Војвођанска лига – исток: Силовити Кикинђани

Јединство (НБ) - Кикинда 0:3 (0:1)
fudbalska lopta

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца 250. Судија: Богдановић (Зрењанин). Стрелци: Красин у 40. и 86, Кресоје у 85. минуту. Жути картон: Илић (Кикинда).

ЈЕДИНСТВО: Влашкалин 7, Њагрин 6, Иванчев 7, Еремић 6, Кораћ 6, Терзин 6, Н. Пецарски 6 (Бошков -), Дрљача 7,  Месарошки 6 (Весков -), Јосовић 6, Станковић 6

КИКИНДА: М. Вукобрат 7, Штеванов 6, Спахић 7, Тодоров 6 ( Д. Вукобрат -), Илић 7, Кресоје 8 (Радивојац -), Красин 8, Ђукић 7, Утржан 7, Црномарковић 8, Бугарски 6

Водећи тим „Истока“ оправдао је улогу фаворити и  крај Тисе није дозволио никакво изненађење. Од самог старта Кикинђани су се определили за офанзиву, да би већ у 3. минуту уздрмали оквир гола.

Теренску иницијативу крунисао је Андреј Красин, који је претрчао одбрану домаћих и рутински савладао Влашкалина. У наставку водила се равноправна игра све до 85. минуту, када је Стефан Кресоје, из слободњака са 18 метара постигао „евро“ гол, лопту је сместио у сам десни угао и тако измамио аплаузе објективне домаће публике.

Минут касније, непосредно што је ушао у игру, Данило Вукобрат је прошао по десној страни и потом несебично упосли Красина, који поставља коначан резултат.

Ст. Давидовић

Пролетер – Полет 4:1 (3:0)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Стадион Пролетера, гледалаца 200, судија: Милошевић (Банатски Брестовац), жути картони: Томић (Пролетер), Цвијан ( Полет), стрелци: Ракић у 19, Миковић у 39, Вукајловић у 45. и 61. за Пролетер , а Драганов у 75. минуту(из пенала) за Полет.

ПРОЛЕТЕР: Зековић 7, Побра 7, Бабић 7, Миковић 7, Николић 7, Р. Јевтић 7, Ракић 7, Томић 7 (Ђокић 7), Ђорђевић 7, С. Јевтић 7, Вукајловић 7 (Клабец 7).

ПОЛЕТ: Ковач 6, Н. Зорић 6, Алмаши 6, Сакал 6, Адамовић 6, У. Зорић 6, Барбат 6 (Владимиров 6), Инђић 6, Драганов 6,5, Јеличић 6 (Хун 6), Јарић 6 (Цвијан 6).

Већ у 19.минуту Ђорђевић је са десне стране упослио брзоногог Ракића, који је погодио мрежу голмана гостију. Потом је Ђорђевић био сам очи у очи са голманом Полета , али шутирао је право у руке Ковача. Уследила је велика прилика гостију, али се С Јевтовић испружио колико је дуг и избацио лопту.

Одбрамбени играчи Пролетера често су се убацивали  у напад. Тако је после набачене лопте Миковић једноставно закуцао лопту у мрежу. И у самој завршници првог полувремена Вукајловић је са 20 метара упутио снажан шут и она је завршила умрежи гола Полета.

Већ после петнаестак минута Вукајловићу је са десне стране лопту додао Ђорђевић, а овај је зналачки повисио резултат.

У 75 минуту лопта је погодила у руку Миковића, судија је досудио пенал за госте, а сигуран реализатор је био капитен Полета Драганов.

Р. Јовановић

ЖАК - Раднички (С) 2:0 (1:0)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца око 400, судија: Рунић (Житиште), стрелац: Д. Ивановић у 25. и 90. минуту. Жути картони: Кнежевић, И. Фућак, Чекић (ЖАК), Томин (Раднички). Црвени картон: Томин (Раднички), искључење тренера Манојловића (Раднички).

ЖАК: Хајровић 7, Важић 7, Фејеш 7 (Б. Фућак 7), Момчилов 7, Кочиш 7 (Киурски 7), Д. Ивановић 8, Чекић 8, Кнежевић 7, Ратко 7, И. Фућак 7, Ружић 7 (Месарош).

РАДНИЧКИ: Чанак 7, Вуковић 6, Перовић 6, Милош 6, Томин 5, Радмиловић 6, Кордар 6 (Зорејић), Милошевић 6 (Ћирковић 6), Радуловић 6, Рајић 6.

Фудбалери кикиндског ЖАК-а већ шест кола не знају за пораз. Домаћин је оба гола постигао из прекида игре. У 25. минуту капитен железничара извео је слободан ударац са неких 30 метара, лопта је на петерцу гостију дошла до првог стрелца домаћина Дејана Ивановића коме није било тешко да главом погодио циљ.

У наставку игре гости су били близу да изједначе, док је тим са Вашаришта своју прилику тражио из контра напада. У 90. минуту изведен је корнер. Лопта је поново пала испред Ивановића који са неких пет-шест метара јаким шутем је постигао свој други погодак. Након примљеног гола гостујући играч Томин неспортски је реаговао, па га је судија искључио. Гостујући играчи су опкололи судија,па је уткамица била у прекиду.

М. С.

Слобода - Бегеј 6:1 (1:1)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”, гледалаца око 200, судија: Бјелић (Зрењанин), стрелци: Галић у 10. Вокић у 49. Гавриловић у 55. Војводић у 59. и 90. Узелац у 75. за Слободу, а Шаренац у 39. минуту за Бегеј.

СЛОБОДА: Митровић, О. Ћулибрк 7, Јовандић 7, С. Ћулибрк 8, Галић 7 (Д. Марковић 7), Цвијановић 8, Гавриловић 8, Коцкар 7 (Вукмировић), Ж. Попов 7 (Узелац 7), Војводић 8, Вокић 8.

БЕГЕЈ: Пустињаковић 6, Дубљевић 5, Мијатовић 6, Танга 5 (Марков 6), Станојевић 6, Бакош 6, Ћурћија 5, Нинковић 6, Вукоје 6, Шаренац 7, Лончарски 5 (Раденковић), Умићевић 6.

Домаћин је повео већ у 10. минуту лепим поготком младог Николе Галића који је одбијену лопту сместио иза леђа голмана гостију из Житишта. У 32. минуту досуђен је једанаестерац за Новокозарчане, лопту је наместио Војводић, али је голман Пустињаковић укротио његов ударац. Пред крај првог дела гости су преко Шаренца успели да изједначе резултат. Само што је почело друго полувреме, домаћин је преко Вокића повео, а потом су се голови ређали један за другим.

М. Секулић

Вршац јунајтед - Козара 1:0, Јединство (БК) - Будућност 3:0, Војводина - Раднички (К) 3:1, ЖАК - Раднички (С) 2:0, Слога - Младост (О) 3:2, Пролетер - Полет 4:1, Јединство (НБ) - Кикинда 0:3, Слобода (НК) - Бегеј 6:1.

1. Кикинда          8      6      2      0      21:5  20

2. Вршац ј.          8      5      2      1      15:6  17

3. Војводина       8      5      2      1      11:3  17

4. Слобода (НК) 8      5      1      2      18:6  16

5. ЖАК                8      4      2      2      17:11        14

6. Козара            8      4      1      3      11:4  13

7. Пролетер        8      4      1      3      14:17        13

8. Једин.(БК)      8      3      2      3      14:8  11