АБА лига: Партизан после драме славио у Загребу

Кошаркаши Партизана победили су на гостовању Цедевиту са 87:84 у првом колу АБА лиге.
partizan cedevita, aba

Изабраници Ненада Чанка од старта меча наметнули су свој стил игре и клуб из Загреба није имао никакве шансе у првом полувремену, које је завршено резултатом 53:32. Црно-бели били су веома мотивисани, сви су играли одлично на оба краја терена и већ после 11 минута игре резултат на семафору био је 19:35. Цедевита је деловала веома лоше, екипа Ненада Чанка их је потпуно претрчала и чинило се да ће ово бити неочакивана победа за црно-беле.

Очекивао се одговор Цедевите, међутим нико није могао да претпостави да ће екипа Сита Алонса потпуно надокнадити заостатак. Клуб из Загреба трећу четвртину кренуо је серијом 10:0 и тако су ставили до знања Партизану да се не предају тако лако. Вања Маринковић успео је да одбије налет домаћих играча, али се Цедевита држала на неких 10-15 поена заостатка.

Последња деоница била је слична као и трећа. Уследила је серија Цедвите, па тајм-аути Партизана и на крају драма. На 1минут и 30 пре краја утакмице Џастин Кобс је промашио тројку, која би екипи донела „плус два“. На семафору је остало 78:79, а онда је тројку погодио Загорац (78:82) и меч је решен. Ушло се у пенал завршницу и Партизан је заслужено дошао до победе.

Цедевита – Партизан 84:87 (17:28, 15:25, 26:18, 26:16)

ЦЕДЕВИТА: Кобс 19, Крушлин 4, Перковић 4, Бените 11, Жганец, Стипановић 8, Лима 8, Бошњак, Кук 5, Бел 19, Агилар 6.

ПАРТИЗАН: Пејџ 9, Аранитовић 5, Маринковић 25, Гегић 6, Величковић 4, Пецарски, Гавриловић, Загорац 12, Лендејл 11, Гагић 13, Николић 2.