Војвођанска лига – исток: Великоселци у Српској лиги

Два кола пре краја првенства Великоселци су освојикли прво место и на јесен играће у Српској лиги, група Војводина.
fudbal, pixabay

Будућност - Козара 3:3 (0:2)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, гледалаца око 200, судија: Ћировић (Вршац), стрелци: Ђукић у 57. (из пенала), 73. и 75. за Будућност. Бунић у 21. Н. Ђаковић у 42. Ивановић у 50. минуту за Козару. Црвени картон: Милош, Зечевић (Козара).

БУДУЋНОСТ: Мартић 6, Васиљевић 8, Лаништанин 7, Аранитовић 7, Вукоје 7 (Мојловић), Перин 7 (Салма 7), Јованић 8, Ђукић 9, З. Спахић 7, Прпа 7, Стојчић 7 (Крџалин 7).

КОЗАРА: М. Ђаковић 6, Ми. Зечевић 7, Ивановић 8, Т. Бјелановић 7, Бунић 7 (Лисица), Рељић 7, Н. Ђаковић 8 (М. Зечевић), Чекић 7, Зељковић 7, А. Петровић 7, Чуданов 7.

Јунак сусрет био је Небојша Ђукић са три постигнута поготка. Гости су повели у 21. минуту поготком Бунића, који је шутирао, лопта је на својој путањи, ударила у бусен и преварила голмана Мартића. Два минута пре одласка на одмор Великоселци су постигли и свој други поготак преко Невена Ђаковића. Само што је почело друго полувреме у листу стрелаца уписао се и Дејан Ивановић.  Домаћин се нису предавали и до краја успели су да изједначе.

М.  Секулић

Раднички (К) – Пролетер (БК)  1:3 (0:1)

КОВИН: Игралиште Радничког, гледалаца: 100. Судија: Милошевић (Банатски Брестовац). Стрелци: Дробњак у 81 за Раднички, Алексић у 36, Миковић у 78, Ракић у 90 минуту за Пролетер.

РАДНИЧКИ: Алавања 7, Рађеновић 7, Секулић 6,5, Ћеха 6,5, Дробњак 7,5, Симић 7, Драгић 6,5 (Бицуљевић 6,5), Костић 7, Шарановић 7, Пејић 7.

ПРОЛЕТЕР:  Илић 7, Кристијан 7 Миковић 7, Бобић 7, Томић 6,5, Ђорђевић 6,5 (С.Јевтић -), Ракић 8, Алексић 7,5, Петронијевић 7,5, Р.Јевтић 7,5, Стефановић 6,5.

Ковинци још једном су разочарали и гости из Банатског Карловца су однели бодове. У првом полувревену домаћи фудбалери имали су период добре игре, али су гости дошли у вођство голом Алексића. У другом полувремену гости после добре акције поготком Миковића удвостручили предност. Дробњак је смањио предност гостију, међутим у последњем минуту гости су преко Ракића  стигли до сигурне победе.

Б. Стојковски

Војводина - Раднички (С) 2:2 (2:0)

ПЕРЛЕЗ: Игралиште Војводине, гледалаца 100, судија: Бибин (Зрењанин). Стрелци: Нинић у 3. и 37. за Војводину, а Станић у 64. и Огњеновић у 76. (из пенала) минуту  за Раднички.

ВОЈВОДИНА: Магда 7, Ранков 7 (Гинић), Станојевић 7, Богдановић 7, Јефтићш 7 (Кнежевић), Н. Нинић 8, Живанов 7, Шемић 7 (Пешић), Гајски 7, Влаучин 7, Малбашки 7.

РАДНИЧКИ: Загорац 7, Марков 7, Лојпур 7, Н. Магочевић 7 (Радуловић), Огњеновић 7, Ковачевић 7, Станић 8, Дубљевић 7, Унгур 7 (Козић 8), Милош 7, М. Магорчевић 7 (Б. Росић).

Домаћин је повео већ у 3. минуту првим од два погодка Владимира Нинића, а гости су имали прилику да поравнају преко Огњеновића, међутим како то по фудбалским правилима бива, за овај промашај кажњени су другим голом, а постигао га је Нинић. У наставку гости из Стујеске показали су већу жељу, па су тако у 64. минуту преко Станића успели да постигну погодак. У 76. минуту у казненом простору лопта је ударила у руку једног домаћег играча и судија је показао на белу тачку. Сигуран реализатор најстроже казне био је Огњеновић.

М. С.

