ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Петровић дебитовао поготком

Фудбалери Младости су своју другу првенствену победу извојевали у седмом покушају, или после 630 минута игре.
Ј. Пуцовски/ Млађани Уроша Петровић постиже погодак на свом дебију у дресу петровачке Младости

Младост (БП) – Војводина 3:1 (1:0)

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари; гледалаца: 300. Судија: Д. Тривуновић (Сомбор). Стрелци: Глувић у 21. Вјештица у 52. и Петровић у 75. за Младост, а Пеленгић у 83. минуту за Војводину. Жути картони: Штефек, Кулпинац (Младост), Бркић, Кораћ, Селић (Војводина).

МЛАДОСТ: Лења, Живанов, (Бајић), Штефек, Шпрох, Брајковић, Глувић, Стојисављевић, Лаћарак, Кулпинац, Вјештица, (Вејновић), Пожарев (Петровић).

ВОЈВОДИНА: Шмит, Бркић, Илић, Јовић (Селић), Пеленгић, Кораћ, Јанковић (Новаковић), Радосављевић, Марковић (Киш), Дабижљевић, Божичић (Лојовић).

Успех је најавио у 21. минуту Глувић, када је после трећег корнера Кулпинца главом савладао Шмита. Неколико покушаја Кулпинца, Пожарева, Вјештице и Стојисављевића у наставку није донело резултат. Гости су били најближе изједначењу у 40. минуту, али после неспоразума Лење и Живанова њихов нападач Јовић је из близине главом погодио пречку.

Друго полувреме почело је иницијативом тима Војводине, но два узастопна корнера нису уродила плодом. Зато је у 52. минуту Кулпинац извео пети ударац из угла за домаћина, лопта је прелетела између много играча до Вјештице, а овај је из близине пласирао у мрежу.

Само четири минута након што је крочио на терен уместо Пожарева, млади Урош Петровић је искористио изванредан пас имењака Кулпинца и из близине повисио резултат. Лепши поклон за прославу пунолетства и деби у дресу Младости млађани Новосађанин ни у сну није могао пожелети.

Након високог вођства неколико шанси за домаћина пропустили су Стојисављевић, Брајковић, Штефек, Кулпинац. Част гостију  је после центаршута из корнера из близине спасао Пеленгић у 83. минуту утакмице у Врбари.

Ј. Пуцовски

Обилић - Врбас 1:2 (1:2)

ЗМАЈЕВО: Стадион Обилића у рекреативном центру, гледалаца око 70, судија Варга (Ловћенац). Стрелци: Марковић у 16.за Обилић, а Краиновић у 40. (из пенала) и Јелић у 42. минуту за Врбас. Жути картони: Крстић, М. Кобиларов, Живојнов (Обилић), Шћепановић, Клисарић (Врбас).

ОБИЛИЋ: Вучетић, Кнежевић, Кецман (Бецић) Јушковић, М. Кобиларов, Крстић, Н. Кобиларов (Пековић), Марковић Узелац (Пилиповић), Живојнов, Симић.

ВРБАС: Дамјановић, Миличковић, Савовић, Ђурковић, Јовановић, Клисарић, Всић, Живкуцин, Јелић, Краиновић, Шћепановић

Дуел општинских ривала личио је на пријатељско одмеравање снага,  утакмица је протекла без икаквог жара и борбе.

Обилић је утакмицу почео жестоком ритму и већ у 16. минуту Марковић је постигао ефектан гол. Чинило се да ће утакмица ипак бити права првенствена, али су Змајевчани несхватљиво стали. У 40. минуту досуђен је сумњив пенал за Врбашане којег је Краиновић реализовао. Два минута касније Јелић је постигао други гол за Вбашане.

У другом полувремену  се играло углавном на средини терена, па је  већи део публике напустио стадион пре краја.

Л. Киш

Херцеговац - Препород 3:1 (2:0)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговина, гледалаца:500, судија: В. Ердељан (Бачко Градиште), стрелци: Дамјан Губаш у 33. Николић у 43. и С. Рачић(из једанаестерца) у 70. за Херцеговац, а Копуновић у 46. минуту за Препород, жути картони:Момчилов, Копања, тренер С. Каурин (Препород).

ХЕРЦЕГОВАЦ: В. Лукач, Дамјан Губаш, Миланов, С. Адамовић, Суџум (Бајат), Лаковић, Спајић (С. Рачић), Тадић (Глишић), С. Хрњез (Ефендић), Николић (Пејовић), Тешановић.

ПРЕПОРОД: Н. Вуковић, Бабић(Станић), Гњатовић, Ћакић (Ђурђевац), Шашић (Чабрило), Момчилов (Брзуловић), Копуновић, Фејеш, Тодоровић (Таши), Облаковић, Копања.

Заблистали су фудбалери Херцеговца у правом тренутку. Постигли су Гајдобрани три гола, од којих су два поготка били плод уиграних комбинација и прецизних акција.

