ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Апатинци два пута водили

Само што је почела утакмица гости су имали шансу преко А. Јовића, добро је шутирао али голман Лебовић послао је лопту у корнер.
fudbal lopta pix

Раднички (Б) - Младост (А) 2:2 (1:2)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 500, судија: Ердељан (Бачко Градиште), стрелци: Шимић у 30. Маревић у 78. (из пенала) за Раднички, а Узелац у 10. и Ђукић у 33. минуту за Младост.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 7, Маревић 7,5, Д. Тосембергер 6,5 (Орчић 6,5), Колак 6,5 (Вукелић 7), Кујунџић 7, Ф. Тосембергер 6,5 (Петровић 6,5, Љубјчић 6,5), Стојановић 7, Л. Лебовић 7, Бабић 7 (Милић 6,5), Шимић 8, Маринковић 7,5.

МЛАДОСТ: Јеличић 7, Десница 7, К. Јовановић 7, Арсовић 6,5 (Ј. Бачић), Вејиновић 6,5, Мајсторовић 7, Ожеговић 6,5, Ђукић 8, А. Јововић 7 (Ђумић), Рапајић 6,5, Узелац 7,5 (Штрбац 7).

Апатинци  су повели у 10. минуту, Марко Узелац побегао је одбрани Радничког и са 11 метара пласирао лопту у мрежу.

У 30. минуту изједначење. Д. Тосембергер повео је лопту, акцију је наставио Бабића, а на идеално додавање Шимић је са десет метара био прецизан.

Гости су из брзе акције у 33. минуту постигли гол преко Ђукића. Само што је ушао у игру Орчић је имао прилику, али је био прецизан. У 70. минуту Љубојчић је добро центрирао, а Милић је са осам метара шутирао поред гола. А у 78. минуту досуђен је оправдан пенал за домаћина. У продору је био Шимић, срушио га голман Јеличић, а сигуран са беле тачке био Здравко Маревић за изједначење.

С. Ст.

Слога - Врбас 2:1 (1:1)

ЧОНОПЉА: Игралиште Слоге, гледалаца 300, судија: Ждрња (Нови Жединк), стрелци: Милошевић у 23. Вемић у 73. за Слогу, а Васић у 15. минуту за Врбас.

СЛОГА: Зорић 7, Ердељи 7, Милошевић 8, Јапунџић 7  (Швељо 7), Рајчањи 7, Вукас 7, Рашковић 7 (Сапожниченко 7), Вемић 8, Митровић 7, Карталија 7 (Продановић 7), Пурић 7 (Коњовић 7).

ВРБАС: Дамњановић 7, Миличковић 7, Савовић 7, Ђурковић 7, Хисарић 7 (Јовановић 6,5), Јелић 7, Васић 8, Живкуцин 7 (Вујошевић 6,5), Бајић 7 (Шћепановић 6,5), Крајиновић 7, Калуђеровић 7,5.

Тврда и доста тешка утакмица. И једна и друга екипа желели су победу. Врбашани су повели у 15. минуту голом Васића. Чонопљани су брзо изједначили преко капитена Милошевића.

Вемић је у 73. минуту постигао гол одлуке. Иако је на обе стране било по неколико прилика, резултат се није мењао, па су бодови остали у Чонопљи.

С. Ст.

Препород - Бајша 0:0

НОВИ ЖЕДНИК: Игралиште Препорода, гледалаца 200, судија: Дражић (Бачка Паланка).

ПРЕПОРОД:  Бурсаћ 7, Дослов 7, Слобода 7 (Сретник 7), Гњатовић 7, Брзовић 7, Шашић 7, Фејеш 7 (Таш 7), Бабић 7, Облаковић 7, Ђурђевац 7 (Терзија 7), Ковач 7.

БАЈША: Дамјановић 7, Наштамаш 7, Варга 7, Моровић 8 (Д. Рахић 7), Врањеш 7, Дуганџија 7, Кровокапић 7, Савин 7 (Маријановић 7), Батори 7, Авдаловић 7, Нашоливер 7.

Комшијски дерби је завршен без победника, иако су обе екипе имали шснсу. Први су домаћи запретили преко Ковача који је шутирао преко стативе. Бајша је извела брз напад и у 22. минуту Авдаловић је имао прилику, али је и он шутирао поред гола. У другом делу иста прича, али више шансе имала је Бајша.

С. Ст.

