Војвођанска лига – исток: Пета победа Кикинђана

Кикинда - Борац (С) 4:1 (2:1)
lopta_u_mrezi_1

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 150, судија: Радуловић (Елемир), стрелци: Д. Вукобрат у 9. и 48. Крџалин у 25. Ђукић у 52. за Кикинду, а Арсенијевић у 32. минуту за Борац. Жути картони: Малиџан, Маринковић, Јоковић, Матијашевић (представник клуба) (Борац).

КИКИНДА: Хајровић 7, Кнежевић 7, Илић 8, Крџалин 7, Кресоја 8, Рељић 8, Вокић 8, Детари 7 (Утржан 7), Ђукић 8 (Кукић), Лаништанин 7, Д. Вукобрат 8 (Красин).

БОРАЦ: Николовски 6, Јовић 6 (Нинић), Јоковић 6, Арсенијевић 7 (Мариновић 6), Ђукановић 6, Текијашки 6, Малиџан 6, Бајић 6, Ђукић 6, Стојиљковић 6, Вуковић 6 (Зарић 6).

Фудбалери са Градског стадиона забележили су и пету узастопну победу. Мрежу голмана гостију начео је већ у 9. минуту својим првим поготком искусни Данило Вукобрат. Резултат је повећао Крџалин у 25. минуту а гостујући играч Арсенијевић је у 32. минуту унео неизвесност у меч.

У наставку игре далеко боље су се показали домаћини на терену. Већ у 48. минуту Данило Вукобрат је поново погодио мрежу гостујућег голмана Николовског, а у 52. минуту у листу стрелаца уписао се и Ђукић.

М. Секулић

Младост (О) – Банат (Ч) 0:0

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца: 100. Судија: Рунић (Житиште).

МЛАДОСТ:  Луковић -, Антић 7 (Гиговић 7), Симоновић 7, Павловић 7, Граовац 7, Целин 7, Петровић 7 (Лазиница), Пештерац 7, Савков 7 (Додић 7),  Јавор 7, Јуриша 7.

БАНАТ: Савков 8, Ракић 7, Радојчић 7, Милић 6,5, Цукић 7, Бајкин 6,5, Добрић 7, Дивљачки 6,5 (Кустриновић -), Марковић 6,5 (Радовановић -), Јовановић 7 (Ковач –), Максимовић 7.

Домаћи фудбалери имали су потпуну инцијативу и стварали су прилике, али је гостујући голман Савков био несавладив. После одмора Јавор, Пештерац, Гиговић погађали су стативу и пречку, али лопта није хтела у мрежу.

Б. Стојковски

Нафтагас - Црвена звезда 5:0 (1:0)

ЕЛЕМИР: Игралиште Нафтагаса, гледалаца 300, судија: Грујић (Вршац), стрелци: Бакош у 41. и 50. Попов у 48. Петров у 75. и Аћимов у 85. минуту.

НАФТАГАС: Бачан 7, Штрбац 7, Попов 8 (Д. Дабић), Марков 7, Р. Дабић 7, Петров 8, Бакош 8 (Аћимов 8), Самарџић 8, Степанов 8, Панић 8, Барањи 8 (Кондић 8).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 6, Томин 6, Томас 6, Клаћ 6 (Ђуричин 5), Бојановић 6, Данојевић 6 (Вукмировић 6), Ђорђевић 6, Раденковић 6, Кубуровић 6, Јефтенић 6, Шаренац 6.

„Нафташи” забележили су и четврту победу у овој сезони, а „жртва” им је овога пута била екипа Црвена звезда из Вовјводе Степе.  Мрежу гостујућег голмана Ћирковића начео је Бакош у завршници првог дела игре. У наставку у листу стрелаца уписао се и Попов, а само два минута касније Бакош поново савладао голмана гостију Ћирковића.  До краја меча постигнута су још два гола.

М. Секулић

Јединство (НБ) – Пролетер 0:0

НОВИ БЕЧЕЈ:  Стадион крај Тисе, гледалаца: 100. Судија: Јоцић (Книћанин). Жути картони: Малеш, Јосовић,  (Јединство), Бобић, Томић, Грбић  (Пролетер).

ЈЕДИНСТВО (НБ): Баркоци -, Докман 5, Најгрин 7, Матић 6, Киурски 5, Малеш 6, Н. Пецарски 5 (Лалић -), С. Станковић 5, Месарошки 6, Јосовић 6, Ћулум 5 (Врањеш 5), Видић – (Јосовић 5)

ПРОЛЕТЕР: Тодоровић 6, Гатејанц 5, Миковић 6, Бобић 5, Томић 5 (Јевтић 5), Ђорђевић 6, Ракић 5, Настановић 5, Ивановић 5 (Караклић 5), Побра 5 (Милошевић 6), Грбић 6.

У незанимљивој утакмици домаћи фудбалери су пропустили две сјајне прилике да постигну гол. У првом полувремену ударац Докмана одбранио је Тодоровић, док је у завршници Киурски био сам испред голмана, али је лопту послао крај гола. Гости су све подредили одбрани, да би у последњем минуту, из контранапада, пропустили прилику да дођу и до три бода.

