КОШАРКАШИ ВОЈВОДИНЕ НЕЗАУСТАВЉИВИ: Десета победа у низу

Кошаркаши Војводине уписали су десету победу у низу рачунајући оба такмичења – АБА 2 лигу и Кошаркашку лигу Србије.
с

Оружје је овог пута пред црвено-белима положило Здравље из Лесковца у 13. колу домаћег такмичења. Потврдили су изабраници Милоша Исакова-Ковачевића победнички менталитет и чувају врх табеле скором 11-2.

Иако су гости играли без, по статистици најбољег играча лиге, Харвија, после прве четвртине су имали два поена предности. Војводина је боље почела, али је Здравље било упорно и преокренуло је на 25:19 и водило је све до средине друге деонице. Било је у плусу и шест поена (30:24).

Тада су Љубичић са линије слободних бацања, Ивошев са два везана поготка за два и Савић, режирали преокрет – 32:30. Све је од тог тренутка било у рукама Новосађана, који су на полувреме отишли резултатом 44:36.

Ривал се држао још неко време, у неким тренуцима смањивао предност, па је требало остати концентрисан до краја. Управо су тако и урадили играчи Војводине, који су имали и двоцифрену предност, а посао су на крају одрадили рутински за наставак тријумфалног низа.

Војводина – Здравље Лесковац 104:85 (24:26, 20:10, 25:30, 35:19)

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 200, судије: Влаховић, Шипка, Марчетић.

ВОЈВОДИНА: Бањац 9, Војиновић 3, Недељков 6, Љубичић 14, Ракићевић 18, Бумбић 3, Савић 13, Ивошев 8, Савановић 2, Џонсон 11, Вучетић 13, Станојевић 4.

ЗДРАВЉЕ ЛЕСКОВАЦ: Д. Јовић, Гавриловић 12, Ђ. Јовић 10, Харви, Ђикић, Тасић 9, Дугалић 10, Блекни 14, Калахан 21, Ђорђевић Маринковић 9.