ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Петровчани све сигурнији

Младост (БП) – Младост (А) 1:0 (0:0)
с

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари; гледалаца: 150. Судија М. Боснић (Бачка Паланка). Стрелац: Илић у 58. минуту. Жути картон: Милош Ковачевић млађи Младост (БП).

МЛАДОСТ (БП):  Младеновић, Милош Ковачевић млађи (Плавшић), Штефек, Шпрох, Милош Ковачевић старији, Глувић (Фабри), Илић, Ренић (Бајић), Милан Ковачевић, Вјештица (Стојисављевић), Јакуш.

МЛАДОСТ (А): Јеличић (Цветојевић), Десница, Арсовић, Вејновић, Ожеговић (Ђумић), Ђукић (Бачић), Узелац, Ђери (Мајсторовић), Поповић, Родић, Вујин.

У првом полувремену није било голова захваљујући сигурним  голманима.  После корнера за домаће у 54. минуту повредио се голман Апатинаца Јеличић, кога је заменио млађани Цветојевић. Само четири минута касније Страхиња Илић приземним шутем са десне стране постигао је одлучујући гол.

До краја утакмице домаћини су пропустили 6 – 7 колосалних шанси.  У два наврата их је у томе спречио голман Цветојевић одличним одбранама.

Ј. Пуцовски

Војводина - Раванград 4:1 (2:1)

БАЧКО ГРАДИШТЕ:  Игралиште у СЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“, гледалаца: 200. Судија: Ждрња (Нови Жедник). Стрелци: Јанковић у 17. Радосављевић у 45. Ердељан у 57. и Копре у 90. за Војводину, а Ђурђев у 43. минуту за Раванград. Жути картон: Ћирић (Војводина).

ВОЈВОДИНА: Шовљански, Ћирић, Кораћ (од 77. Кип), Ђекић, Јовић, Јанковић (од 70. Копре), Радосављевић, Новаковић (од 53. Илић), Божичић, Бркић, Ердељан.

РАВАНГРАД: Пехиљ, Петрић (од 76. Ловрић), Бједов(од 76. Вулетић), Калуђеровић, Ибишић, Ђурђев (Басарић), Мандић, Мазињанин, Сопожниченко, Лазић (од 46. Узелац), Крмар.

Градиштанци су прекинули бодовни пост. Млађани Стефан Јанковић је на време отворио голгетерску серију и асистенцију Ћирића у 17. минуту претворио у погодак.

И у наставку су домаћи фудбалери релативно брзо, у 57. минуту, дали гол. и решили све дилеме.

В. Јанков

Бачка - Раднички (Б) 1:1 (0:1)

СУБОТИЦА: Игралиште Бачке,  гледалаца 600, судија: У. Радиновић, стрелци: Глишовић у 69. за Бачку, а З. Маравић у 7. минуту (из пенала) за Раднички. Жути картони. Темуновић, Милијашевић (Бачка), Кујунџић (Раднички).

БАЧКА: Сабо 7,5, Ивковић 6,5 (Темуновић 6,5), Бурсаћ 6,5, Радмановић 7, Мезеи 7,5, Милијашевић 7 (Арежина 6,5), Гњатовић , Маленчић 7, Врана 6,5 (Башић Палковић), Глишовић 7,5, Матијашевић 7.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 7,5, Маринковић 6,5, . Тосенбергер 7 (петровић 6,5), Кујунџић 7, Милетић 6,5, Л. Лебовић 7 (Д. Тосенбергер), Бабић 6,5 (Шимић 7), З. Маревић 7,5 (Орчић), Вукелић 6,5, Колак 6,5, Стојановић 6,5.

Утакмица је почела шансом Матијашевића и добром реакцијом Лебовића, док је са друге стране контгранапад гостију прекинуо Сабо, а једанаестерац у 7. минуту реализовао Здравко Маравић за радост Бајмочана.

У наставку Маленчић је сјајно шутирао главом, а Лебовић још боље одбрани. Ђорђе Глишовић сјајно је шутирао у 67. минуту, али још боље је реаговао Стефан Лебовић. Два минута касније голман гостију био је немоћан.

С. Ст

Солунац  - Херцеговац 2:0 (1:0)

КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Солунца, гледалаца 200, судија: Ердељан (Бачко Градиште), стрелци: Божовић у 25. (из пенала) и Маријановић у 90. минуту.

