Војвођанска лига – север: Врбашани верују у опстанак

Врбашани не губе наду за опстанак. Остварили су победу која им је омогућила да у последњем колу против Србобрана одлучују о опстанку.
lopta1

ВрбасВојводина (БГ) 4:2 (2:0)

ВРБАС: Стадион Шлајз. Судија: Вукановић (Суботица). Стрелци: Зековић у 25. и 39. Копривица у 70. и Којичић у 74. за Врбас а Јелић у 53. И Новаковић и 68. минуту за Војводину.

ВРБАС:  Димић 7, А. Поповић 7, Макаи 7, Копривица 7, Којичић 8, Јовановић 7, Козомора 7 (од 46. Клисарић 7), В. Поповић 7, Маројевић 7, Зековић 8, Срдановић 7

ВОЈВОДИНА: Бошњак 6, Б. Ћулум 6, Д.Јелић 6, Б.Јелић 7 (од 59. Новаковић 7), Пеленгић 6, Н.Ћулум 6, Пејовић 6, Пецарски 6, Томић 6, Проданов 6 (од 79. Ђекић -), Кудрић 6 (од 46. Михајловић 7)

Добар део посла пулени тренера Ђуровића се одрадили у првом делу утакмице када је двоструки стрелац Зековић головима у 25. и 39. минуту пренео вредан капитал за наставак другог полувремена . Гости су  успели да, упркос свему, изједначе преко  Б. Јелића и Новаковића. Чинило се да у тим тренуцима за Врбас није било спаса. Но, прво је Копривица у 70. а потом и искусни  Којичић у 74. минуту, разрешили питање победника.

Т. Ј.

Војводина - Србобран 2:3 (1:3)

ТОВАРИШЕВО: Спортски центар “Миладин Вујин”, судија: Н. Кузмановић (Кула), стрелци:Танчић у 16. и у 85. за Војводину, а Зељић у 15. и Марјанов у 22. и у 27. минуту за Србобран.

ВОЈВОДИНА: Бугарски, Д, Ранисављев, Николић, Цвијић, М. Ранисављев (Убипарип), Јованов (М. Кузмановић), Милованов (Фамилић), Танчић, Милићевић, Башић (Тури), Ненадић.

СРБОБРАН: Јоргић, Б. Живановић (Рељић), Зељић (Дукић), Кемењ, Петровић, Љ. Живановић, Адамовић, Марјанов (Милосављевић), Рајчањи (Тешановић), Тривић (Радовановић), Клипић.

Недовољно мотивисани у већем делу утакмице са Србобранцима,били су фудбалери товаришке Војводине. Гостима било  је довољно само 12 минута да стекну недостижну предност.

Д. Шт.

Крила крајине - Младост (БП) 1:0 (0:0

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште у СРЦ Тиквара,судија Н. Шћепановић (Крушчић) ,стрелац> Медан у 79.минуту. Жути картони:Јевтић, Пандуров (Крила Крајине) а Јакуш, Терзић и Стаменковић (Младост)

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевић, Ступар, Будисављевић, Јевтић, Вјештица, Медан, Батиница (Чешљевић), М. Гајдобрански (Д. Гајдобрански), Пандуров, Вујановић, Загорчић (Лончаревић).

МЛАДОСТ: Лења, Ожват, Бероња , Шпрох, Брајковић, Плавшић (Стојисављевић), Лешков, Стаменковић (Петеј), Мркаић (Ђорђиевски), Јакуш, Терзић.

Победио је за нијансу бољи ривал.Дефанзивац Бачкопаланчана Лука Медан савладао је голмана Бачкопетровчана Игора Лењу и донео је неописиву радост међу фудбалере домаћег тима.

У ствари,овом „минималком”, према свему судећи, Крила Крајине изборила су опстанак.

Ђ. Шт.

Бачка (П) - Таванкут 4:1 (1:0)

ПАЧИР: Стадион Бачке, судија: Нешић (Суботица), стрелци: Копуновић у 15. Нагрин у 70. Јекнић у 75. и 86. за Бачку, а Визин у 60. минуту (из пенала) за Таванкут.

БАЧКА: Сабо 7, Мајлас 6,5 (Д. Кркљајић), Кујунџић 7, Панић 7,5, Колунџић 7,5, Његрин 8, Вуковић 7 (С. Кркљајић), Ђурановић 7,5, Шицар 7, Шијачић 7, Милијашевић 7 (Јекнић 8).

ТАВАНКУТ: Лебовић 6,5, Шафрањ 6, Б. Кујунџић 7, Гњатовић 7, Скендеровић 7, М. Кујунџић 7, Визин 7,5, Спремо 7, Шимић 7,5, Бореновић 6,5, Н. Скендеровић 7.

У комшијском дербију домаћи су повели лепим голом Кујунџића са 25 метара. Гости су имали шансе преко Спрема када је са 18 метара шутирао поред стативе. У 38. минуту Кујунџић је прошао по левој страни и добро центрирао до Небојше Скендеровића, али његов шут Сабо одбранио. Гости су једини погодак постигли с пенала, сигуран са беле тачке био је Визин. У 70. минуту Панић је извео корнер, у бузкету играча најбоље се снашао Њагрин и главом послао лопту у мрежу. Пет минута касније ука Јекнић је постигао ефектан гол на асистенцију Панића. Млади Јекнић се разиграо и у финишу још једном био прецизан за коначан резултат.

С. Ст.

