Суботичка лига: Змајевчани спасли бод у финишу

Иако без присуства публике, утакмица је живом, динамичном игром, нарочито у првом полувремену обиловала лепим акцијама.
Л. Киш/ Моменат са утакмице у Змајеву

Обилић - Србобран 1:1( 0:1)

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреационом центру, без присуства публике, судија Атељевић (Мартонош). Стрелци: Гаџић у 88. за Обилић, а Зељић у 38. минуту за Србобран. Жути картони: Гленџа, Перендић, Ходоницки, Кењи (Србобран). Црвени картони Анђић (Обилић), Берић (Србобран).

ОБИЛИЋ (З): Вучетић, Миловац, Кнежевић, Анђић, Стојановић (Марковић), Буквић (Узелац), Половина (Хевер), Гаџић, Кресоја, Живојнов, Калајџија.

СРБОБРАН: Бабин, Зељић, Ходоницки, Берић, Кењи, Клипић, Перендић, Радојковић, Видаковић, Тешановић, Гленџа.

Гости су били бољи, нарочито у првом полувремену, имали више шанси а у 38. минуту несмотреност домаћих који су рекламирали непостојећи офсајд вешто је искористио десни бек гостију Зељић и сместио лопту иза Вучетићевих леђа. У другом полувремену Змајевчани су заиграли знатно организованије, сабили Србобранце у шеснаестерац али мрежа Бабина као да је била зачарана.

У 75. минуту Берић је преоштро стартовао над Живојновим, створила се гужва на ивици терена, дошло  је до гуркања а судија је Берићу доделио директан црвени картон док је играч домаћих Анђић црвени картон добио због другог жутог картона. У 88. минуту лепу акцију Обилића на ивици шеснаестерца гостију Гаџић завршава јаким и оштрим шутем сместивши лопту под пречку и поравнава резултат.

Л. Киш

Раднички - Пролетер (РС) 0:0

БАЈМОК:  Стадион Спортски центар, судија: Рогановић (Ловћенац).

РАДНИЧКИ: Лебовић 7, Станар 7, Д. Шарчевић 6, Др. Шарчевић 6, Војнић 6,5, Јањић 7, Шопер 7 (Маревић 7), Кекезовић 7, Рајић 7, Лазић 7, Ђурић 6 (Чеклић 6).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић 7, Величковић 7, Готовац 6 (Јовановић 6), Дабић 6, Сивчевић 7, Јешевац 6, Бојкић 6, Матиженски 6, Филиповић 7, Зорић 6 (Ћирић 6), Нешковић 6.

Фудбалери Радничког пропустили су прилику да освоје сва три бода на свом терену. Домаћин је играо добро, имао неколико шанси, али нападачи су били непрецизни. Најбољу шансу је имао Рајић у 65. минуту када је са 18 метара шутирао, а голман Мирковић избацио лопту у корнер. Гости су узвратили преко Филиповића, али Лебовић је био сигуран. На крају утакмица је завршена без голова.

С. Ст.

Препород - Јадран 1:0, Напредак - Сутјеска 3:1, Искра - Пролетер (Њ) 3:4, Панонија  - Обилић (НК) 1:3, Слога - Његош 1:4, Раднички - Пролетер (РС) 0:0, Сента - Ђурђин 3:2, Обилић (З) - Србобран 1:1.