СОЛУНАЦ: У. Слепчевић 7, Маријановић 8, Колунџија 7,5, Самарџија 7, Кангрга 7, Богичевић 7,5, Милкић 7,5 (С. Косовац), Д. Слепчевић 7,5, Л. Косовац 7 (Килибарда 6,5), Божовић 7,5, Будимчевић 7.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Дражић 8, Ђорђевић 7, Бајат 7,5, Миланов 7, Адамовић 7, Суџук 7, Рашић 7, Бојин 7, Влаховић7, Петковић 7 (Тешановић), Трифуновић 7 (Пејовић 7,5).

У 25. минуту досуђен је пенал за домаћине, Божовић је био сигуран за вођство. Гости су имали неколико шанси преко Рачића и Влаховића, али нису били прецизни. Солунац је нападао и стварао шансе. У финишу је Маријановић постигао леп гол са 25 метара.

С. Ст.

Слога - Препород 5:0 (3:0)

ЧОНОПЉА: Игралиште Слоге, гледалаца 200, судија: А. Шипош (Србобран), стрелци: Вемић у 3. Вукас у 14. и 70. Митровић у 33.  и Рајчанин у 83. минуту.

СЛОГА: Зорић (Тумора), Ердељи 7, Андрић 7 (Пурић7), Радосављевић 7, Милошевић 7 (Нинковић 7), Милошевић 7,5, Антонић 7,5 (Влакић 6,5), Вемић 7,5 (Рашковић 6,5), Митровић7,5, Продановић 7, Рајчанин 7,5, Вукас 8.

ПРЕПОРОД: Јосиповић 6, Новаковић 5,5, Брзуловић 5,5, Тодоровић 5,5, Јукић 5,5, Ташин 6, Влакета 6, Копуновић 6, У. Ковач 6, М. Ковач 6, Копања 6.

Фудбалери Слоге били су расположени за игру, а до бодова су стигли у већ у првом полувремену. Већ у трећем минуту Вемић је на асистенцију Антунића погодио мрежу, док је Вукас био прецизан у 14. и 70. минуту.

У другом делу иста прича. Слога је постигла још два гола.

С. Ст.

Ђурђин - Младост (Т) 4:2 (1:0)

ЂУРЂИН: Стадион Ђурђина, гледалаца 300, судија: Ј. Десница (Апатин), стрелци: Видаковић у 42. 68. 69. и 86. за Ђурђин, а Половина у 48. (ауготол) и Н. Радовић у 87. минуту за Младост.

ЂУРЂИН: Кључик 7, Хорватски 7 (А. Билбија 6,5), Шомођи 7, Половина 7,5, И. Билбија 7 (Балаћ 6,5), Вуковић 7, Панић 7 (Кујунџић 6,5), Скендеровић 7 (Михајловић 6,5), Стантић 8, Видаковић 9, Сарић 7.

МЛАДОСТ: Баркоци 6, Икрашев 6 (Сел), Станић 6, Шијачић 6,5, Јојкић 6, О. Радовић 6 (Козомора), Ћулибрк 6, Видовић 6 (Грабић), Грбић 6, С. Гашић 6 (Ср. Гашић 6), Н. Радовић 6,5.

Фудбалери Ђурђина одиграли су најбољу утакмицу у сезони и победили Младост из Турије. Најзаслужнији за тријумф био је четвороструки стрелац Вељко Видаковић. Три минута пре краја првог полувремена Видаковић је на асистенцију Стантића посгитао дел гол за вођство. Домаћин је појачао гас у другом полувремену и постигао још три гола.

С. Ст.

Солунац - Херцеговац 2:0, Слога - Препород 5:0, Ђурђин - Младост (Т) 4:2, ОФК Врбас - Хајдук 1:0, Бачка - Раднички (Б) 1:1, Бајша - Обилић 1:1, Војводина (БГ) - Раванград 4:1, Младост (БП) - Младост(А) 1:0.

1. Слога         21        15        3          3          61:22   48

2. Врбас         21        13        6          2          48:21   45

3. Раднички   21        10        8          3          35:19   38

4. Обилић      21        12        1          8          36:22   37

5. Бајша          21        9          8          4          36:26   35

6. Младост (А)          21        10        4          7          38:27   34

7. Хајдук        21        10        4          7          27:27   34

8. Бачка          21        9          3          9          33:40   30