ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Врбашани тројком испратили првака

Врбас - Братство 3.2 (2:2)
lopta2

ВРБАС: Стадион крај Шлајза, гледалаца 200. Судија: Ћерановић (Бачка Топола), стрелци: Јелић у 8. Јовановић у 10. и Воргучин у 76. за Врбас, а Вемић у 6. и Влајић у 35. минуту за Братство. Жути картони: Јовановић, Бичкеи, Краиновић, Калуђеровић (Врбас), Лазић и Вукадиновић (Братство). Црвени картони: Бичкеи (Врбас) у 92. и Лазић (Братство) у 54. минуту.

ВРБАС: Дамјановић 7, Радојковић 7, Ђурковић 7 (од 54. Клисарић 7), Воргучин 8, Јовановић 8, Јелић 8 (од 90. Шафрањ -),  Живкуцин 7, Бичкеи 7, Срдановић 7, Краиновић 8, Калуђеровић 7 (од 89. Мићуновић -)

БРАТСТВО: Пехиљ 7, Лазић 6, Вуковић 7, Вемић 8, Макар 7, Штрбац 7, Глувић 7, Вукадиновић 7, Стојаковић 7, Десница 7, Влајић 7

Фудбалери ОФК Врбаса су угостили новог члана Српске лиге група „север“, Братство и нанели им пораз.

Није се дуго чекало на водећи гол. У 6. минуту лопту са леве стране у казнени простор домаћих упутио је Вукадиновић и на одбијену лопту најбоље је реаговао Вемић и прецизним ударцем довео свој тим у вођство. Само два минута трајала је радост гостију, пошто су Врбашани стигли до изједначујућег поготка. Високи Јелић нашао се на правом месту приликом центаршута са десне стране Јовановића и ударцем главом лопту сместио у мрежу. Врбашани су до вођства стигли у 10. минуту, овог пута преко Јовановића, који је искористио лопту од Краиновића и прецизним ударцем матирао гостујућег голмана. Пригревчани су успели да своју малу надмоћност у првом делу крунишу изједначењем у 35. минуту, када се са пет метара најбоље снашао Влајић и казнио кикс одбране Врбашана голом.

Почетни тренуци другог дела утакмице припали су гостима, али су потом Врбашани били бољи и постигли погодак. Воргучин је у 76. минуту искористио брз напад свог тима, избио сам испред истрчалог Пехиља, обишао га и лопту приземним шутем послао у празан гол.

М. Ј.

Херцеговац - Младост (БП) 0:4 (0:1)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговина, гледалаца: 300, судија: Н. Васиљевић (Оџаци), стрелци: Пожарев у 43. Грковић у 52. и у 60. и Брајковић у 76. минуту, жути картони: Лукић (Херцеговац), а Анђелковић (Младост), црвени картон: М. Дражић(Херцеговац) у 56.минуту.

ХЕРЦЕГОВАЦ: В. Лукач, Бајић (Јањић), В. Хрњез, М. Дражић, Бајат, Адамовић, Сакач (Лакић), С. Рачић (Лукић), Катанић, С. Хрњез, Радовић.

МЛАДОСТ: М. Младеновић, Страцински (Кања), Штефек, В. Шпрох, Брајковић, Стојисављевић (Куртиши), Лаћарак, Грковић (Анђелковић), Пожарев (Владисав), Сердар, Јакуш.

Недовољно спремни и потпуно незаинтересовани ушли су у утакмицу са Бачкопетровчанима фудбалери гајдобранског Херцеговца. Гости су то зналачки искористили и у већем делу сусрета доминирали. Нападачи Младости постигли су четири ефектна гола.

Ђ. Шт.

Обилић - Војводина 1:3  (1: 2)

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреативном центру, гледалаца око 200, судија Стојчевић (Сомбор), стрелци: Поповић у 30. за Обилић, а Радосављевић у 20. Бошњак у 43. Пеленгић у 82. минуту Војводина.

ОБИЛИЋ: Субашић, Кнежевић, Шмит (М. Кобиларов), Перуновић (Ковжан), Марковић, Узелац, Лазић (Н. Кобиларов), Мирковић, Кецман (Живојнов), Поповић, Бецић (Пешко).

ВОЈВОДИНА: Слијепчевић, Киш, Илић (Ћирић), Ефендић, Радосављевић, Бошњак, Проданов, Бубања, Ердељан (Дражић), Пеленгић, Јовић.

С обзиром да је гостима из Бачког Градишта била потребна победа, играли су на све или ништа. На другој страни, Змајевчани су били опуштени, што су Бачкоградиштанци вешто користили.

У 20. минуту Радосављевић је са двадесетак метара лобовао истрчалог Субашића, десет минута касније Поповић је изједначио резултат. У 43. минуту гол Бошњака отвара нову наду Градиштанцима.

У другом полувремену Војводина је појачала темпо, ређају се шансе, али је одбрана домаћих била на висини задатка. Имали су и Змајевчани две стопостотне прилике, али су шутеви завршавали тик уз сативу.

У 82. минуту одличну акцију гостију Пеленгић је крунисао ефектним голом и поставио коначан резултат.

