НБА плеј-оф: Ратници прваци Запада, 4. финале заредом (видео)

Кошаркаши Голден Стејта пласирали су се у финале НБА лиге, пошто су у седмом мечу савладали Хјустон резултатом – 101:92 (19:24, 24:30, 33:15, 25:13).
dzejms harden stiven kari

Трећа четвртина била је кључна, као и обично, за Карија и другове када су додали гас и коју су добили резултатом 33:15.

Последњу четвртину привели су крају са 25:13, чини се, ракете нису имали више снаге за преокрет.

Вориорси су се пласирали у четврто финале заредом и тамо ће, такође, четврти узастопни пут играти са Кливленд Кавалирсима.

Кевин Дурент је са 34 поена био је најефикаснији у победничком саставу а уз то имао је и пет скокова и пет асистенција, пратио га је Стеф Кари са 27 поена, девет скокова и десет асистенција. Томпсон је постигао 19 поена, Грин десет и 13 скова са пет асистенција.

Хјустон је водио Џејмс Харден убацио је 32 поена (6ск и 6ас), али је из игре шутирао 12/29, односно тројке 2/13. Ерик Гордон је постигао 23 поена (2/12 за три), а Клинт Капела постигао 20, уз девет скокова. Пи Џеј Такер је постигао 14 поена, 12 скокова и четири украдене лопте.

Са четири расположена играча, очајним шутем за три поена 7/44 и без Криса Пола рокетси нису могли више.

Домаћин је више шутирао на мечу, али овога пута нису имали снаге да се носе са уиграном екипом гостију којој је потребан делић секунде да казни лошу одбрану противника.

Велико НБА финале између Голден Стејта и Кливленд кавалирса креће ноћи између четвртка и петка.