ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ЈУГ Новосађанима двобој имењака

У дуелу Младости из Бачког и Младости из Новог Сада, Новосађани су славили са 0:2 (0:1).
1

Јарачани тек треба да комплетирају тим, па је у двобоју са Новосађанима било евидентно да се још нису уиграли и да им недостаје проверен центарфор, попут Лазара Веселиновића, чији деби се ускоро очекује.

Раном вођству гостију, кумовао је Марко Керекеш, после корнера имењака Ренића и тај детаљ је допринео да у наставку меча не буде превише лепоте у игри. Новајлија у лиги је, предвођен капитеном Луком Слијепчевићем и његовим братом Алексом на голу, чувао стечени капитал, док су домаћи јалово нападали. Најбољу шансу имао је Младен Апић, када је ударцем главом покушао да нациља мету, али голман гостију је добро интервенисао. У 83. минуту, Ренић је погодио стативу, а у трећем минуту надокнаде  усамљени Филип Фаћол је крунисао асистенцију запаженог Ренића и спустио завесу.

М. Менићанин

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, гледалаца: 200, судија:  Стојић (Нови Сад), стрелци: Керекеш у 8. и Фаћол у 90. минуту, жути картони: Мрђеновић, Марић (Младост, БЈ), Керекеш, Л. Слијепчевић Вујовић (Младост, НС).

МЛАДОСТ (БЈ): Лолић 6, Стеванчевић 7, Мрђеновић 7, Апић 7, Леђанац 7, Милош Ковачевић 7 (Кнежевић - ), Стојисављевић 6, Стојановић 6 (Боровница 6), Стојаковић 6, Нинковић 6 (Марић - ), Милан Ковачевић 7.

МЛАДОСТ (НС): А. Слијепчевић 7, Хајризи 7, Л. Слијепчевић 7, Вилотијевић 7, Вујовић 6 (Кнежевић 6), Керекеш 7, Гојковић 6, Ђорђевић 7 (Докић - ), Ренић 8, Милетић 6 (Фаћол 7), Вукаљевић 7.

Црвена звезда – Јединство 3:3 (1:2)

Великом борбеношћу и залагањем фудбалери Црвене звезде  три пута су успевали да стигну предност гостију, а на крају имали прилику да направе потпуни преокрет али је голман Јовишић скинуо зицер Матићу. Нико није очекивао да ће пред само првенство скрпљен састав бившег трећелигаша успети да парира Јединству, поготово што је већ у другом минуту Милан Митровић донео предност.Успео је најбољи актер Матић  на центаршут Мастила да изједначи. До полувремена је после непотребног прекршаја Томића над Жељку Митровићу његов презимењак Милан искористио казнени ударац за ново вођство.Слаби судија Субашић је у наставку престрого по други пут показао на белу тачку, али је овопга пута голман Жарко Пећанац прозрео намеру и избио лопту у поље.

Осокољени одбраном Пећанца домаћи су успели да поравнају резултат, Мастило је у казненом простору пронашао Томића који прецизним  ударцем главом погађа сами угао.

Домаће је у игри одличним одбранама држао Пећанац одбранивши зицер Пањку, али ништа није могао да уради после неуспеле офсајд замке  и ударца Жељка Митровића. Расположени Срђан Матић  је након соло продора  прецизним ударцем  туширао фаворита из Старе Пазове.

М. Поповић

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 100. Судија. Субашић (Ветерник). Стрелци: Матић у 26.и 85. и Томић у 60.за Црвену звезду, а М. Митровић у 2. и 36. (из пенала) и Ж. Митровић у 77. за Јединство. Жути картони: Пурић, Радаковић и тренер Шипка (Црвена звезда), Пањак (Јединство).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Пећанац 7,5, Радаковић 7, Томић 7, Мастило 8, Вуковић 8, Бургић 6 (Караћ 7), Пурић 7, Сапунжић 7, Матић 8,5, Новаковић 7,5, Черњак 7 (Хернаус).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 6,5, Суботић 6,5, Делић 6, Цвијановић 6 (Мрђа 6), Грубор 7 (Пањак 7), Ж. Митровић7,5, М. Митровић 7,5, Гавриловић 5,5, Милановић 5,5 (Тошић -), Љубевић 6, Миловчевић 6.

