног Дабижљевића, капитена Илића, који шутирао крај гола. Покретљиви Куртиши је у 57. минуту прошао по десној страни и изврсно центрирао, а Зличић са пет метара лопту главом послао крај гола. Средином наставка су се и гости пробудили. Лазић је убацио пред гол домаћина, а Јакшић је из повољне ситуације шутирао крај гола. Већ у првом нападу стигла је казна за промашаје. Илија Ердељан је прихватио лопту на двадесетак метара искоса са леве стране и снажно шутирао у ближи угао изненађеног Опачића. Коначан резултат поставио је Милош Зличић у 86. минуту. После доброг проигравања од Кобиљског, повео је лопту пар метара и прецизним шутем погодио мрежу.

В. Јанков

Први мај - Борац (С) 0:1 (0:0)

РУМА: Стадион Првог маја, гледалаца 400, судија  Ђумић (Бачка Топола). Стрелац: Симић у 64. минуту. Жути картони: (Први мај), Дуњић (Борац).

ПРВИ МАЈ: Шегавац 6, Пејић 7, Бајић 7, Тепавчевић 7, Милојевић 7, Н. Крстић 6 (Арсић), Радишић 7, Стоисављевић 6, Гавриловић 7, Добић 6 (Соковић), Зец 7.

БОРАЦ: Бабић 7, Крстовић 7 (Ступић), А. Шушњар 7, М. Дуњић 7, Средојевић 7, Павловић 7, М. Јовановић 7, Арсић 7, Симић 8 (Т. Дуњић), У. Јовановић 7, Чигоја 7.

У првом полувремену ривали су одиграли доста добру и борбену утакмицу са неколико добих шанси за госте. Домаћини слабо играју, а играчи Борца, били нешто агилнији, али ни то није било довољно за вођство.У другом полувремену, гости су потпуно надиграли првомајце, и стално су нападали.И плод такве игре је изванредан гол Симића, када је лопту изгубио Стоисављевић на средини игралишта.Симић је онако у трку одмах шутирао. Био је то прецизан шут с 20 метара.

У надокнади времена домаћини умало да изједначе.Милојевић је тукао главом после центаршута, тик поред стативе.

Ј. Ђорђевић

Козара - Бачка 1:3 (1:2)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца 300, судија: Џомбић (Стара Пазова), стрелци: Лисица у 45. за Козару, а Носковић у 9. Лучић у 11. и Милић у 83. минуту (из пенала) за Бачку. Жути картони: Чекић, Бунић, Станаћев, Зељковић, Мисић (Козара), Ненадовић, Рајковача (Бачка).

КОЗАРА: М. Ђаковић 6, М. Зечевић 6, Станаћев 7, Т. Бјелановић 7, Бунић 6 (Н. Ђаковић 6), Мисић 6, Петровић 6 (Зељковић 7), Божић 6, Лисица 7 (Ивановић 6), Војводић 6.

БАЧКА: Студен 7, Бједов 7, Мезеи 7, Лучић 8 (Калуђеровић), Вујошевић 7, Манојловић 7 (Ђуровић), Масалушић 7, Носковић 7 (Храстоваћа), Ненадовић 7, Милић 7, Рајковача 7.

По други пут ове сезоне домаћин је пред својим навијачима поражен.  Три бода однела је екипа најстаријег вовјођанског клуба Бачка из Суботице. Гости из Суботице већ посл 11. минута игре повели са 2:1. Прво је Носковић погодио мрежу голмана домаћина Милана Ђаковића, а након неуспешног напада Великоселаца после два минута поново су се радовали гости из Суботице, јер је Милан Лучић повећао предност.

Имали су до краја првог дела игре оба противника неколико прилика, а онда је у надокнади времена млади бонус играч Марко Лисица искористио набачену лопту Војислава Станаћева и са пет метара главом погодио мрежу голмана гостину Николе Студена.

У наставку домаћи тренер извршио је очекиване измене, па су тако бонус играчи Петровић и стрелац Лисица замењени са искусним Зељковићем и Дејаном Ивановићем. Ово је допринело да домаћин има више од напада, али без праве завршнице. И гости из Суботице могли су да неколико прилика претворе у поготке. У 83. минуту у казненом простору Козаре оборен је гостујући играч и са досуђеног пенала Андрија Милић затресао је мрежу за коначих 3:1.

М. Секулић

Братство - Раднички (СМ) 1:2 (1:2)

ПРИГРЕВИЦА: Стадион „Горан Несванулица Клипи”, гледалаца 50, судија: Мрђа (Панчево), стрелци: С. Вуковић у 3. за Братство, Јанковић у 15. Буздум у 37. минуту за Раднички. Жути картони: С. Вуковић, Швељо (Братство), Петровић, Херцег, Глишић (Раднички).

БРАТСТВО: Чучковћ 5,5, Булатовић 5,5, Ресановић 6, Вејиновић 6,5, Танасић 5,5, С. Вуковић 7, Н. Вуковић 6,5 (Макар 6), Козомора 5,5 (Миличковић 6), Швељо 6,5, Станковић 6,5, Зорић 6 (Зечевић 6).

РАДНИЧКИ: Трнић 6, Шућак 6, Петровић 6, Ковачевић 6,5, Перовић 7,5, Јанковић 7 (Пејовић), Матијевић 6,5, Херцег (Ивановић 6,5), Николић 6, Глишић 6, Буздум 7 (Лацковић).

Пригревчани су идеално отворили сусрет и у 3. минуту преко капитена Вуковића повели.  Након тог поготка Братство је стало и гости су преузели иницијативу. У 10. минуту Буздум је шутирао, али је Чучковић одбранио његов шут. Међутим, голман Пригревчана није успео у 15. минуту када је Јанковић шутирао са 18 метара и погодио његов доњи угао.

Пригревчани су кажњени због олако схватања сусрета и сви напори у другом делу да барем изједначе остало је безуспешно. Домаћи су имали барем пет стотпостотних прилика, али гости су сачували своју мрежу.