Суперлига Србије за ватерполисте: Партизан бољи од Звезде у дербију

Ватерполисти Партизана победили су на Дорћолу Црвену звезду 12:7 у вечитом дербију 3. кола Суперлиге.
risticevic, vk partizan

Домаћин је одлично отворио утакмицу и искористио је прва три напада, за вођство од 3:1. Међутим, црно-бели су до краја првог периода изједначили, а у наредне две четвртине су, предвођени сјајним центрима, Манојловићем и Лазићем, били много бољи. Партизан је у другом полувремену имао и шест голова разлике и лако је привео меч крају.

Црно-бели су на базену Милан Гале Мушкатировић остварили други тријумф, уз један реми, и сада су заједно са Војводином на другој позицији иза Шапца, док је Звезда четврта са две победе и поразом.

Црвена звезда - Партизан 7:12 (3:3,2:5,0:3,2:1)

БЕОГРАД: Базен Милан Гале Мушкатировић. Судије: Станојевић и Анђелић. Искључења: Црвена звезда 8, Партизан 11. Петерци: Црвена звезда 1 (1), Партизан 1 (1).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Добожанов, Танкосић 2, Ђорђевић, Бурсаћ, Пековић , Илић 1, Његован 1, Тохољ, Николов, Танасковић, Стојановић 2, Асановић, Тодоровски, Љубеновић.

ПАРТИЗАН: Ристичевић, Дори 2, Ф.Јанковић 1, Лукић 1, Лазић 2, Томић 1, М. Јанковић 1, Андрејевић, Манојловић 1, Радановић, Радоњић 2, Аксентијевић 1, Бјелопавловић, Вучинић.

Наис Ваљево Горење         11:14

Црвена звезда   Партизан   7:12

Раднички   Шабац                3:6

Војводина  Земун Босал    12:3

1. Шабац           3      3      0      0      25:15        9

2. Војводина      3      2      1      0      32:20        7