clear sky
28°C
22.07.2025.
Нови Сад
eur
117.1822
usd
100.2243
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ОТАЦ ДЕЧАКА ЈАЧИ ОД ПУМЕ! Спасао дете (4) које је напала опасна животиња у Националном парку Олимпик у САД

22.07.2025. 14:34 14:40
Пише:
Извор:
Танјуг
a

ВАШИНГТОН: Отац четворогодишњака успео је да спаси своје дете које је напала пума, док је шетало са породицом популарном стазом у Националном парку Олимпик у америчкој савезној држави Вашингтон, саопштила је Национална служба паркова.

Дете је након напада, који се догодио у недељу, пребачено авионом у трауматолошки центар у Сијетлу на лечење, преноси данас Си-Би-Ес (ЦБС) њуз.

Напад пуме, опремљене огрлицом за праћење, догодио се близу видиковца на Харикејн Риџу, а чуварима је пријављен око 15.15 часова у недељу, према подацима службе парка.

Ренџери су одмах почели да трагају за пумом, а особље парка је у понедељак саопштило да је "отпратило животињу", што је термин који се генерално односи на убијање животиње.

"Тренутно нема претњи по јавност", наводи се у саопштењу.

Медицински центар Харборвју саопштио је да је дете у задовољавајућем стању и да је отпуштено на кућно лечење.

Званичници су рекли да неће објавити никакве идентификационе податке о детету, како би заштитили његов идентитет.

Извор:
Танјуг
Пише:
Пошаљите коментар