ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Пуне трибине за реми

Козара - Слобода 1:1 (0:0)
lopta fudbal pix

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца 250, судија: Б. Миливојев (Алибунар), стрелци: Спахић у 77. (из пенала) за Козару, а Ковачевић у 51. минуту (из пенала) за Слободу. Жути картони: Томић, М. Бунић, Пенавски (Козара), Д. Ћосић, Д. Марковић (Слобода).

КОЗАРА: Шево, Детари 7, Кнежевић ,5 (Петровић 6,5), Томић 7, М. Бунић 7, Рофа 6,5 (Мисић 6,5), Б. Бунић 7, Стојков 6,5, Пенавски 7,5, Француски 7, Зељковић 6,5 (Спахић 7).

СЛОБОДА: Ђаковић 7, Богојевић 6,5, Д. Марковић 6,5, Галић 6,5, Поповић 7, Вокић 6,5, Цвијановић 7, Ђорић 6,5 (Радулашки 6), Д. Ћосић 6,5 (Лисица 6), Ковачевић 7, Јовандић 75.

У судару комшија домаћин је био ближи тријумфу.  Козара је имала нешто више од игре и још две сјајне прилике да матира голмана Ђаковића, иначе, дугогодишњег чувара мреже Великоселаца. Новокозарчани су били близу тријумфа, али у завршници меча после једног центаршута Француског, лопта је погодила у руку Д. Ћосића па је не баш много сигурни арбитар Миливојев из Алибунара показао на белу тачку. Спахић је био сигуран реализатор најстроже казне.

П. Трнић

Будућност - Раднички 3:0 (2:0)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, гледалаца 100, судија: Н. Сантрач (Павлиш), стрелци: Ковачевић у 15. Влаучин у 43. (из пенала), и Марков у 49. минуту. Жути картони: Кондић, Ј. Томин, Савин (Будућност), А. Динић и М. Дивнић (Раднички).

БУДУЋНОСТ: Живков, Кондић 7 (Радојичић 6,5), Станић 7, Терзин 7,5, Ковачевић 7,5 (М. Томин), Влаучин 8, Ајдарић 7, Савин 7, Ј. Томин 7, Вучковић 7 (Перин), Марков 8.

РАДНИЧКИ: А. Дивнић 5,5 (Рнић 7), Јованов 6, Секулић 6,5, Бицуљевић 6,, М. Дивнић 6, Делиблаћанин 6,5 (Милосављевић), Вујасиновић 5 (Цвијић 6), Китић 5,5, Бабић 6, Миланковић 5,5, Стојковић 6.

Гости из Ковина нису успели да се одбране и захваљујући добрим одбранама голмана Рнића, избегли су тежи пораз. У 15. минуту, после корнера и одбијене лопте из гужве, Ковачевић је био прецизан.

М. Р.

ЖАК - Бегеј 1:5 (1:3)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 150, судија: Радуловић (Елемир), стрелци: петровић у 8. за ЖАК, Куч у 30. и 40. Петров у 45. и 70. и Чабрило у 54. минуту за Бегеј.

ЖАК: Батанчев 6, Важић 5,5 (Врбашки), Петровић 6,5, Утржен 6, Ратко 6, Лабус 5 (Шанта), Бербаков 5,5, Баба 5,5, Лакић 6, Раду 5,5 (Секереш 5), Ходик 6 (Малогајски).

БЕГЕЈ: Трифуновић, Чабрило 7, Умићевић 7,5, Грбич 7, Куч 7,5, Петров 7,5 (Новаковић), Николић 7, Штрбац 7 (Обренић), Бранков 7,5 (Милин), Рапајић 7, Кубуровић 7,5.

Када је у 8. минуту домаћин преко Петровића повео изгледало је да ће кикиндски железничари бити тврд орах за момке из Житишта. Међутим, већ после пола сата игре дошло је све на своје место.

П. Трнић

Војводина - БАК 10:0 (4:0)

ПЕРЛЕЗ: Игралиште Војводине, гледалаца 200, судија: М. Чачић (Ковин), стрелци: Малбашки у 12. Милановић у 25. М. Шушњар у 36. 41. и 54. Козић у 66. 70. 81. 84. и 89. минуту.

ВОЈВОДИНА: Савић, Јешић 7,5 (Рудић 7), Богдановић 8, Калајџија 8, Малбашки 7,5 (Кнежеви 7), Милановић 7,5 (Козић 8,5), Чићик 7,5, Кујунџић 7,5 (Бартош 7), М. Шушњар 8, Миклић 7,5, Радишић 7,5 (А. Шушар 7).

