Суботичка лига: Хет-трик Секулића

Победа за прво место. То би у најкраћем био рапорт са утакмице у Бачком Градишту.
Detalj sa meca u Backom Gradistu

Војводина – Слога 4:0 (2:0)

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“, гледалаца: 150. Судија: Нешић (Суботица). Стрелци: Секулић у 6. 8. и 55,  и Бечановић у 89. минуту. Жути картон: Зивлак (Слога).

ВОЈВОДИНА: Милованов 7, Икрашев 7, Д. Кудрић 7 (од 63. Вејин -), Билбија 7, Бечановић 8, Јушковић 7, Јанковић 7,5 (од 57. Пеленгић 7), Бубања 7, Секулић 9 (од 68. В. Михајловић -), Н. Кудрић 7,5, Марјанов 7,5.

СЛОГА: Стијовић 6, Ми. Мијић 5 (од 32. Будовалчев 6), Мартиновић 6, Зивлак 6, Илић 6, Торњански 6, Банов 7, Ђукић 6, Баук 7, Ма. Мијић 6, Савић 6.

Војводина је с пола гаса наставила победоносну серију. Овога пута жртва су били гости из Остојићева, а расположен је био Мирослав Секулић, који је забележио први овосезонски хет-трик.

Коначан резултат поставио је покретљиви и брзоноги Борис Бечановић. Било је још прилика пред голом гостију, који су створили само једну на почетку утакмице, али је голман Милованов изванрено интервенисао и показао да Баук није увек „баук“.

Водећи стрелци подручне лиге Суботица Ненад Кудрић (14) и Александар Марјанов (9) овога пута се нису уписали у листу стрелаца.

В. Јанков

Ђурђин - Сутјеска 4:0 (2:0)

ЂУРЂИН: Стадион Ђурђина, гледалаца 150, судија: Симендић (Мол), стрелци: Половина у 5 (из пенал), Михајловић 10. Мачковић у 52. Дулић у 80. минуту.

ЂУРЂИН: Јокић 7, Хорвацки 7, Пејић 7 (Билбија 6), Мајлат 7, Шомођи 7, Половина 8, Матковић 8, Билбија 7, Михајловић 7 (Лакић 6), Јекнић 8, Кујунџић 7 (Дулић 7).

СУТЈЕСКА: Гашовић 5, Димић 6, Бајић 6, Дринчић 5, Делић 6, Тадић 6, Сталетовић 5, Пековић 6, Јокић 6, Голубовић 6, Љуцо 5.

Ђурђинчани су отворили утакмицу добро и рано су повели преко најбољег играча Половине из пенала у 5. минуту. Јекнић је срушен, а судија је показао на белу тачку. Неколико минута касније Михајловић је из повољне позиције шутирао поред гола.

Гости су погодили стативу минут пре краја полувремена.У наставку Ђурђинци су појачали гас и постигли још два гола. .

С. Ст.

Јадран - Пролетер (РС) 2:0, Обилић - Раднички 1:2, Препород - Искра 0:2, Виноградар - Напредак 3:1, Ђурђин - Сутјеска 4:0, Његош - Сента 4:1, Панонија - Пролетер (Њ) 4:1, Војводина - Слога 4:0.