Војвођанска лига – југ: Судија скројио реми

​​​​​​​Слога (Е) - Југовић 2:2 (1:1)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 250, судија Грмуша (Петроварадин). Стрелци: Грковић у 45. и Ђукноић у 65 за Слогу, Николић у 21. и Терзић 81. минуту (из пенала)за Југовић. Жути картони: Вуковић,Поважан, Ђуркић (Слога), Вулетић, Вучковић, Младеновић, Антонић (Југовић).Црвени картони. Халиловић (Слога), Плавшић (Југовић).

СЛОГА: Петровић 6, Вуковић 6, Ђуркић 7, Халиловић 5, Росић 6, Ристић 7, Смиљанић 7, Грковић 6, Поважан 6, Бајуновић 7 (Симеуновић), Докнић 7.

ЈУГОВИЋ: Младеновић 6, Д. Рис 6, Павловић 6 (Дакић), Ћеран 7, Вучковић 6, Вулетић 6 (Томовић), Антонић 7, М. Рис 6, Терзић 5, Николић 7, Плавшић 5.

Очајни судија Грмуша је режирао крајњи резултат у Ердевику. Уз то, једну, одлуку, после утакмице, није могао образложити. Уствари на моменте груба и борбена екипа Југовића, дошла је по бод и на крају ни крива ни дужна, однела је тај бод у Каћ.

Домаћини су доминирали свих 90. минута, али ни то није било довољно за победу. Повели су гости преко Николића, који је послао, лопту у домаћу мрежу директно из корнера. Гркинић је изједначио резултат у финишу полувремена. Тек после дугог покушаја савладао је голмана Младеновића.

У наставку сваку бољу акцију Ердевичана која је мирисала на гол судија Грмуша је спречавао. И поред тога Ђуркић је матирао Младеновића за вођство Слоге. И онда у 81. минуту судија Грмуша донео је изједначење гостима. Показао је на белу тачку, а из ког разлога ни он није знао. Терзић је поклон пенал претворио у гол.

А. Кузмић

Хајдук (Д) - Први мај 0:2 (0:2)

ДИВОШ: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија Тошић (Нови Сад). Стрелци: Новаковић у 2.и Станивуковић у 39. минуту. Жути картон: Ристић (Први мај).

ХАЈДУК: Радић 6, Пазарски 5, Стевић 6, Кременовић 6, Лукић 6, Шућак 6, Загорчић 6 (Савићевић 6), Скорупан 6, Мандић 6 (Миленковић 7), Совиљ 6, Бакош 5 (Вукановић).

ПРВИ МАЈ: Шегавац 6, Станивуковић 7 (Ђокић), Пендо 6 (Лазић), Крстић 6, Ристић 6 (Мачвански), Милојевић 7, Радишић 6, Чупељић 6, Стојчић 7, Зец 7, Новаковић 7.

Гости су били  бољи ривал у првом полувремену. Чак су поред два постигнута гола имали још неколико лепих прилика да угрозе одличног голмана Радића. Повели су из контре, а Станивуковић је само завршио успешну акцију својих саиграча. У наставку и домаћини су показали свој квалитет, али нису крунисали добру игру и са головима после успешних акција. Нису чак искористили ни најстрожу казну. Скорупан је послао лопту два метра преко пречке.

Р. Маричић

Подриње - Татра 0:0

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалаца 150, судија Меничанин (Врдник). Жути картони: Брус, Живковић, Рого, Теодоровић, А. Радовановић (Подриње), Стојчић, Костуранов, Зирић, Ћетковић (Татра).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Брус 5 (Павловић 7), Теодоровић 6, А. Радовановић 6, Пршић 6 (Иванковић), Рого 5, Ђурђевић 5 (Владисављевић 5), Живковић 6, Пантић 5, Арсеновић 6, Ивић 6.

ТАТРА: Костуранов 7, Зирић 6, Пекић 7, Берић 6, Петровић 7, Стевановић 7, Сапунyић 6 (Настић 6), Гаџић 7 (Пилиповић 6), Барић 7, Ћетковић 6, Стојчић 6 (Самарyија 6).

Још једном се показало да су утакмице у којима су бодови укњижени унапред најтеже. Домаћини су поново у игри и понашањем на терену у потуности разочарали своје навијаче. Гости су само борбеном игром без шанси заслужено дошли до заслуженог бода.

М. Дрмановић

Хајдук (Б) - Раднички (Ш) 4:2 (1:0)

БЕШКА: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија Ранковић (Јарак). Стрелци: М. Митровић у 19. и 57, Ж. Митровић у 54. и С. Гавриловић у 60. за Хајдук, Дерајић у 64. и Крајновић у 71. минуту за Раднички. Жути картон: Н. Сарић (Раднички).

ХАЈДУК: Благојевић 7, Грковић 7 (Блануша), Суботин 8, С. Гавриловић 8 (Георгијев), М. Гавриловић 8, М. Митровић 8, Живановић 8, Петровић 7, Мачак 7, Цураковић 7, Ж. Митровић 8 (Чича).

РАДНИЧКИ: Клисурић 6, Чавић 6 (Блашко), Мијатовић 6, Ј. Сарић 6, Бошњаковић 6, Стојшић 7, Дерајић 7, Крајновић 6, Матић 6, Н. Сарић 6, Перовић 6.

