Војвођанска лига – север: Тројановић погодио петом

Два врло добра тима одиграла су лепу и надасве коректну утакмицу. Петровчани су се од својих навијача опростили заслуженом победом, реванширајући се гостима за јесењи пораз у Сенти.
fudbal

Младост (БП) – Сента 2:0 (1:0)

БАЧКИ ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца: 200; судија: Радуловић (Црвенка). Стрелац: Тројановић у 16. и 75. минуту. Жути картони: Ожват, Стојисављевић (Младост), Живковић (Сента).

МЛАДОСТ: Лења, Ожват, Бероња (Владисав), В. Шпрох, Брајковић, Стојисављевић (А. Шпрох), Шишљагић (Пожарев), Тројановић, Јакуш, Икрашев, Фабри.

СЕНТА: Томашев, Вулетић (Димић), Ђери, Варга, Дражић (Фодор), Рушак (Фараго), Живковић, Бајтаи, Савић (Матић), Жмукић (Мандић), Кораћ.

Прво узбуђење је дошло у 12. минуту када су домаћи тражили пенал због тога што је Бајтаи руком зауставио лопту која би завршила у мрежи, али судија Радуловић није тако мислио. После првог неискоришћног корнера тима тренера Зорана Ћирића, у 16. минуту затресла се мрежа гола голмана Томашева. Лопту је прихватио Тројановић у срцу шеснаестерца и погодио по средини гола. У наставку Тројановић и Стојисављевић шутирали су изнад пречке, док је ударац бека Фабрија Томашев ногом избацио у корнер. У другом наврату Фабри је после ударца из угла Икрашева, главом гађао поред десне стативе.

У другом полувремену Сенћани су заиграли боље, више нападали, но никако нису успели да створе озбиљније шансе. У 75. минуту права фудбалска посластица. Стојисављевић је претрчао као вихор десном страном, упутио лопту по земљи пред гол где ју је петом захватио сналажљиви и спретни Тројановић и проследио у мрежу. У овом делу две лепе прилике за Младост нису искористили Фабри и Владисав. Сенћани су најближе почасном голу били у 87. минуту, али резервиста Матић главом је гађао поред стативе.

Ј. Пуцовски

Херцеговац - Таванкут 3:2 (2:0)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговина, гледалаца: 700, судија: Н. Кампић (Нови Сад), стрелци: С. Хрњез у 18. Батиница у 42. и С. Рачић(из једанаестерца) у 50. за Херцеговац, а Перић у 60. и Бореновић и 68.минуту за ОФК Таванкут, жути картони: Шијаковић, Јањић, Батиница, С. Рачић (Херцеговац), а  Пољаковић, Темуновић, Вујић(Таванкут).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Л. Драгишић, Јањић, Бабић, Бајат, Батиница (Сивчевић), С. Рачић, Срданов, Зељић (Р. Тривуновић), Тешановић (Хорватић), С. Хрњез(Шијаковић), Радовић.

ТАВАНКУТ: Д. Тасић, Душанић, Вујић, Гњатовић, Скендеровић, Темуновић (Перић), Бедаковић, Пољаковић (Дондур), Бореновић, Милетић, Спремо (Тумбас).

Минималну,али злата вредну победу остварили су фудбалери гајдобранског Херцеговца. И то - у директном дуелу са конкурентом за опстанак. Мало је недостајало, па да изабраници тренера Синише Станивука проћердају високу предност од три гола. Али, одолели су Гајдобрани свим притисцима Таванкућана.

Ђ. Шт.

Бајша - Крила Крајине 3:1 (0:1)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 200, судија: Јурић (Сента). Стрелци: Да. Рахић у 77. Батори у 82. и Жембери у 85. за Бајшу, а Ачић у 43. минуту за Крила Крајине.

БАЈША: Дамјановић 7, Тресиглавић 7 (Нађ 7), Шевић 7 (Да. Рахић 7), Варга 7 (Д. Рахић 7), Митровић 7, Лекаи 7 (Јовановић), Марјановић 7 (Симовић 7), Жембери 8, Дуганџија 7, Кривокапић 7, Батори 7.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Крндија 6, Вигњевић 6, Петровић 6 (Панин 6), Ђекић 6, Будисављевић 6, Ачић 7, Буквић 6, Вујиновић 6, Ивковић 6, Максић 6, Крајић 7.

