ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ „Студенти” прескочили Јарак

Младост (БЈ) – Индекс 1:2 (0:1)
с

БАЧКИ ЈАРАК: Стадион Ливадица, гледалаца: 100, судија:  Вукмановић (Нови Сад7. Стрелци: Дмичић у 74. за Младост, Живановић у 5. и Грубовић (из пенала) у 80. за Индекс.

МЛАДОСТ: Вуковић 6, Станић 6 (од 58. Ђумић 6), Текић 6, М. Кнежевић 6, А. Кнежевић 6, Дринић 6,5 (од 68. Ратић – ), Перић 6,5, Вукмановић 6,5 (од 72. Ћиковић – ), Антонић 6, Ерак 6 (од 58. Павловић 6,5), Митровић 6 (од 68. Дмичић 6,5).

ИНДЕКС: Шторк 6, Ф. Рађеновић 6, Живановић 7, Д. Рађеновић 6, Денић 6 (од 46. Вујић 6), Вукашиновић 6,5 (од 46. Стојаковић 6,5), Веселиновић 6,5, Богојевић 6,5, Грубовић 7, Бранковић 7 (од 46. Радојичић 6), Варга 7 (од 87. Лакић – ).

Јарачани су пали на испиту после четири узастопне победе, а бодове су освојили ”студенти”, распиривши наду да могу активно да се укључе у борбу за опстанак. Грешку одбране домаћина, казнио је Александар Живановић, искоса са осам метара, погодио је супротан угао. Само што је ушао у игру, Стево Дмичић се најбоље снашао у казненом простору, изједначивши резултат, док је улогу асистента одиграо Михајло Перић. Лопта је погодила у руку Дмичића, уз претходни шут Милоша Стојаковића, некадашњег играча Младости, па је казнени ударац у погодак вредан три бода претворио Милан Грубовић, капитен гостију.

М. М.

Слобода – Ветерник 2:0 (0:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца: 150. Судија: Бошковић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Кокир у 54. и Ђуричић у 84. минуту. Жути картони: Пантелић, Швоња, Вуковић, Ђурић, Ђурђевић (Ветерник).

СЛОБОДА: Јагодић 7,5, Кубуровић 8, Јанковић 7, Милојевић 7,5 (од 80. Јосимов – ), Кокир 8 (од 88. Милинковић – ) Живковић 7,5 (од 88. Јанковић – ), Вујасин 7,5 (од 80. Пилиповић – ), Вукотић 7,5, Ђуричић 8, Антонић 7 (од 46. Барић 7,5), Сремчевић 7.

ВЕТЕРНИК: Ђурикин 7, Кисић 6,5 (од 67. Радосавкић – ), Швоња 7, Ђурђевић 6,5, Ушћумлић 6,5 (од 67. Зељковић – ), Пантелић 6 (од 46. Галић 7), Грујић 7, Вуковић 6,5 (од 82. Ђурић – ), Лепојевић 7, Секулић 7, Турало 6,5 (од 58. Чалија 7).

Домаћини су током другог полувремена срушили чврст бедем ривала, а покренуо их је капитен Стефан Кубуровић, упутивши центаршут у казнени простор, где је ударцем главом реаговао Никола Кокир – 1:0. Додатну енергију са клупе, унео је Петар Барић, заједно са Милетом Вујасином.

М. Ме.

Цемент - Слога (Т) 2:1 (2:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца 150, судија: Тошић (Нови Сад), стрелци: Кованушић у 36. и Ракић у 41. за Цемент, а Кованушић у 83. минуту (аутогол) за Слогу. Жути картон: Миладинов (Цемент).

ЦЕМЕНТ: Миладинов 7, В. Сапунџић 7,5, Шаренац 7, Качавенда 7,5, Боровница 7 (Јеремић 6,5), Стевановић 7 (Микић 6,5), Н. Сапунџић 7,5, Каписода 7 (Хорват 6,5), Каванушић 7,5, Вуковић 7, Ракић 8.

СЛОГА: Вукајловић 6 (Војиновић 6,5), Пековић 7, Зекић 7, Дринић 7, Крајиновић 7, Мијајиловић 7, Маријановић 6,5 (Папак 6,5), Пастор 7, Јаковљевић 7, Карић 6,5, Грујић 7.

Врло добар фудбал виђен је на стадиону Цемента, поготово се то односи на прво полувреме када су домаћи играчи од самог почетка кренули агресивно, а плод тога су два ефектна поготка. Прво се у листу стрелаца уписао у 35. минуту Кованушић из једне брзе акције, само неколико минута касније и Ракић је постигао погодак са преко 25 метара из слободног ударца.

Гости су успели да смање резултат у финишу утакмице из једне гожве пред голом Цемента. Када се све сабере љубитељи фудбала са правом се питају зашто овако квалитетне игре није било раније, јер би бодовни салдо далеко већи био у корист домаћина.

Б. Старчевић

Хајдук (Б) –Раднички (НП) 1:0 (1:0)

БЕШКА: Игралиште Хајдука, гледалаца 200, судија: Марковић (Панчево), стрелац: Смиљанић у 18. минуту. Жути картони: Слијепћевић, Бајић, Гајић (Хајдук), Милаковић, Ергерац, Вујасиновић (Раднички)

ХАЈДУК: Слијепчевић 5, М. Гавриловић, Милошевић 6, Ђорђевић 7, Вујовић (Гајић),  Јокић (Бајић), Митровић,  Смиљаниић, 5,5, Грубјешић,  С. Гавриловић, Лежајић (Матић).

