Суботичка лига: Минималац за радост

Обилић – ОФК Врбас  1:0 (1:0)
Покрајински дерби није испуинио очекивања. Напротив, допадљиве игре пратично није ни било па су, на крају, домаћи навијачи отишли са стадиона задовољни једино победом својим љубимаца.

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стадион Обилића, гледалаца 80. Судија: Н. Драгојловић (Суботица). Стрелац: Кеча у 15.минуту.

ОБИЛИЋ: Стијовић 7, Живков 7, Мичевић 7, Зивлак 7, Фехер 8, Радуловић 7, Дабевски 7, Стеванов 6 (С. Вуковић 7), Кеча 7 (Јанчић -), Ђукић 8, Сарапа 8.

ВРБАС: Јовичић 7, Рогановић 7, Дурутовић 6, Стјеповић 7, Фатошић 7, Јовановић 6, Живуцкин 7, Дулетић 6 (Авдаловић), Крњаић 7, Шмит 7, Пековић 7.

Новокнежевчани су остварили минималну, али заслужену победу. Прву прилику у 8. минуту имао је Станислав Сарапа, на асистенцију Љубомира Ђукића, али је шутирао преко гола. Гол одлуке пао је у 15. минуту, после центаршута Бранислава Живкова са десне стране, пред противничким голом добро се снашао Ђуро Кеча и главом послао лопту у мрежу. У другом делу Врбашани су покушавали да угрозе гол домаћина, међутим, нису у томе успевали јер је одбрана предвођена Тибором Фехером одлично функционисала, оставши непробојан бедем. Из најизгледније прилике за госте у 57. минуту шут Марка Живкуцина сигурно је одбранио Никола Стијовић. Десет минута касније узвратио је Стеван Вуковић, али је на висини задатка био голман гостију Јовичић.

М. Митровић

Суботица - Пролетер (Њ) 0:4 (0:0)

СУБОТИЦА: Стадион “Никола Тесла”, гледалаца 100, судија: Илић (Куцура), стрелци: Цветићанин у 59. Малић у 68. Грбић у 80. и Киш у 90. минуту. Жути картони: Иловац (Суботица), Чолић (Пролетер). Црвени картон: Демоњић (Пролетер).

СУБОТИЦА: Кумозец 6, Дамјановић 6, Танер 6, Томишић 6, Иловац 7, Иванчић 6, Тадић 6, Тодоровић 6, Никшић 7, Пешта 7 Драгичевић 6.

ПРОЛЕТЕР: Матковић 8, Петковић 7, Чолић 7, Вујовић 7, Стојиловић 7, Цветићанин 8, Грбић 8, Малић 7 (Буквић), Демоњић 7, Јерковић 7 (Киш), Ђекановић 7 (Ћулибрк).

Пролетер је на гостовању у Суботици заслужено победио борбену екипу домаћина. Голови су пали у другом полувремену када је гост остао са десет играча, пошто је искључен Демоњић.

С. Ст.

Панонија - Раднички (Б) 1:1 (0:0)

ПАНОНИЈА: Стадион Паноније, гледалаца 100, судија: Вукановић (Суботица), стрелац: Тутић у 70. за Панонију, Бабић у 59. минуту за Рраднички. Жути картони: Марић, Токоди (Панонија), Лазић, Бабић (Раднички). Црвени картон: Гвозденовић (Панонија).

ПАНОНИЈА: Живков 7, Виславски 7, Мезеи 7 (Тутић 8), Папрић 7, Гвозденовић 6, Калинић 7, Јанковић 7, Токоди 6, Марић 7 (Кандић 6), Бањеглав 7, Беговић 7, Перазић 7.

РАДНИЧКИ: Мерковић 7, Пешић 7, Јањић 7, Шопер 7, Петковић 7 (Станар 6), Бабић 8, Корпонајић 7, Лазић 7, Михајловић 7, Црномарковић 8, Лебовић 7. Бајмочани су водили на Панонији. После соло продора Шопера, Бабићу није било тешко да лопту убаци у мрежу. Панонија је изједначила у 70. минуту преко резервисте Тутића након грешке госујуће одбране. Ипак, нешто агилнија игра домаћих у самом финишу, али резултат се није променио.   С. Ст.

Пролетер (РС) - Његош 1:1, Суботица - Пролетер (Њ) 0:4, Обилић - Врбас 1:0, Сента - Сутјеска 3:1, Панонија - Раднички 1:1, Виноградар - Напредак 2:0, Јадран - Хоргош 3:1, Бајша - Искра 6:0.

1. Искра                     8      7      0      1      33:10        21

2. Бајша                     8      6      0      2      26:10        18

3. Обилић                  8      6      0      2      21:18        18

4. Пролетер (Њ)        8      5      1      2      15:8  16

5. Виноградар           8      4      2      2      13:13        14

6. Врбас                     8      3      4      1      14:5  13

7. Сента                     8      3      2      3      15:13        11

8. Јадран                   8      3      2      3      15:18        11