Борац (Ш) – Слобода 3:1 (2:0)

Екипа из Шајкаша знатно појачана са неколицином искусних проверених играча забележила је прву победу. Већ у 6 минуту имали су домаћи након казненог ударца прилику за вођство али је Ракић промашио оквир гола. У 18. минуту по други пут је после обарања Станчетића судија Неговановић показао на пеналтик, а искусни Миловац био је неумољив.

Да је право појачање показао је Грковић , из соло продора савладао је Радосављевића. И у наставку се играло пред голом гостију, али се прво зањихала мрежа иза леђа Бузаџије јер је Нинић на једну набачену лопту надвисио одбрану и погодио на право место. Да се не надају гости бољем сем пораза другим голом потрудио се најбољи актер Марко Миловац.

М. Поповић

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 200. Судија: Неговановић (Сремска Митровица) Стрелци. Миловац у 18. (из пенала) и 72. и Грковић у 38. за Борац,а Нинић у 66. минуту за Слободу.

БОРАЦ: Бузаџија 7, Ћук 7 (Живанов 7), Макивић 7, Станојев 7, Јовић 7, Станчетић 8 (Цвијић -), Рахић 7, Грковић 8, Ракић 7 (Радин 7), Миловац 8,5, Краговић 7.

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Рагастовац 6, Митровић 6, Нинић 7, Кордолуп 6,5 (Јеж -) гаћеша 6 (Ђуричић -), Ристић 6,5 (Вукасовић -), Кубуровић 7, Мркајић 6, Јерковић 6, Драгојевић 7.

Сремац (В) - Подриње 0:3 (0:1)

У првом полувремену не баш добра игра. Јесте ривали су играли отворено. А, домаћи гледаоци, су били ускраћени да виде,  који гол, својих љубимаца, иако је било шанси. А, гости извели контру и дошли до вођства. У наставку Војчани покушавају да преокрену резултат, опет, пропуштају неке шансе. А, онда на сцену ступа још два пута брзоноги Требовац, постиже још два изванредна гола, и његов тим долази до убедљиве победе.

Л. Ковачевић

ВОЈКА: Стадион Сремца, гледалаца 200, судија Гаћиновић (Нови Сад).Стрелац: Требовац у 16, 61.и 78. минуту.  Жути картони: Старчевић, Кубуровић, Бабић (Сремац), Станић, Мијаиловић (Подриње).Црвени картон: Боснић (Сремац).

СРЕМАЦ: Старчевић 6, Свиленковић 7, Кубуровић 6, Ђорђевић 6, Драгановић 6, Рудић 6, Бабић 6 (Спаловић), Морача 6, Штетић 6, Петковић 6, Боснић -

ПОДРИЊЕ: Релић 6, Петрић 6, Станић 6, Теодоровић 7, Савановић 6, Радовановић 7 (Живковић), Џибрић 6, Рого 7 (Томић), Требовац 8, Ивић 7, Мијаиловић 7.

Хајдук (Д) - Југовић 4:1 (1:0)

Дивошани су играли одлично, имали безброј зрелих прилика, а, уз то постигли су само, четири гола. Требовац је је погодио противничку мрежу из шута с 16 метара. Халиловић је био стрелац два пута с 18 метара, а Савићевић је погодио лоптом саме рашље с 14 метара.Терзић је изненадио Петровића изблизине.

Р. Маричић

ДИВОШ: Стадион Хајдука, гледалаца 300, судија Граовац (Рума).Стрелци: Требовац у 9, Халиловић у 55.и 69.и Савићевић у 85. за Хајдук, а Терзић у 51. минуту за Југовић. Жути картони: Михајловић, Поповић (Хајдук).Црвени картон: Ћеран (Југовић).