Гости из Новог Жедника имали су периоде своје добре игре, али то им није било довољно да избегну пораз.

Ђ- Шт.

Раднички (Б) - Ђурђин 2:0 (0:0)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца600, судија: М. Радуловић (Црвенка), стрелци: Маринковић у 50. и Петровић у 85. минуту.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 7, З. Маројевић 7 (Лукић 7, Митић), Д. Тосенбергер 7 (Петровић 8), Колак 7. Ф. Тосенбергер 7 (У. Маројевић), Стојановић 7,5, Л. Лебовић 7,5, Милић 7 (Љубојчић 7), Шимић 7,5, Вукелић 7,5, Маринковић 8.

ЂУРЂИН: Сарић 7, Хорватски 6,5 (Месарош), Величковић 6,5, Шомођи 7 (Пејић 6,5), Половин а7, И. Билбија 6,5 (А. Билбија 6,5), Вуковић 7,5, Панић 7, Видаковић 7, Стантић 7,5, Костић 6,5 (Савановић 6,5).

Комшијски дерби припао је Бајмочани. Виђена је добра утакмица. У првих 45 минута готово да није било прилика, али у наставку све је прштало.

Повелиу су домаћини већ у 50. минуту, Здравко Маревић је извео корнер, највиши у скоку био је Милош Маринковић и главом лопту послао у горњи угао голмана Драгана Сарића.

Пред крај меча у 85. минуту најбољи играч утакмице Милош Маринковић упутио је дубинску лопту до младог  Младена Петровића, који је преварио одбрану Ђурђина и са 14 метара искоса послао лопту у мрежу за 2:0.

Гости су два минута пре краја имали шансу,Видовић је шутирао, а голман Стефан Леповић је избацио лопту у корнер. У надокнади могли су Бајмочани и до трећег гола, Петровић је шутирао са 16 метара, а лопта је прошла поред стативе.

С. Стојиљковић

Раванград - Бачка 2:0 (2:0)

СОМБОР: Игралиште Раванграда, гледалаца 200, судија: М. Бојин (Кула), стрелац: Сапозничеко у 10. и 13. минуту.

РАВАНГРАД: Пехељ 7, Кусовић 6,5 (Делија 6), Басарић 7, Андрић 7, Стевановић 7, Станар 6,5 (Матић 6), Видаковић 7,5, Ђурђев 7,5, Мандић 7, Сапозниченко 8 (Тот), Кнежевић 7.

БАЧКА: Сабо 7, Маленчић 6,5 (Темуновић 7), Врана 6,5 (Ненадовић 7), Радмановић 7, Милијашевић 6,5, Мезеи 7, Капетановић 6,5 (Бједов 7), Матијашевић 7, Шијачић 7, Вујошевић 7, Бурсаћ 7.

Фудбалери Раванграда одиграли су најбољу утакмицу ове јесени, повели су већ у 10. минуту из прекида је Сапозниченко матирао голмана Сабоа.

И код другог гола исти играч је био пресудан, гости су имали неколико шанси али их нису искористили. У добрим приликама су били играчи Бачке Вујошевић и Бурсаћ, али гола није било.

С. Ст.

Младост (А) - Бајша 0:0

АПАТИН:  Градски стадион, гледалаца 200, судија: М. Боснић (Бачка Паланака).

МЛАДОСТ: Јеличић 7,5, Десница 7, К. Јововић 7, Арсовић 7 (Димитровић), Вејиновић 7,5, Мајсторовић 7, Бабић 6,5 (Џумић), Ђукић 7, А. Јововић 7, Рапајић 7, Штрбац 7 (Ожеговић 6,5).

БАЈША: Дамјановић 8, Шевић 7 (Рахић 7), Варда 7, Моровић 7, Сили 7 (Т. Нађ 7), Савин 7,5 (Марјановић), Дуганић 7, Кривокапић 7,5, Батори 5, Авдаловић 7,5 (У. Тамаш), К. Нађ 7.

Обе екипе одиграле су добро, са много прилика на обе стране. Младост је имала шансу у 18. минуту преко А. Јововића, шутирао је са 16 метара, а Дамјановић одбранио. Бајша је извела брз напад у 38. минуту када је Моровић био у прилици, шутирао оје на гол Јеличића који је лопту избацио у корнер. У другом делу иста прича. Шансе на обе стране, али поново није било голова, захваљујући одличним партијама чувара мреже.

С. Ст.

Резултати и табела:

Херцеговац - Препород 3:1, Младост (Т) - Солунац 3:1, Хајдук - Слога 1:1, Раднички (Б) - Ђурђин 2:0, Обилић - Врбас 1:2, Раванград - Бачка (С) 2:0, Младост (А) - Бајша 0:0, Младост (БП) - Војводина (БГ) 3:1.