Л. Киш

Младост (Т) - Бачка 3:2 (3:0)

ТУРИЈА: Игралиште Младости, гледалаца 100. Судија: Малић (Бачка Паланка). Стрелци: Савин у 9. Васић у 13. Икрашев у 40. за Младост, а Васић у 13. Врана у 53. и Војнић у 67. минуту за Бачку.

МЛАДОСТ: Недељковић 7, Јокић 6,5, Петровић 7, Синиша Гашић 7, Губаш 7 (Д. Кисић 7), Васић 8, Никола Кисић 6,5, Срђан Гашић 7, Икрашев 7, Савин 7,5, Тешановић 7.

БАЧКА: Јаковчевић 6,5, Милошевић 7 (Темуновић 7), Маленчић 7, Делић 7 (Врана 7,5), Војнић 7,5, Незеи 7,5, Киш 7, Шијачић 7, Милијашевић 7, Ненадовић 7 (Пелке), Пантелић 7 (Килибарда 7).

Фудбалери Младости на опроштају од сезоне победили су добру Бачку. Доминирали су у упрвом делу и стекли убедљиву предност - 3:0.У наставку, гости су били бољи, али успели су само да ублаже пораз.

М. С.

Сента - Бајша 3:0 (2:0)

СЕНТА: Градски стадион, гледалаца 100, судија: Нешић (Суботица). Стрелци: Бошков у 20. Баук у 23. и 54. минуту.

СЕНТА: Томашев 7, Вулетић 7, Нађпал 7, Чавић 7, Мандић 7, Баук 8, Матић 7, Живковић 8, Мијић 7, Ковач 7, Бошков 8.

БАЈША: Трижња 6, Нађ 6, Тресиглавић 6, Варга 6, Моровић 6, Батори 6, Симовић 6, Дуганyија 6, Кривокапић 6,5, Шарић 6, Вујошевић 6,5.

С. Ст.

Раднички (Б) - Младост (А) 2:1 (0:0)

БАЈМОК: Спортски стадион, гледалаца 500, судија: Царић (Сомбор). Стрелци: Вукелић у 56. и Бабић у 70. за Раднички, а Бједов у 82. минуту за Младост.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 8, Маревић 7 (Петровић 7), Д. Тосинбергер 7 (Маринковић 7), Стојановић 8, Л. Лебовић 8, Бабић 8 (Митић 7), Љубојчић 8, Милетић (Колунyић 7), Шимић 7, Вукелић 8, Ф. Тосинбергер 7 (Колак 7).

МЛАДОСТ: Марковић 5,5 (Стојаков), К. Јововић 7, Салаћ 6 (Лепајић 7), Бједов 7, Вејиновић 7, Мајсторовић 6, Бачић 6, Ожеговић 6 (Ђумић), Ђукић 7, А. Јововић 7, Узелац 7.

Фудбалери Радничког су се опростили од својих навијача и победили Младост из Апатина са 2:1 и завршили првенство на четвртом месту. Играло се отворено са пуно шанси, предњачили су Бајмочани. Домаћи су већ у 10. минуту имали шансу када је Шимић са пар метара шутирао поред гола на асистенцију Маревића. У другом делу, у 56. минуту Лука Лебовић је послао лопту а Милош Вукелић са пар метара послао лопту у мрежу. Гости су смањили резултат у 82. минуту, када је Ђукић извео корнер, најбоље се снашао Бједов који је поставио коначан резултат.

С. Стојиљковић

Препород - Крила Кријине 2:1 (1:0)

НОВИ ЖЕДНИК: Игралиште Препорода, гледалаца 100, судија: Бећановић (Бечеј). Стрелци: Чапрић у 33. Гњатовић у 90. за Препород, а Пишкар у 67. минуту за Крила Крајине.

ПРЕПОРОД: Ни. Бурсаћ 7, Дослов 6,5 (Ђукић 6), Слобода 7 (Кркљајић 6), Гњатовић 8, Чакић 8, Чабрило 7, Николаш 8, Ковач 7, Лакета 6,5 (Сретник 6), Облаковић 7, Н. Бурсаћ 7.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Крндија 7, Ступар 6, Будисављевић 6, Ђекић 6, Радић 7, Јесица 7, Пушкар 8, Пошо 7, Кљајић 7, Радивојевић 7, Шидман 6,5.

Препород се опростио победом пред својим навијачима.

С. Ст.

Слога - Раднички (Р) 1:1, Препород - Крила Крајине 2:1, Раднички(Б) - Младост (А) 2:1, Херцеговац - Младост (БП) 0:4, Младост (Т) - Бачка 3:2, Обилић - Војводина 1:2, Сента - Бајша 3:0, ОФК Врбас - Братство 3:2

1. Братство       30     25     2      3      87:22        77

2. ОФК Врбас    30     18     3      9      73:40        57

3. Млад. (БП)    30     16     6      8      57:46        54

4. Радни. 1905   30     15     4      11     48:50        49

5. Слога    30     14     4      12     57:42        46

6. Бајша    30     14     2      14     55:46        44

7. Бачка    30     13     3      14     63:48        42

8. Млад. (Т) (-3) 30     14     2      14     52:47        41