Хајдук - Младост (БП) 2:0 (1:0)

СТАПАР: Игралиште Хајдука, гледалаца 200, судија. А Шипош (Србобран), стрелци: Лукић у 8. (из пенала) и Филип Ковачев у 83. минуту.

ХАЈДУК: Рашета 7, Ступар 7 (Дујаковић 6), Вујин 7, Стојшић 7, Н. Ковачев 7, Лукић 7 (Манчић 7), Лазић 6 (Пехељ), Кутурски 6 (Агбаба 7), Басарић 6, Ф. Ковачев , Бајчин 7  (Јанчић 7).

МЛАДОСТ: Ждрња 7, Жианов 6, (Бабри ), Чох 7, Рајковић 7, Вујић, Ланчарак 6, Кања 7, Колтина 7, Влаисављевић 6, Странчински 7 (Куртиши 6), Бајић 7.

Играчи Хајдук су већ у 8. минуту стигли до предности, после играња руком у казненом простору, а реализатор најстроже казне био је Лукић. Никола Ковачев је затим био у прилици али јеј био непрецизан.  У финишу меча Стапарци су постигли и други погодак, дефанзивац Дујаковић је центрирао, а на месту је био Филип Ковачев који је био прецизан.

С. Ст.

Херцеговац - Ђурђин 5:1 (4:0)

ГАЈДОБРА: Игралиште Херцеговина, гледалаца: 500, судија: Д. Бечановић (Бечеј), стрелци: С. Хрњез у 13. Дамјан Губаш(из једанаестерца) у 28. Миланов у 31. и у 88. и Бајин у 40. за Херцеговац,а Балаћ у 63. минуту за Ђурђин, жути картони: Ефендић, В. Хрњез (Херцеговац), а Хорвацки, Орачић (Ђурђин).

ХЕРЦЕГОВАЦ: В. Лукач, Ефендић, В. Хрњез, Дамјан Губаш, Миланов, Бајин (Новчић), Глишић, Лаковић, Тадић, С. Хрњез,Тешановић(Бајат).

ЂУРЂИН: Д. Сарић, Хорвацки, Савановић (Мутић), А. Билбија, Половина, И. Билбија (А. Сарић), Вуковић (Балаћ), Панић (Кујунџић), Михаиловић, Стантић, Орачић.

Праву фудбалску рапсодију приредили су гајдобрански ‘’вукови’’својим навијачима. Нарочито се то односи на прво полувреме,у току којег су изабраници тренера Мирослава Кнежевића функционисали као најпрецизнији швајцарски сат. А,гостима из Ђурђина у ружној успомени остаће њихово прво гостовање у новој сезони.

Ђ. Шт.

Обилић - Раванград 3:0(1:0)

ЗМАЈЕВО: Стадион Обилића у рекреативном центру, гледалаца око 100, судија Филиповић (Суботица). Стрелци: Симић у 45. Поповић у 54. и  Марковић у 70. минуту. Жути Картони: Узелац, Живојнов, Симић (Обилић), Вулетић  (Раванград).

ОБИЛИЋ: Вучетић, Шмит (Кнежевић), Јушковић, Родић, Крстић, Ћетковић (Пилиповић), Марковић, Узелац, Кецман (Пековић), Живојнов (Поповић), Симић.

РАВАНГРАД: Пехиљ, Кусенић, Басарић, Вулетић (Матић), Стевановић, Павић (Балаћ), Ибишић, Манђић (Радосављев), Матијаш (Николић), Ђурђев, Кнежевић (Тот). Сомборци су само у првом полувремену успели да парирају Змајевчанима који су од почетка утакмице играли такорећи са пола снаге. Чврста игра Обилића, нарочито у одбрани и добро организована игра по средини терена, давали су утисак благе надмоћности домаћих који су створили неколико идеалних прилика али су до вођства дошли тек у финишу првог полувремена.

У другом полувремену Обилић потпуно надмоћнији, а како је време одмицало игра Раванграда је постајала све анемичнија, што су Змајевчани искористили и још два пута затресли мрежу Сомбораца. Последњих десетак минута, очито задовољни резултатом, и Змајевчани су стали па је у овом периоду игра била спора и незанимљива.

Л. Киш

Резултати и табела:

Херцеговац - Ђурђин 5:1, Слога - Врбас 2:1, Солунац - Бачка 1:1, Препород - Бајша 0:0, Младост (Т) - Војводина (БГ) 1:3, Хајдук - Младост (БП) 2:0, Раднички (Б) - Младост (А) 2:2, Обилић - Раванград 3:0.