ХАЈДУК: Петровић 7, Халиловић 8, Пендо 7, Мандић 7, Марковић 7, Михајловић 7 (Стојановић), Радман 7, Симић 7 (Савићевић 7), Совиљ 7, Стевић 7, Требовац 8 (Лазић).

ЈУГОВИЋ: Младеновић 6, Томић 6, Вулетић 6, Ћеран 5, Вучковић 5 (Рис), Јакшић 6, Терзић 6, Николић 6, Поповић 6, Милојевић 6 (Карас), Ђаковић 6 (Божић).

Подунавац - Цемент 3:0 (2:0)

Утакмица са доста лепих акција и гол шанси. Гости никад слабији. Домаћини су преко Н. Ђукића и Петронијевића повели у првом полувремену са 2:0. Ђукић је постигао гол из изненадог шута са око 18 метара, а Петронијевић је био стрелац главом са девет метара после изванредног центаршута.

У наставку иста слика. Домаћини стварају прилике, и постижу још један гол.И опет је стрелац Н. Ђукић после брзе контре, дошавши до убедљиве победе над изненађујуће слабим ривалом.

М. Радаковић

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, гледалаца 250, судија Тодић (Врдник).Стрелци: Н. Ђукић у 9. и 70.и Петронијевић у 35. минуту. Жути картони: Марко Живковић, Петронијевић (Подунавац), Пековић, Зоговић, Павловић, Балотић (Цемент).

ПОДУНАВАЦ: Младеновић 7, Гавриловић 8, Вујасиновић 7, Пауновић 8, Н. Ђурић 9 (Милош Живковић 8),  Петронијевић 8, Анђелковић 8, Ђуричић 8, Марко Живковић 8, Мирић 8 (Јовановић 8), Мандић 7 (Ремић).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 6, Пековић 6, Унгар 5, Ивановић 6, Павловић 7, Вујошевић 6, Балетић 5, Митровић 6, Јовишић 6 (Попадић 5), Зоговић 7, Томић 5 (Барић 6).

Слога (Е) - Слога (Т)  1:0 (1:0)

Ердевични су првом полувремену имали бар пет заиста лепих прилика.Али, само је искористио своју Стојшић, после акције Цвијића и Мачванског. И гости су имали неколико пропуштених прилика. До краја полувремена велике шансе за промену резултата прокоцкали су Мачвански, Ђуркић и Стојшић.У наставку гости су били много агилнији. У 59. минуту нису искористили ни пенал. Траљав шут Немање Томића Тојагић је одбранио. Одмах после тога Цвијић је лоптом уздрмао гостујућу стативу. Онда голман Пушкић изврсно брани јаке ударце поново Мачванског, Ђуркића и Стојшића. У самом финишу игре, Стојић је снажно тукао лопту главом после корнера, али и овога Пушкић је остао несавладан.

А. Кузмић

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија О. Митровић (Рума).Стрелац: Стојшић у 12. минуту.

СЛОГА (Е): Тојагић 8, Ђуркић 8, Вуковић 7, Домчић 7, Вукановић 7 (Бојанић), Стојшић 8, Томчић 7, Цвијић 8, Мачвански 7 (Мишчевић), Ристић 7, Стојчић 7.

СЛОГА (Т): Пушкић 8, Еграрац 6 (Ћук), Пастор 7, Немања Томић 7, Туцак 7, Бановић 6, Свитић 7, Марковић 7, Вукаљевић 6, Пролић 7 (Ђукић), Икрашев 6 (Никола Томић).

РЕЗУЛТАТИ:

ЕРДЕВИК: Слога - Слога (Т) 1:0, НОВИ САД: Црвена звезда - Јединство (СП) 3:3, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Младост (НС) 0:2, ДИВОШ:  Хајдук - Југовић 4:1, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Раднички (НП) 1:4, ВОЈКА: Сремац - Подриње 0:3, ШАЈКАШ: Борац - Слобода 3:1, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Цемент 3:0.