Ст. Давидовић

Крајина - ЖАК 3:2 (1:2)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, гледалаца 150, судија: Јанковић (Панчево), стрелци: М. Милошевић у 22. и 58. Ковачевић у 47. за Крајину, а Коцкар у 23. и Кочиш у 34. минуту за ЖАК.

КРАЈИНА: Ђ. Родић 7, Ковачевић 7, Јухас 8, Мирчетић 7 (Ференци 7), Вучковић 7, М. Милошевић 9, Б. Иванчевић 7 (Косановић), Вукоје 7, Богић 7, М. Иванчевић 7 (Стојаковић 7), Алексић 8.

ЖАК: Митровић 7 (Томашевић 7), Надлачки 6, Латковић 6, Бербаков 7, Ратко 7 (Пајкин), Јанков 7, Кочиш 8, Радивојац 8, Коцкар 7, Крнић 7 (Чубрило 7), Фућак 7.

Домаћин је повео у 22. минуту поготком Милоша Милошевића после употребљиве лопте Јухаса.  Недуго потом гости су преко Стефана Коцкара изједначили резултат,  да би у 34. минуту гостујући играч Данијел Кочиш успео је да убаци лопту иза леђа домаћег голмана Родића.

Само што је почело друго полувреме грешку у одбрани „железничара” искористио је Немања Ковачевић. Одлука је пала после  корнера. „Заспали” су одбрамбени играчи из Кикинде, а то је искористио Милош Милошевић и лопту главом послао иза леђа гостујућег голмана.

М. С.

Јединство (БК) - Будућност (СЦ) 2:0 (0:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште „Ђуро Будимир Баџо”, гледалаца 200, судија: Ковач (Мокрин), стрелци: Васиљевић у 54. (аутогол), Ђорић у 87. минуту.

ЈЕДИНСТВО (БК): Ђурић 9, Ковачевић 8, Дапчевић 8, Бјелица 8, Радишић 7, Зекановић 7, Кораћ 7, Јаворина 7 (Грбан 7), Лојпур 7 (Ђорић 8), Вукоје 7 (Матић), Ановић 8.

БУДУЋНОСТ: Марић 8, Васиљевић 6, Прокин 7, Топић 7, Аранитовић 7, Татић 7 (Салма), Перин 7 (Ђукановић), Ковачевић 7, Јованцић 7, Прпа 6, Стојичић 6.

Фудбалери лидер на табели теже него што се очекивало дошли су до шесте победе у првенству. Гости из „Ђуриног села” имали су теренску иницијативу у првом делу игре, стварали прилике, пре свега Аранитовић и Прпа, али је голман домаћина Слободан Ђурић био на висини задатка.

У наставку игре фудбалери Јединства активније су кренули према голу гостујућег голмана Марића, али нису успевали да га савладају. То је ипак успело његовом одбрамбеном играчу Васиљевићу који је набачену лопту у казнени простор уместо да је избије у поље главом, сместио иза његових леђа. У самом финишу сусрета резервиста домаћина Ђорић постигао је погодак вредан три бода.

М. С.

Слога - Раднички (С) 5:1 (2:1)

ПЛАНДИШТЕ:  Стадион Слоге, гледалаца 150, судија: Милосављевић (Ковин), стрелци: Вукомановић у 12. Цветићанин у 31. Зоретић у 51. и 90. Радић у 78. за Слогу, а Дубљевић у 35. минуту за Раднички. Црвени картон: Ковачевић (Раднички).

СЛОГА: Стевановић 8, Прица 8 (Алберт), Ангеловски 8, Цветићанин 8, Црногорац 8, Вукомановић 8 (Кнежевић 8), Спремо 8, Зоретић 9, Коруба 8, Радић 8 (Маријановић 7), Стефановски 8.

РАДНИЧКИ: Сучу 6, Марков 6, Н. Магочевић 6 (Б. Росић 6), Огњеновић 6, Ковачевић 5, Пурић 6, Милош 6, Радуловић 6, Дубљевић 7, Унгур 6 (Колдан 6), М. Магочевић 6. Мрежу Сучуа начео је Вукомановић у 12. минуту, а на 2:0 повећао је Цветићанин. Гости из Сутјеске преко Дубљевића успели су да смање резултат.

У наставку су играчи из Пландишта били надмоћнији и то реализовали са три поготка. Зоретић и Радић су повећали вођство а  у последњем минуту Зоретић је поставио коначан резултат.

М. С.

Нафтагас - Црвена звезда (ВС) 5:0, Кикинда - Борац (Ст) 4:1, Крајина - ЖАК 3:2, Јединство (НБ) - Пролетер (БК) 0:0, Јединство (БК) - Будућност 2:0, Слога - Раднички (С) 5:1, Бегеј - Слобода 1:5, Младост (О) - Банат (Ч) 0:0.

1. Јединст. (БК)       7      6      1      0      13:5  19

2. Кикинда                7      5      0      2      22:9  15

3. Слобода                7      4      2      1      21:8  14

4. Нафтагас               7      4      2      1      19:8  14

5. Пролетер (БК)        7      4      1      2      12:11        13

6. Младост (О)            7      3      3      1      14:8  12

7. Крајина                    7      3      2      2      16:13        11

8. Банат (Ч)                 7      3      2      2      11:12        11