Гости су повели из прекида два минута пре краја првог полувремена преко Ачића. Домаћи су имали седам зицера у првом полувремену, али лопта није хтела у гол.

У наставку Бајшани су заиграли много боље и у финишу су постигли три лепа гола. На овом мечу опростио сеод активног играња Игор Жембери који је дао велики допринос екипи Бајше.

С.  Ст.

Његош - Младост (А) 2:4 (1:1)

ЛОВЋЕНАЦ: Стадион Његоша, гледалаца 100, судија: Берањи (Суботица). Стрелци: Рогановић у 27. (из пенала) Којчић у 67. за Његош, а Јововић у 20. 50. и 58. и Рапајић у 90. минуту за Младост.

ЊЕГОШ: Рогановић 6, Тешановић 6, Правиловић 6 (Савановић 6), Никић 6, Рогановић 7, Пејовић 6, Којичић 7, Новичевић 6, Дашић 6 (Перуновић 6), Николић 6, Кустурић 6.

МЛАДОСТ: Марковић 7, К. Јововић 7, Десница 6, Вујиновић 6, Ђери 7, Крунић 6, Милошевић 7, А. Јововић 9, Рапајић 8, Грабеж 7, Праштало 6 (Топић).

Фудбалери Његоша опростили су се од својих навијача поразом од Младости из Апатина. У наредној сезони ће се такмичити у Подручној лиги Суботица. Гости су повели у 20. минуту преко А. Јововића, да би домаћини у 27. минуту из пенала изједначили.

У другом полувремену Младост је била боља и постигла је преко расположеног Аљоша Јововића још два гола, а тачку на резултат ставио је Басарић за 2:4.

С. Стојиљковић

Слога - Станишић 4:3 (1:0)

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија: Врачар (Сомбор). Стрелци: Рајчанин у 26. и 79. Стевановић у 52. и Вукас у 53. за Слогу, а Митровић у 51. Ђукић у 60. Плавшић у 69. минуту за Станишић.

СЛОГА: Бунчић 8, Кемењ 7, Кнежевић 8, Стевановић 7, Вукас 8, Рајчани 9, Делија 7 (Никшић 6), Лаубенштајн 7, Матић 7, Олујић 6, Шуштар 7 (Ђокић 6), Крмар 7.

СТАНИШИЋ: Везмар 6 (Јелачић 6), Басарић 6, Грбић 7, Богуновић 7, Матијаш 7, Пљошта 7, Плавшић 7, Митровић 8, Ђукић 7, Вујин 7 (Асан 6), Лазић 7.

Фудбалери Слоге наставили су серију сјајних резултата, овог пута победили су новог члана Српске лигем група Војводина екипу Станишића.  Домаћин је повео у 26. минуту лепим голом Рајчанина на асистенцију Крмара.

У другом полувремену је било доста голова и лепих акција и на карају Слога је дошла до победе и освојила три вредна бода.

С. Ст.

Препород - Војводина (БГ) 3:1 (2:0)

НОВИ ЖЕДНИК: Стадион Препорода, гледалаца 200, судија: Латиновић (Бачка Паланка). Стрелци: Ковач у 15. Дамјановић у 17. и Шашић у 71. за Препород, а Б. Јелић у 48. минуту за Војводину.

ПРЕПОРОД: Грчић 7, Дослов 7 (Таши 6), Чакић  7, Мијић 7, Николаш 8, Шашић 8, Ковач 7, Чабрило 7, Богојевић 8, Дамјановић 8 (Котараш 7), Бурсаћ 7 (Вуковић 6).

ВОЈВОДИНА: Бабин 7, Допуђ 6, Рондовић 6, Проданов 7, Бошњак 6, Б. Јелић 7, Пеленгић 7, М. Јелић 7, Вучур 6, Радојковић 6, Новаковић 6.

Фудбалери тренера Радивоја Ђуровића су забележили значајну победу за опстанак у лиги. Ковач је довео Препород у вођство, да би Дамјановић повисио резултат.  Само што је почело друго полувреме Б. Јелић је смањио резултат. Млади Шашић један бољих на терену постигао је леп гол за победу.

С. Ст.

Резултати:

Младост (БП) - Сента 2:0, Бачка (С) - Младост (Т) 2:2, ЧСК Пивара - Бачка (П) 3:0, Херцеговац - Таванкут 3:2, Његош - Младост (А) 2:4, Препород - Војводина (БГ) 3:1, Слога - Станишић 4:3, Бајша - Крила Крајине 3:1