„Позирали“ пар месеци пре избора
(ФОТО) СЕЛФИ МЕЛОНИЈЕВЕ ИЗАЗВАО ШОК У ЈАВНОСТИ Италију тресе СКАНДАЛ невиђених размера: Испливала фотографија ПРЕМИЈЕРКЕ С ПРИПАДНИКОМ МАФИЈЕ
МИЛАНО: Италијанска премијерка Ђорђа Мелони нашла се у центру пажње због фотографије са Ђоакином Амиком, сведоком сарадником и осумњиченим у оквиру истраге "Хидра" о повезаности мафијашких кланова Каморе, Коза ностре и Ндрангете у Ломбардији, преносе италијански медији.
Амико се сумњичи да је био наводни контакт у Ломбардији клана Сенезе, мафијашке организације повезане са Камором која доминира криминалним активностима у Риму.
Фотографија, објављена у телевизијској емисији "Репорт" настала је 2. фебруара 2019. године у хотелу ''Мариот'' у Милану, током скупа странке Браћа Италије уочи европских избора који су били планирани да се одрже неколико месеци касније, преноси Милано Тодаy.
Посланици Демократске странке из Комисије за борбу против мафије истакли су да потврде о везама између политичких кругова и криминалних структура, као што је Амико, постају све очигледније и детаљније захваљујући истраживачком новинарству и емисијама попут "Репорт".
Они су такође навели да је Амико наводно имао "слободан приступ" згради скупштине, што је италијански парламент демантовао, тврдећи да му никада није издата стална легитимација.
У документацији истраге наводи се да је Амико имао контакте са посланицама Браће Италије, Паолом Фрасинети и Кармелом Буцало, као и интересовање за општинске изборе у Каникатију и Бусто Гаролфу.
Giorgia #Meloni anziché rispondere alla domanda, sollevata grazie ad una notizia pubblicata da Report (il pezzo va in onda il 12 aprile su Rai3) sul perché la premier abbia una foto con tale Gioacchino Amico, referente del clan Senese in Lombardia e oggi collaboratore di… pic.twitter.com/7AGogzHpYj
— Ciro Pellegrino (@ciropellegrino) April 7, 2026
Мелони је реаговала тврдећи да је реч о "фотографији са особом из криминалног миљеа" која се користи да би се сугерисала њена наводна повезаност са криминалом.
Током деценија политичког ангажовања, постојале су десетине хиљада мојих фотографија са људима који једноставно траже селфи, и то се односи на свакога ко је укључен у политику и комуницира са људима, навела је она на платформи X.
Мелони је додала да је њен ангажман у борби против мафије "јасан, доследан и трајан", истичући да су током њеног мандата мафијашки шефови задржавани у затвору, укључујући и мере строгог затвора, док су други, према њеним речима, ослобађали мафијаше под изговором пандемије ковида 19.