СВЕТСКО ПРВЕНСТВО У КОШАРЦИ Канада убедљиво победила Француску

ЏАКАРТА: Кошаркаши Канаде победили су селекцију Француске резултатом 95:65 (14:18, 29:22, 25:8, 27:17) у првом колу групе Х на Светском првенству.
lopta kosarka pix

У победничком тиму истакли су се Шај Гилџус-Александер који је убацио 27 поена, уз 13 скокова и шест асистенција, док је Кели ОИиник са 18 поена и четири скока.

У селекцији Француске најбољи су били Еван Фурније са 21 поеном и три асистенције, док је Нандо де Коло додао 12 поена. Кошаркаши Француске су до два минута пред крај првог полувремена водили и контролисали утакмицу.

У трећој деоници Канађани су заиграли агресивније у одбрани и серијом 19-4 потпуно преокренули утакмицу у своју корист.

Претходно је у мечу Х групе Летонија победила селекцију Либана резултатом 109:70. У другом колу играће Либан-Канада и Француска-Летонија. Пласман у другу фазу такмичења избориће две првопласиране селекције.