РАДНИЧКИ: Трифуновић 7, Рогановић, Живковић (Вујасиновић), Цвјетиновић, Милаковић (Шавија), Шормаз , Смиљанић(Шавија), Цветковић, Аврамовић (Бошњак), Ергерац(Миловчевић), Бјелобрк.

У комшијском дербију фудбалери Хајдука успели су да савладају госте из Нове Пазове којима ни промена тренера није донела бољитак.

М. В.

Јединство – Дунав 1:1 (0:1)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 150, судија: Граовац (Рума), стрелци: Топић у 68. заЈединство, а Перовић у 20. минуту за Дунав. Жути картони: Пантић (Јединство), Петровић, Николић, Маћинковић, Ђорђевић, Миленковић, М. Петровић (Дунав).

ЈЕДИНСТВО: Тојзан, Учур,Топић, Пантић, Самарџић, Петровић (Клаић), Матеј Иван (Зирић, Марић), Паповић, Миљан Иван, Јовановић (Ђекић), Радмиловић.

ДУНАВ: В. Петровић, Ивановић, Загорац, Р. Николић, Дражета (М. Петровић), Н. Перовић, Стокић (Милен ковић), Мачинковић (Михаиловић), Карић (Ђорђевић), Мирковић, Јовковић (Зоговић).

Неочекивано фудбалери Дунава успели су да однесу бод из Руменке. Гости су играли сасдвим добро. У првом делу имали предност, а фудбалери Јединства су тек у 68. минуту  успели да изједначе резултат.

Р. Д.

Славија – Раднички (Ш) 1:1 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије у Салајки, гледалаца 150, судија: Гргуревић (Петроварадин), стрелци: Миловац у у 94. за Славију,а Вуковић у 76. минуту за Раднички. Жути картони: Лазаревић, Китић, Бановић (Славија), Рајшић, Рукавина (Раднички).

СЛАВИЈА: Завиш, Лазаревић, Стајић, Батинић, Цекић (Гајић), Чеха (Ђорђиевски), Тришић (Ферати), Марић (Ерор), Китић,Бановић(Ђаковић), Миловац.

РАДНИЧКИ (Ш): Новаковић, Аперлић, Дрча, Рајшић, Стројшић, Шуша, Вуковић, Ђуричић, С. Субић (Мијатовић), М. Субић, Рукавина.

Г. К.

Јадран – Хајдук (Д) 0:5 (0:1)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 130, судија: Ђурић (Рума), стрелци: Золнајић у 10. и 50. Кудрић у 66. Веселиновић у 73. и Требовац у 78. минуту. Жуити картони: Јеловић, Булат (Јадран), Јелић, Зељковић (Хајдук), црвени картон: Јеловић (Јадран),

ЈАДРАН:  Јовишић, Пејић , Секулић, Лазић, Љубинковић, Павловић(Георгиев), Продановић (Булат), Писар, Балешевић, Јеловић, Симеуновић, Чича.

ХАЈДУК: Петровић, Радаковић, Јелић, Јевић (Петровић), Зељковић, Цвијић, Нађ (Угљешић), Кудрић(Требовац), Золнаић (Л, Веселиновић), Јуричић(Бајуновић), Херцег.

Водећи тим на табели, екипа Хајдука из Дивоша новом победом се учврстила на врху табеле. Фудбалери Јадрана само су у првом делу сусрета успели како тако да парирају гостима, а када су у другом делу сусрета ушли искуни Лазар Веселиновић и Угљешић Дивошани су стигли до убедљивог вођства.

Доњи Срем - ТСК 6:2 (2:1)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалаца 200, судија: Радић (Ириг), стрелци:  Ђокић у 3. Лабовић у 21. Вукмановић у 55. Крнета у 81. Л. Девић у 92. и Матић у 94. за Доњи Срем, а  Пашка у 6. и  Јовановић у 64. минуту заТСК. Жути кмартони:  Н. Девић,(Доњи Срем), Пашка, Бјелановић, Касаповић, Петровић (ТСК), црвени картон: Касаповић (ТСК).

ДОЊИ СРЕМ: Н. Девић, Суботић, Крнета, Лабовић (Л. Девић), Вукмановић(Матић), Јуришић, В. Трифуновић (Р. Трифуновић), Вуколић (Ђорђевић), Јешић , Ђокић.

ТСК: Танковић,  Марковић, Бјелановић, Радичић (Касаповић), Пашка (Петровић), Марић, Прибић,  Јовановић,  Илић, Лазић, Ђорић.

С. Р.

Цемент - Слога 2:1, Хајдук (Б) - Раднички (НП) 1:0, Слобода - Ветерник 2:0, Младост - Индекс 1:2, Јединство - Дунав 1:1, Славија - Раднички (Ш) 1:1, Доњи Срем - ТСК 6:2, Јадран - Хајдук (Д) 0:5.

1. Хајдук (Д)  21        17        4          0          57:6     55

2. Слобода    21        16        3          2          43:18   51

3. Јединство 21        14        5          2          47:15   47

4. Доњи Срем          21        10        3          8          34:30   33

5. Младост    21        10        1          10        32:32   31

6. Хајдук (Б) 21        9          3          9          35:33   30

7. Дунав        21        7          8          6          25:21   29

8. Јадран       21        8          4          9          26:29   28