У Бешки се играо добар и занимљив фудбал. Домаћини су повели преко Милана Митровића. Он је прецизно шутирао с 18 метара тако да голман Клисурић није могао ништа учини.

У другом полувремену домаћини су решили меч од 54. до 60. минута када су постили још три гола. Прво је Жељко Митровић на пас С. Гавриловића лопту примио на осам метара уследио је шут и лопта је завршила у мрежи. Потом је М. Митровић на пас Ж. Митровића лопту примио на седам метара уследио је шут и лопта је завршила у мрежи гостију. Потом се у листу стрелаца уписао С. Гавриловић и то на пас Ж. Митровића. После виског вођства гости из Шида искористили су опуштеност у домаћем тиму, па је прво Дерајић смањио резултат, после центаршута, а потом су гости имали пенал, али је голман Благојевић одбранио шут Стојшићу, али је Крајновић одбиојену лопту ипак послао у домаћу мрежу.

М. Батало

ЛСК - Јединство (СП) 1:1 (1:1)

ЛАЋАРАК: Стадион ЛСК-а, гледалаца 100, судија Тодић (Врдник). Стрелци: Јошић у 24. за ЛСК, а Вујичић у 17. минуту за Јединство. Жути картони: Опарушић (ЛСК), М. Рудић, Лукач (Јединство).Црвени картон: Јовишић (Јединство).

ЛСК: Овшек 8, Давогић 7, Вулетић 7, Лађевац 7, Н. Бојић 7 (Шћурк), Босанчић 7, Вукотић 7, Јошић 7, Дронић 7 (Рибић), Опарушић 7, Плавшић 7.

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 7, Цветановић 7, Живковић 7, Зоговић 7, Тошић 7, Денић 7, Играч 7, Грубор 7 (Лукач), Зарић 7 (М. Рудић), Шобот 7 (Ђуран), Вујчић 7.

У првом полувремену Лаћарци су имали неколко лепих шанси да поведу против не баш добрих гостију из Старе Пазове. Али, први су повели гости грешком одбране домаћих. Лађевац није на време избио лопту притрчао је искусни стрелац Вујичић и рутиунски је послао у мрежу. После корнера Јовишић је највише скочио пред голом гостију и главом је сместио иза леђа високог голмана гостију Јовишића.

У наставку голман гостију Јовишић је морао неколико пута смелим интревенција да спасава своју мрежу. Једноставно био је бољи у дуелу са домаћин стрелцима.

М. Плавшић

Борац - Хајдук (Ч) 6:0 (5:0)

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија: Димоски (Нови Сад), стрелци: Веселиновић у 3. и 39. Попин у 6. и 13. 58. (оба из пенала), Гргић у 20. минуту. Црвени картон: Гргић (Борац),

БОРАЦ: Војводић 7, Јашић 7, Макивић 7, Живанов 7, Д. Зечевић 7 (Ивановић), С. Зечевић 7, Мијић 7, Гргић 6, Панић 7, Веселиновић 7 (Проданов), Попин 8 (Ђурић).

ХАЈДУК: Племић 7, Зељко 6, Срећков 6, Дамјановић 6, Убовић 6, М. Марков 6 (Лазић), Радин 6, Стјепановић 5 (Хорњик 6), Д. Марков 5, Бркић 5 (Вујичић).

До врха су мрежу екипе из Чуруга “изрешетали” у првом полувремену играчи Борца. Већ у 3. минуту Веселиновић је савладао Племића. Три минута касније капитен Попин био је неумољив. Два пута је у току меча судија Димоски показао на белу тачку са које је био прецизан Попин, па се цифра датих зауставила на три у мрежи гостију. Да домаћи до полувремена остварде “петарду” потрудили су се другим голом Веселиновић и Гргић.

М. По.

Слога - Сремац 3:2 (1:0)

ТЕМЕРИН: Игралиште Слоге, гледалаца 100, судија: Савић (Нови Сад), сатрелци: Ђорђевић у 37. Миловац у 70. и  Бајић у 88. за Слогу, а Шакан у 58. и Грујић у 62. минуту за Сремац.

СЛОГА: Слијепчевић, Бајић, Дашић, Зелић (Туцаков), Н. Томић, Свитић, Никола Томић, Ђорђевић, Субашић (Пастор), Павловић (Миловац), Пролић.

СРЕМАЦ: Старчевић, Кубуровић, Белак, Миливојевић, Драгановић, Спаловић, Крстовић, Бабић (Грујић), Мирковић, Шакан, Поповић.

М. М.

ЕРДЕВИК: Слога - Југовић 2:2, ШАЈКАШ: Борац - Хајдук (Ч) 6:0, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Татра 0:0, ЛАЋАРАК: ЛСК - Јединство (СП) 1:1, ДИВОШ: Хајдук - Први мај 0:2, ТЕМЕРИН: Слога - Сремац (В) 3:2, БЕШКА: Хајдук - Раднички (Ш) 4:2.Подунавац из Белегиша је био слободан.

1. Први мај             13     10     0      3      26:14        30

2. Југовић               13     9      2      2      18:10        29

3.  Борац (Ш)          13     7      4      2      22:8  25

4.  Подриње           13     7      4      2      18:6  25

5. Сремац (В)        13     7      3      3      16:11        24

6. Слога (Е)           13     7      3      3      25:15        24

7. Хајдук (Д)          13     6      0      6      21:10        18

8. Подунавац        13     5      1      7      19:17        16