БАК: Седљак 5, Бекировски 5, Марић 6 (Лекић 5), Старовић 5, Симић 5, Анђелић 5, Краћуњел 5,5, Моторов 6, Чолак 5, А. Југњић 5 (Трифуновић 5), Д. Југњић 5.

У лаганом ритму фудбалери Војводине до врха су напунили мрежу Белоцрквана.

Ж. М.

Полет - Јединство (БК) 3:0 (1:0)

ИДВОР: Стадион Полета, гледалаца 150, судија: К. Ковач (Мокрин), стрелци: Ковачевић у 25. Скокна у 68. и Павловски у 77. минуту.

ПОЛЕТ: Томић 7,5, Танасковић 7,5 (Павловски 7,5), Латковић7,5, Јаћимовски 7, Брајковић 7, Ђуричић 7,5, Васић 7, Павловић 7, Марковић 7, Скокна 8 (Страка), Ковачевић 7 (Младеновић).

ЈЕДИНСТВО: Савков 7, Грбан 7 (Миљуш 6,5), Кораћ 7 (Маринац 6,5), Ковачевић 6,5, Коцкар 7, Зекановић 6,5 (Вујановић), Јефтић 7, Митровић 7 Вукојевић 6,5), Пушкаш 6,5, Кенџа 6,5, Дучић 7.

У занимљивој утакмици домаћини су повели у 25. минуту, када је Михајло Ковачевић натрчао на одбијену лопту и погодио мрежу.У другом делу Никола Скокна је удвостручио је предност, да би у 77. минуту Павловски искористио одбитак и поставио коначан резултат.

Русанда - Борац 2:1 (1:0)

МЕЛЕНЦИ: Стадион поред Бање, гледалаца 150, судија: Б. Царић (Сомбор), стрелци: Митровић у 10. Руњевац у 50 (из пенала) за Русанду, а Гиговић у 64. минуту (из пенала) за Борац.

РУСАНДА: Мијатов 7, Петров 6,5, Ољача 7, Попов 7 (Јанковић 6,5), Митровић 7,5 (Давидов), Станковић 7, Видић 7, Зорић 7,5, Ружић 7 (Вукоје 7), Стеванов 7,5, Руњевац 8.

БОРАЦ: Лапић 7, Петковић 6 (Мађаров 6,5), Луковић 6,5, Туркаљ 7, Јанкулов 6,5, Јосимов 6 (Делић 6,5), Гиговић 7, У. Лукић 7, Ђурковић 6 (С. Лукић), Јовановић 6, Петровић 6,5.

Меленчани су заслужено освојили три бода и у вођство дошли већ у 10. минуту када је искусни Попов одлично упослио Митровића који је изашао испред голмана и погодио угао. После прешкраша над Стевановим, судија Царић је показао на пенал, а искусни Руњевац био је прецизан и донео предност од 2:0. Гости су смањили предност у 64. минуту када је руком играо један од домаћих дефанзиваца и Гиговић је био прецизан са беле тачке за коначних 2:1.

А. П.

Младост (О) - Црвена звезда 2:0 (0:0)

ОМОЉИЦА: Стадион Младости, гледалаца 100, судија: Н. Марков (Зрењанин), стрелци: Старчевић у 59. Радосављевић у 80. минуту.

МЛАДОСТ: Тодоровић 7, Точиловац 7 (Максимовић 7), Лунц 7 (Стошић), Додић 7 (Радосављевић 7,5), Целин 7,5, Вучинић 7, Вукајловић 7 (Ковачевић 7), Кљештан 7, Станковић 7, Војновић 7, Јеремић 7 (Старчевић 7,59.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишков 7, Миркоњ 6, Рељић 6,5, Јанков 6, Попесков 6,5 (Кнежевић), Чуданов 6,5 (Ковачевић 6), Терзин 6, Зечевић 6, Чубрило 6,5, Кресоја 6,5 (Новковић 6), Бајић 6,5.

Још једна добра игра екипе тренера Петра Дивнића и три бода у борби за виши ранг. Домаћини су у првом делу имали више од игре, али мрежа је остала нетакнута.

У наставку је домаћин појачао ритам и у 59. минуту Старчевић је погодио за вођство. Пред крај сусрета Никола Радосављевић удвостручио је предност и поставио кочана резултат.