ЦрвенкаОбилић 6:1 (4:0)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба“. Судија: Врачар (Сомбо). Стрелци: Максимовић у 2. Бабић у 5. и 30. Шакић у 44. и 70.минуту и М.Суботић у 47. минуту за Црвенку а Мракић у 85. минуту за Обилић.

ЦРВЕНКА: Јокић -, Ивић 7 (од 46. Бакић 7), Ј.Суботић 7, Керекеш 7, Шакић 7, М.Суботић 7 (од 52. Тодоровић 7), Божичић 7, Бабић 7, Кончар 7, Зелић 7, Максимовић 7 (од 46. Поповић 7)

ОБИЛИЋ: Лазић 7, Ал Сади Стефан 6, Чехак 6, Шоћ 6, Савић 6, Дражић 6,Ранков 6, Пантелин 6, Мракић 6

Отписани Обилић допутовао је са десет играча али упркос високом поразу одиграли су утакмицу часно и без намере да изазову ранији прекид. С друге стране Црвенчани су серију голова отворили у другом минуту пошто је Максимовић главом спровео лопту у мрежу, да би Бабић три минута касније ударцем петом повисио вођство домаћих, тако да је меч практично био решен.

Т. Јововић

Његош - Младост (А) 1:2 (0:1)

ЛОВЋЕНАЦ: Игралиште Његоша, судија: Мрђеновић (Врбас), стрелци: Бичкеи у 84. (из пенала) за Његош, а Вукадиновић у 24. и Џумић у 60. минуту за Младост.

ЊЕГОШ: Прибић 7, Варга 7, Савовић 7, Шмит 7, Марковић 6 (Никић 6), Тешановић 6, Бурсаћ 6, Бојовић 6 (Кустудић), Кочиш 6, Гленџа 6 (Бугарник 6), Бичкеи 7.

МЛАДОСТ (А): Марковић 7, Јовић 7, Шимунов 6, Мајсторовић 7, Симић 6, Џумић 7 (Златковић), Вукадиновић 8, Рапајић 7, Крунић 6 (Десница), Ђери 7, Мишковић 7.

Гости су у првом полувремену створили неколико шанси, али нападачи нису били спретни испред голмана Прибића. Ипак у 24. минуту Вукадиновић обишао голмана и обезбеио предност. Његош је у наставку преузео иницијативу, али су гости у 60. минуту преко Џумића удвостручили предност, док су домаћи смањили с пенала.

С. Ст.

Херцеговац - ЧСК Пивара 0:1 (0:1)

ГАЈДОБРА: Игралиште Херцеговца, судија Б. Ћерановић (Ловћенац), стрелац: Николаш у 20 минуту. Жути картон: Хорватић (Херцеговац), а Тасић, Ладишић, Облаковић (ЧСК Пивара).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач (Телебак), Дујаковић, Бајић, В. Хрњез, Вукосав, Бајат (Јањић), Андесилић, Дмитровић, С. Хрњез (Зеленак), Тривуновић, Хорватић (Добранић).

ЧСК ПИВАРА: Д.Ћулибрк, Вујић, Ладишић, Совен, Облаковић, Јованић, Николаш (Сарачевић), Андрић, Тасић, Крстановић (Срнка), Ракић (Н. Ћулибрк).

У тврдом и само на моменте занимљивом надигаравању између општинских ривала и комшија победили су гости из Челарева. Гол одлуке постигао је агилни Николаш.

С друге стране,фудбалери гајдобранског Херцеговца млађаном чувару мреже Челаревљана Драгану Ћулибрку само једном припретили.

Ђ. Шт.

Младост (Т) – Текстилац 1:2 (0:1)

ТУРИЈА: Игралиште Младости. Судија: Крнета. Стрелци: Губаш у 81. за Младост. а Свитић у 20. и Павловић у 92. за Текстилац.

МЛАДОСТ: Ађански 7, Видовић 7.5, Гајић 7.5, Бубања 7 (Миловановић 7.5), Ефендић 7.5, Радуловић 7, Гашић  7, Губаш 7, Хађинац 7 (Обрадовић 7), Срданов 7, Икрашев 7.5.

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 7.5, Симовић 7, Свитић 8, Станковић 8, Павловић 7, Пешић 7, Ђокић 7, Анђелковић 7, Лишчевић 7.5, Стокић 7, Симић 7.5.

Фудбалери Младости доживели су први пораз на домаћем терену. Ако се узме у обзир да су играли против лидера на табели и ослабљени, онда овај пораз домаћој екипи и непада тешко. Утакмица је почела шансом Хађинца, који се у ситуацији очи у очи са голманом Апатинаца није најбоље снашао. У 20. минуту након корнера са леве стране Свитић је најприсебнији и доноси предност гостима. У другом делу све до 75. минута домаћи играчи су контролисали утакмицу, али тада се десила тешка повреда Хађинца, који је колима хитне помоћи пребачен у болници. Наравно да је ово оставило трага у игри Туријске екипе. У 81. минуту гости непрописно заустављају Срданова у шеснаестерцу, судија показује на белу тачку, а Губаш је неумољиви. У надокнади времена гости су у 92. минуту након контре постигли гол и оверили победу.

Св. Срданов

Реyултати:

Крила Крајине - Младост (БП) 1:0,  Његош - Младост АПА 1:2, Црвенка - Обилић 6:1, Бајша - Раднички (С) 3:0, Војводина (Т) - Србобран 2:3, Бачка (П) - Таванкут 4:1, Младост (Т) - Текстилац 1:2, Врбас - Војводина (БГ) 4:2, Херцеговац - ЧСК Пивара 0:1.