Српска лига Војводина: Велики корак Кабела ка вишем рангу

Наставила је екипа са новосадског Штранда са победама, овога пута савладала је Братство и направила је велики корак ка Првој лиги.
Kabel-Bratstvo/D. Ivanic

Кабел - Братство 2:0 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Кабела, гледалаца 150, судија: Ђумић (Бачка Топола), стрелци: Караћ у 52. и Г. Илић у 75. минуту. Жути картони: Клајић, Петровић (Кабел), Ресановић, Јухик, Бајчев, Вукић (Братство).

КАБЕЛ: Пилиповић 7, Пејић 7,5, Вучковић 8, Миљевић 7,5, Пантелић 7 (Богданић 7), Г. Илић 8, Караћ 8, Клајић 8, Петровић 7, Владић 7 (Лончар).

БРАТСТВО: Габрић 7, Ивановић 6,5, Ресановић 7, Јухик 7, Вуковић 7, Бајчев 6,5 (Макар 7), Сремчевић 6,5, Вукић 6, 5, Швељо 6,5, Станковић 6,5 (Носковић), Зорић 6 (Перовић 6,5).

У првом полувремену није било голова, с тим што су теренску иницијативу  имали домаћини, који су пропустили неколико добрих прилика. Што се мрежа није затресла заслуге има голман гостију Дарко Габрић.

У другом полувремену Кабел је наставио да опседа гол екипе из Пригревице и у 52. минуту у казненом простору Бајчев је срушио Бајића, а одлични судија Ђумић је показао на белу тачку. Пенал је извео Стефан Петровић, голман Габрић је уз помоћ стативе успео да одбије ударац, али је на правом месту био Зоран Караћ и свој тим довео у вођство. Успели су домаћини да овере победу у 75. минуту, Караћ је упослио Клајића, а овај је несебично додао лопту Илићу који је повисио вођство на 2:0. Да гости не постигну барем почасни гол потрудио се капитен Кабела Вучковић када је ударац Макара са неколико метара успео да изблокира.

М. Поповић

Железничар (П) – Раднички (СМ) 1:0 (1:0)

ПАНЧЕВО: СРЦ Младост. Гледалаца: 200. Судија: Белић (Зрењанин). Стрелац: Ковачевић у 28 минути. Жути картони: Руњаић, Аничић, Милекић, Павловић, Трипковић (Железничар), Јефтић,Серафимовић (Раднички).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Катанић 8,5, Јанкулов 7 (Петровић 7), Ђорђевић 7 Аничић 7,Трипковић 7,5, Шобат 7,5, Вучетић 7 (Милекић 7), Мандић 7, Руњаић 7,А.Павловић 7 (Станојковић -), Ковачевић 8.

РАДНИЧКИ (СМ): Чупић 7,5, Томац 6,5, Кочијашевић 7, Милошевић - (Јефтић6,5, Јовичић 6,5), Петровић 7, Триван 6,5, Јовановић 6.5(Серафимовић -),Херцег 7, Перовић 7, Јанковић 6,5, Лацковић 7.

Фудбалери Железничара су били бољи од гостију из Сремске МИтровице и заслужено освојили бодове. Домаћи фудбалери од првог минута показали су више жеље за победом, а у 28. минуту капитен Данило Ковачевић је прецизним шутем савладао голмана Чупића о донео радост саиграчима и навијачима..Гости су преко Херцега могли до изједначења, а домаћини преко Јанкулова да повећају предност.

У другом поувремену домаћин је имао неколико прилика да обезбеди победу, али су његови нападачи били непрецизни. У последњих десетак минута гости су покушавали да дођу до изједначења, али је одбрана Панчеваца, на челу са голманом Катанићем, успела да сачува предност и освоји бодове.

Б. Стојковски

Цемент - Младост (БЈ) 1:0 (1:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца 400, судија: Д. Зорић (Клек), стрелац: Вујошевић у 38. минуту. Жути картони: Вујичић, Томовић (Цемент), Томић, Рајић (Младост).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 7, Леђанац 8, Скоко 8, Станчетић 7 (Балетић 7), Вујошевић 9, Ракић 8, Томовић 7 (Милутиновић 7), Поповић 7, Зоговић 7, Унгар 7, Вујичић 8.

МЛАДОСТ: Рајић 7, Томић 7, Стојисављевић 7, Тодоровић 6 (Кнежевић 6), Докнић 7, Поповић 7, Тривуновић 7,5, Поповић 7, Марић 6,5, Ковачевић 6,5 (Стојановић 6,5), Врбачки 6,5 (Нинковић 6).

Много важне бодове освојили су фудбалери Цемента  против чврсте екипе из Бачког Јарка. Од почетка утакмица је била борбена , па је бројна публика уживала у добром фудбалу. Гол одлуке пао је у 38. минуту, а стрелац је био Вукан Вујошевић. У другом полувремену било је обострано шанси, али су голмани Ђурикин и Рајић били на висини задатка.Беочинци су освојили злата вредне бодове у борби за опстанак у лиги.

Б. Старчевић

Омладинац - Хајдук 1:0 (0:0)

НОВИ БАНОВЦИ: Стадион Омладинца, гледалаца 100, судија Рељић (Врбас).Стрелац: Лежајић у 65. минуту (из пенала).Жути картони:   Бићанин (Омладинац), Тутњевић, Бабић (Хајдук).

ОМЛАДИНАЦ: Јагодић 7, Иветић 7, Шашић 7, Рогановић 7 (Шапоња), Видовић 7, Радовић 7, Стевановић 7, Дабић 7, Бићанин 7 (Берић), Божиновић 7, Лежајић 7, Спасић 8.

ХАЈДУК: Браћ 8, Миличевић 6, Бабић 7, Тутњевић 7, Вујичић 7, Гргић 8, Видаковић 7, Давидов 7 (Крмар), Мијичћ 7 (Веселиновић), Јелић 7 (Стојицев ), Којичић 7.

Гол одлуке је пао из пенала када је судија Рељић казнио госте за играње руком у свом казненом простору, а сигуран реализатор био је Лежајић.

И. М. - Б. Р.

Дунав - Црвена звезда 2:1 (1:0)

СТАРИ БАНОВЦИ: Стадион Дунава, гледалаца 200, судија Ранисавић (Сремска Митровица).Стрелци. Комазец у 37.и Јаворац у 84.минуту за Дунав, Јовишић у 50.за Црвену звезду.Жути картони. Гуџић, Антић, Рудан (Дунав), Бељански, Милић (Црвена звезда).

ДУНАВ: Вукмировић 8, Антић 8, Миличевић 8, Рудан 8, Јаворац 8, Јакшић 8, Комазец 8, С.Лазић 8, Мичетић 8, Рауковић 7, Гуyић 7 (Миросавлчјевић 7).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА:Главичанин 8, Пронек 7, Хајризи 7, Костић 7, Милорадовић 7, Митровић 7, Мастило 7, Бељански 7, Јакшић 8, Милић 7, Станковић 7 (Ивковић 7).