Крајина - Јединство (БК) 2:3 (1:0)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, гледалаца 200, сдуија: Милосављевић (Ковин), стрелци: Ковачевић у 7. 90. за Крајину, а Зекановић у 72. и 83. Ђорић у 86. минуту за Јединство.

КРАЈИНА: Бодржан 7, Ференци 7, Кукољ 7, Грмуша 7, Ковачевић 8, Јухас 8, Мирчетић 7, Б. Вучковић 7, Вукоје 7 (Косановћ 7), Богић 8, Живојиновић 7 (Грубор 7).

ЈЕДИНСТВО: Томић 7, Дапчевић 7, Бицок 7, Иванчевић 7, Радишић 8, Живанов 8, Ђорић 8, В. Зекановић 9, Кораћ 7, Јаворина 7, Бабић 7 (Д. Кнежевић).

Гости из Банатског Карађорђева заслужено кући носе три бода.  Домаћини су повели већ на почетку првог дела игре поготком Ковачевића, а у у 72. минуту својим првим поготком Зекановић је успео да поравна резултат. Десет минута касније другим голом успео је да доведе своју екипу у вођство. Ђорић се у 86. минуту постигао погодак а Ковачевић је у 90. минуту својим голом успео да смањи резултат.

М. С.

Слобода - ЖАК 2:4 (0:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца око 100, судија: Попов (Зрењанин), стрелци: Коцкар у 59. и Ратко у 68. за Слободу, а Ћирић у 47. 76. 78. и 83. минуту за ЖАК.

СЛОБОДА: Ковач 6 (А. Јованић), Ратко 7, Јовандић 7, Богојевић 6 (Цвијановић), М. Спахић 7, Коцкар 7, Ж. Попов 7, Војводић 6, Ћосић 7, Лолић 6, Мајкић 6.

ЖАК: Митровић 6, Надлачки 6 (Чубрило), Латковић 7, Бербаков 7, Јанков 6, Вокић 6, Ћирић 8, Радивојац 7, Гавранов 6, Ђурђевић 7, Ратко 6.

Чак шест голова и то другом делу игре забележено је у овом општинском дербију, а победа је припала гостујућем тиму са Вашаришта. И поред неколико прилика гледаоци нису имали да виде погодак у првом делу, јер су се стрелци „успавали”.

Само што је почело друго полувреме први стрелац железничара Борис Ћирић успео је да матира домаћег голмана, али је Коцкар успео да поравна резултат. У 68. минуту Слобода је поготком Ратка повела, а потом следи прави серијал од три поготка Ћирића.

М. С.

Кикинда - Слога 4:3 (3:1)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 120, судија: Радуловић (Елемир), стрелци: Красин у 6. Илић у 16. и 68. и Стојисављевић у 23. за Кикинду, а Радић у 45. Цветићанин у 61. и Вукомановић у 79. минуту за Слогу. Жути картони: Илић, В. Китановић (Кикинда), Димитријевић, Вукомановић (Слога).

КИКИНДА: М. Вукобрат 7, Важић 7, Кнежевић 7, Илић 8, Утржен 7, В. Китановић 7, Красин 7, Рељић 7, Стојисављевић 8 (Миливојевић), Савић 7 (Нешић 7), Д. Вукобрат 7 (Кењало).

СЛОГА: Стевановић 6, Ташевски 6, Димитријевић 6 (Коруга 7), Прица 7, Радић 7, Лазаревић 6, Црногорац 6, Вукомановић 7, Стефановски 6, Цветићанин 7, Спремо 7.

Победом у овом мечу Кикинђани су обезбедили опстанак. Врло брзо домаћи су повели са 3:0. Прво је мрежу младог голмана гостију начео Красин у 6. минуту након што је добио употребљиву лопту од  Стојисављвића. Потом је искусни Радован Илић ударцем главом погодио мрежу, а у 23. минуту у листу стрелаца уписао се и Стојисављевић. У самом финишу првог дела гости су из корнера преко Радића смањили резултат.

У наставку игре гости из Пландишта успели су поново да постигну погода, а стрелац је био Цветићанин. Неколико минута касније Радован Илић након набачене лопте главом био прецизан,а гопсти су успели само да смање резултат.

М. С.

Крајина - Јединство (БК) 2:3, Војводина (П) - Раднички (С) 2:2, Слобода - ЖАК 2:4, Раднички (К) - Пролетер 1:3, Младост (О) - БАК 4:0, Кикинда - Слога 4:3, Будућност - Козара 3:3, Бегеј - Јединство (НБ) 4:2